Čištění prvních zubů. Kdy se má začít používat kartáček a pasta?

Zodpovězené
18. srp 2019

Dobrý den,

našemu 8m dítěti se prořezaly dva zoubky a teď začínají růst další. Čistím ráno a večer takovým náprstkem ze silikonu se silikonovým kartáčkem. Je to dostatečné? Jak dlouho mu ty zoubky mám šmrdlat a od kdy používat dětský kartáček a pastu?

Děkuji!

Dobrý den,

pastu můžete používat v době, kdy ji dítě dokáže vyplivnout, nepolyká ji.

Základem je mechanická očista kartáčkem. Záleží na dítěti a spolupráci, po prořezání dalších zoubků můžete pořídit měkký malý kartáček, kterým budete schopna očistit všechny plošky zubu.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová