Přechodné bydliště. Musím kvůli sociálce nahlásit?

Zodpovězené
15. pro 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat....s manželem máme trvalé bydliště, ale skutečně pobýváme na jiné adrese. V nájmu ale majitel nemovitosti nechce, abychom měli u něj trvalou adresu. Jde mi o to, že máme 2 malé děti a bohužel manžel se teď dostal do dluhů.

Tak mi jde o to: Musím třeba na sociálce nahlásit ohledně dětí přechodnou adresu, kde ve skutečnosti bydlíme?

Jde o to, že kdyby náhodou vznikla nějaká exekuce, tak abych neměla ohledně dětí problém, že nebydlí tam, kde mají hlášeny trvalý pobyt atd.

Předem děkuji za odpověď.

Hezký den,

institut trvalého bydliště je již v dnešní době spíše formální záležitost. Důležité je, aby úřady a instituce měly informace o Vašem skutečném bydlišti. Takže ano, na ÚP nahlaste adresu skutečného pobytu.

Pokud máte platnou nájemní smlouvu na nemovitost, souhlas od pronajímatele se NEVYŽADUJE. Jestliže je v nájemní smlouvě uvedeno, že si pronajímatel nepřeje, abyste se zde trvale nahlásili, k takovému ujednání se nepřihlíží (odporuje to zákonu). Z toho vyplývá, že si do nemovitosti můžete nahlásit trvalý pobyt.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice