Skus zubů a čelist. Jedná se o nějakou čelistní vadu?

Zodpovězené
20. lis 2020

Dobrý den,

dcera (11 měsíců) má 4 zuby nahoře a 2 dole. Když má čelist úplně zavřenou, skus hezky sedí. Ale teď jsem si všimla, že když pláče nebo se směje (když otevře pusu), tak ji jakoby křiví. Dolní čelist jí odbíhá na jednu stranu. Takže dolní dva zuby směřují nad horní dvojku. Někdy to udělá na druhou stranu, ale minimálně. Spíše ji má pořád na tu jednu a někdy rovně.

Myslíte, že se jedná o nějakou čelistní vadu? Nebo to dělá "jen tak"?

Moc děkuji.

Dobrý den,

pokud má při skusu čelisti u sebe správně, řekla bych, že to pravděpodobně bude v pořádku, ale pokud máte pochyby, ukažte to Vašemu lékaři při preventivní kontrole.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová