Uštípnutý kousek zubu. Jít k zubařce, i když to nebolí?

Zodpovězené
12. lis 2019

Dobrý den,

dnes jsem se koukla malé (5let) do pusy a myslela si, že tam má kaz. Ale je to uštípnutý kousek zubu, jen ten zadní kousek cca 1 x 2 mm, ale hýbe se.

Co s tím? Jít k zubařce, i když jí to nebolí?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nepíšete, o jaký zub se jedná. Určitě ke své lékařce zajděte. Je možné, že se zub ulomil díky kazu, který na něm byl. V takovém případě se zub musí určitě opravit. Pokud jde o přední zub, je možné, že se zub uštípnul na základě úrazu. V každém případě je lepší, když se na to vaše lékařka podívá.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová