Předkus, vada nebo zlozvyk?

Zodpovězené
15. bře 2021

Dobrý den,

poslední dva měsíce u syna pozoruju jakýsi předkus, spodní ret vtáhne do pusinky a přední zuby si dá na něj. Bojím se, že se mu špatně vyvine postavení pater nebo něco podobného. Dělá to neustále, když spí, když jí se zavřenou pusou, když zrovna “nemluví” (je mu 21 měsíců).

Je to vadný skus nebo je to čistě zlozvyk?

A jde pro to něco udělat, aby to nedělal?

Dudlík nemá od 18 měsíců a tohoto jsem si ani nevšimla, najednou to dělá pořád, žádný pomalý vývoj jsem nezaznamenala.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud má předkus, v tomto věku se to stejně nijak neřeší. Až budete na preventivní kontrole, zkuste poprosit Vašeho lékaře, ať se na to podívá, ať máte jistotu, že je to v pořádku. Může ale jít i jen o zlozvyk, něco se naučil, opakuje to stále dokola, jak to u tak malých dětí bývá.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová