Mléčné zoubky nemohu dobře vyčistit. Dítě je silné, neposedí. Dentalní hygiena je i pro děti?

Zodpovězené
3. čer 2019

Dobrý den, chci se zeptat jak řešit naši situaci.

Naše díte má už celkem dost zubů, asi 14 a má i stoličky, ale já nejsem schopna je vyčistit. Párkrát to přejedu kartáčkem, ale že by to bylo nějak důkladně to opravdu ne. Pozoruji na zoubkách už šedivé povlaky. ☹ Dělám tedy co mužů, ale dítko má obrovskou sílu a já jej vůbec nemohu udržet na míště. Mám to začít nějak řešit se zubařkou? Jdeme po půlroce v červnu na kontrolu, tak jestli se třeba nějaké čištění malým dětem dělá, abychom se toho zbavili a neměl kazy? Jsem už zoufalá, sama mám zuby v pořádku a dost se o ně starám.

Děkuji

Dobrý den,

určitě by bylo vhodné s dítětem zkusit absolvovat dentální hygienu. Hygienistka Vám poradí techniku, kterou vyčistíte zuby co nejlépe a za co nejkratší dobu. Pokud vidíte povlaky i okem, je jen otázkou času, kdy se vytvoří kaz.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová