Po úrazu se kýve zub, dcerka 20 m. Jaká je šance, že se zub zahojí?

Zodpovězené
23. srp 2020

Dobrý den,

dcerka dopadla bradou na sedačku a hned se jí spustila krev. Po prozkoumání jsem zjistila, že se jí kýve dolní jednička. I při doteku zubů jí stále teče krev (den po úrazu). Byly jsme v noci na pohotovosti a má natrženou dáseň a zub je teď v jiné pozici- je více vepředu a asi níže v dásni. Dr. říkal, že to není na trhání a bude se zub kontrolovat. Stále nemůžeme najít zubaře, takže na další kontrolu jdeme zase na tu pohotovost.

Můj dotaz zní: Jaká je šance, že se zub zahojí? Nemusí se vracet zpět do stejné pozice?

Bojím se, ať není dcerka bez zoubků, nebo ať pak nejsou problémy při růstu stálých zoubků.

Předem mockrát děkuji za zodpovězení dotazu.

L.

Dobrý den,

v případě takových úrazů hrozí, že nerv v zubu tzv. “odumře”. Má šedou barvu. Doporučuji teď měkčí stravu, zub nezatěžovat. Pokud bude opravdu v pořádku, měl by být opět pevný. Pravidelné kontroly ale nezanedbávejte.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová