Mezizubní kaz s fistulou na mléčné stoličce. Jaké máte reálné zkušenosti s endodoncií u dětí? Doporučíte, prosím, pracoviště, kde by bylo možné stav řešit?

Zodpovězené
10. led 2022

Dobrý den,

chtěla bych Vás moc poprosit o nasměrování dalšího postupu. Sedmiletá dcera má na horní čtverce mezizubní kaz, bohužel jsme to odhalili až ve stadiu hnisajícího váčku nad zubem. Zuby pravidelně dočišťují jednosvazkovým kartáčkem i zubní nití. Co půl roku jezdíme na prohlídky, prozatím vždy ok, bohužel snímky na mezizubní prostory dělány dosud nebyly.
Jestli jsem se správně zorientovala v "řešení" situace, máme 2 možnosti: 1. Extrakce zubů a aplikace mezerníku. 2. Pokus o endodontické ošetření.

Tudíž bych se chtěla informovat, jaké máte reálné zkušenosti s endodoncií u dětí. Dcera není primárně nespolupracující, no velice bojácná, nemyslím si, že by byla schopná spolupracovat na dlouhou dobu.

Tudíž prosím i případně o doporučení pracoviště, kde by bylo možné stav řešit bez zbytečné traumatizace. Jsme z okresu Jičín, nicméně vzdálenost není problém.

Za jakoukoliv radu předem děkuji.

Vojtekova

Dobrý den,

jsem z jiného kraje, proto Vám nemohu nikoho doporučit z vlastní zkušenosti. Ale pokud vím, v Královéhradeckém kraji se na dětskou stomatologii zaměřuje např. paní doktorka Čelková.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová