Bolest tváře nad špičákem. O co by se mohlo jednat?

Zodpovězené
10. srp 2021

Dobrý den,

již od středy mě trápí špičák nahoře na pravé straně. Začala to pocitem jakoby tlačením, měla jsem pocit, že tlačí na ostatní zuby, bylo to spíše nepříjemné než bolavé. Včera mi lehce otekla tvář a dáseň úplně nahoře byla citlivá na dotek a bolelo to. Nyní je to ještě horší. Čekám do pondělí k zubaři, ale nevím, jestli nemám jet spíše na pohotovost. Bolest je teď o trochu horší i tvář je nateklejší a bolest začíná vystřelovat do pravého ucha. Asi před týdnem mě pravé ucho trochu bolelo, protože jsem ofoukla, ale léčila jsem doma a přestalo to.

Prosím, o co by se mohlo jednat?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel Vaši otázku čtu až nyní, ale předpokládám, že máte ošetření již za sebou. Podle popisu se pravděpodobně jedná o zánět, který se musí řešit ošetřením kořenových kanálků.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová