Přídavek na děti. Započítává se do nároku rodičovský příspěvek?

Zodpovězené
3. srp 2022

Dobrý den,

koukala jsem na kalkulačku přídavků na děti. Nejsem si jistá čistým příjmem, zda se počítá i rodičovský příspěvek.

Máme 2 děti - 4 a 1 rok.
Manžel příjem 30 000 Kč čistého, já RD 8 000 Kč + cca 11 500 Kč na DPP čistého.
Nevím, zda i nájem se zohledňuje - 7 000 Kč bez energií.

Děkuji za radu.

Hezký den,

ano, do příjmů se počítají veškeré příjmy rodiny, tedy příjmy ze zaměstnání (i DPP a DPČ), dávky státní sociální podpory (například rodičovský příspěvek), dávky nemocenského pojištění i například výživné.

Výše nájemného není pro rozhodnutí o nároku na přídavky na děti rozhodná.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice