Ulomený zub 1,5letého dítětě. Řešit to se zubařem?

Zodpovězené
30. dub 2020

Dobrý den,

prosím, zjistila jsem, že 1,5 letý syn má uštíplý/ulomený zub. Nevím, kdy se mu to stalo, nebo jak dlouho to má. Nemyslím si, že je zub takto rostlý.

Nebo je to možné? Nezkoumala jsem.

Koukala jsem, jak krásně spí s otevřenou pusou a všimla si jiného zabarvení u časti zubu a následně ulomení. Zub vypadá, že se nehýbe, i jsem to lehce zkoušela.

Mám to řešit se zubařem?

Děkuji

Dobrý den,

vypadá to na odlomenou sklovinu. Je to opravdu malé odštípnutí, navíc u tak malého dítěte je dostavba prakticky neproveditelná (čas, klid dítěte, suchý zub). Pokud by byl zoubek ostrý, dá se v ordinaci zaleštit. Dbejte na pravidelné a správné čistění a zoubek sledujte, zda nemění barvu-nešedne.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová