Citlivé zuby. Co byste mi poradila?

Zodpovězené
20. lis 2020

Dobrý den,

můžete mi, prosím Vás, něco poradit na citlivé zuby?

Dělá mi zle studená i teplá voda, dokonce, i když si čistím zuby, tak to není příjemné. Jako by ty zuby byly nahé, nevím, jak bych to přesněji popsala. Zuby si nějak ani nebělím kvůli těmto nepříjemnostem a na bělení jsem používala jen černé pasty.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

problémem může být právě ta černá pasta. Bělení tímto způsobem je nevhodné, tyto pasty obsahují množství abrazivních látek, které potom způsobují citlivost zubu a zuby mohou poškodit. Citlivost může být způsobena i odhalenými krčky, ty vznikají nesprávnou technikou čištění. Doporučuji konzultovat problém s Vaším lékařem a případně navštívit i dentální hygienu kvůli nácviku správné techniky čištění, abyste v dobré víře svým zubům neškodila.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová