Necitlivost zubu a rtu. Jedná se o porušení nervů? Co se s tím dá dělat?

Zodpovězené
29. zář 2021

Dobrý den,

byla jsem v pondělí na vytrhnutí nevylezlé 8, vůbec nešla ven, pan doktor mě potrápil. Mám antibiotika a Aulin, jsem trochu oteklá, ale hlavně dolní zuby a část rtu a tváře stále necítím, jen takové brnění. Už je to 5. den po zákroku. Mám strach, že se mi cit nevrátí. V pondělí jdu na stehy.

Jedná se o porušení nervů? Co se s tím dá dělat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

při extrakci je toto častou komplikací. Návrat k normální citlivosti nějakou dobu trvá. Pokud byste necítila v horizontu 3 týdnů žádné zlepšení, obraťte se na svého lékaře. Regeneraci můžete podpořit vitamíny skupiny B.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová