Vyplacení nevyčerpané částky rodičovského příspěvku při narození druhého dítěte. Budu mít nárok?

Zodpovězené
19. dub 2022

Dobrý den,

chci se zeptat …Když pobírám rodičovský příspěvek a teď koncem dubna se má narodit další dítě, na které budu pobírat nový rodičovský příspěvek, tím pádem se mi zruší ten na první dítě. Je možnost vyplacení celé nevyčerpané částky RP za první dítě a podmínka, že jeden z partnerů musí pracovat. Partner si teď v březnu zakládal živnost, tedy je (OSVČ).

Budu mít nárok na vyplacení zbylé částky?

A počítá se to z něčeho, když je živnostník?

Děkuji za odpověď a hezký zbytek dne přeji.

Hezký den,

co dělal přítel před zřízením OSVČ?

U OSVČ je podstatné, aby byli dobrovolně účastní nemocenského pojištění. Jestliže nebyl Váš přítel před zřízením OSVČ zaměstnán, obávám se, že nárok na doplacení mít nebudete.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice