Trhání zubu moudrosti a velký otok, boule. Dostala jsem antibiotika. Mám jí opět k zubaři?

Zodpovězené
21. čer 2019

Dobrý den.

V pondělí jsem byla na vytržení spodní osmičky. Jelikož zub nebyl venku a byl trošku šikmo, řezali mi dáseň a brousili kost. ATB jsem po zákroku nedostala, prý nejsou potřeba. Ve středu jsem musela opět k panu zubaři s tím, že mám velký otok a stále to bolí. Dostala jsem tedy Duomex, aniž by se na mě pan doktor podíval. Dnes jsem 4. den po zákroku a ústa nemohu otevřít více než na 1 cm, na tváři mám tvrdou bouli, jak golfový míček (ale spíš u brady než tam, kde byla osmička), ale za den už mi na bolest stačí jen jeden brufen. K panu doktorovi mám jít až v pondělí na vydání stehů. Každý den mu volám a vždy je to prý normální i ta bolest celého krku!

Myslíte, že by bylo třeba vše vyčistit a dát tam třeba dren?

Děkuji

Dobrý den,

Váš dotaz čtu bohužel pozdě, jistě jste už pomoc vyhledala.

Do příště je určitě lepší o víkendu vyhledat zubní nebo stomatochirurgickou pohotovost na ošetření komplikací po extrakci, hlavně pokud je člověk oteklý, nebo nemůže otevřít ústa.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová