Zuby. Jak překonat strach ze zubaře a hanbu ze zkažených zubů?

Zodpovězené
23. únor 2021

Dobrý den,

mám 18 let a po psychických problémech dost zkažené zuby. Ze začátku jsem chodila k zubaři, ale po velmi špatných zkušenostech jsem to vzdala. Chtěla bych si ty zuby dát opravit, ale mam panický strach ze zubařů a hanbu ze zubů.

Věděla byste mi poradit, jak překonat strach a hanbu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

stydět se určitě nemusíte, důležité je rozhodnout se pro změnu a udělat pro to maximum. Každý lékař je ze své praxe zvyklý na špatný stav chrupu u nových pacientů. Najděte si lékaře, ke kterému budete mít důvěru. Každé potencionálně bolestivé ošetření se dělá v anestezii, takže bolesti se nemusíte bát. Na Vás bude ale mít trpělivost a dodržovat doporučení, bude to dlouhá cesta.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová