Pigmentace zubů-prevence. Co byste mi poradila?

Zodpovězené
14. kvě 2020

Dobrý den,

mám celý život se zuby problémy, ale nejvíce mě asi trápí, že se mi dost pigmentují (chytají tmavší barvu). Nekouřím, nepiju alkohol, černé čaje, kofoly ani jiné sladké limonády. Většina mého pitného režimu tvoří neslazený zelený čaj. Sladké jídla nevyhledávám. Zuby samozřejmě čistím. Stejně mi vždy zubařka musí zuby "vyleštit".

Dá se ještě nějak toto zabarvování redukovat?

Nějaké bělící prostředky, co nepoškozují sklovinu, či jiné rady?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

i zelený čaj způsobuje podobně jako čaj černý pigmenty. Pigmenty se dají odstranit u dentální hygienistky, ta Vám je odstraní šetrně a bezpečně vzhledem ke sklovině. Pomůcky na domácí odstranění pigmentu bývají abrazivní a nejsou ke sklovině šetrné.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová