Matka dělá naschvály. Dá se s tím něco dělat?

Zodpovězené
21. čer 2022

Dobrý den,

letos v březnu jsme s přítelem, který má dvě děti z předchozího vztahu. Vybrali jsme jediný volný termín dovolené, který by vyhovoval. Matka souhlasila. Jenže měli soud v červnu, kdy soudce rozhodl o zkoušení střídavé péče. Protože soud neskákal podle toho, jak ona chtěla, najednou popírá, že by nám to odsouhlasila a nechce děti s námi nikam pustit. Dovolená je zaplacená. Sama s dětmi nikam nepojede. Dělá jen naschvály a pomalu dohání děti k psychologovi.

Dá se s tím něco dělat?

Nikdy bych to neplatila, když bych věděla, že je nepustí. Je to vyloženě dovolená určena pro děti. Ještě dodám, že dovolená je v týdnu,nkdy jsou děti u matky.

Děkuju za odpověď.

Dobrý den,

souhlas rodiče s krátkodobým vycestováním dětí do zahraničí není potřebný. Tuto povinnost nestanovuje žádný právní předpis. Stačí, když matce písemně oznámíte, kde a v jakém termínu se budou děti nacházet.

Souhlas rodiče s vycestováním se jenom doporučuje v případě dovolené mimo EU.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44