icon

Jak správně změřit teplotu (dospělá osoba) ? Pokud měřím digitálním teploměrem (Omron) v podpaží, připočítávám 0,5°C ?

avatar

To mě nikdy nenapadlo..to je snad jen u dětí, ne...??

20. srp 2017
avatar

Nic se nepřipočítává

20. srp 2017
avatar

@romancam ja to znam tak, ze se pouze odecita pul stupne, kdyz se meri v konecniku. A je jedno kdo 😀 jinak se s tim podle me necachruje vubec..

20. srp 2017
avatar

Měří se cca 5 minut a nic se nepřipočítává.

20. srp 2017
avatar

nic se nepřipočítává, u miminek se odečítá půl stupně když se měří zadem 😀

20. srp 2017
avatar

Když by se ten dospělý měřil v konečníku, odečte se 1/2 stupně, neboť je tam prostě tepleji. Jinak se nic neodecita

20. srp 2017
avatar

A nepricita

20. srp 2017
avatar

@indy2 jj, ještě v puse se (a teď nevím) odečítá/přičítá 0,2.

20. srp 2017
avatar

@romancam taky odčítání. I tam je tepleji

20. srp 2017
avatar

Ajo, to jsem napsala nahoře blbost. Jasné, že u všech. Ale jen pusa a zadek. V podpaží nic. Tak je to.

20. srp 2017
avatar

@romancam to jsou situace 😀 proto doma mame jeden teplomer a to ten na hrani 😂

20. srp 2017
avatar

Ja merim pod jazykem u korene....presnejsi nez v podpazdi udajne

20. srp 2017
avatar

Ony ale skoro všechny digitaly podmeruji a o dost..

20. srp 2017
avatar
22. srp 2017
avatar

@123annynka myslela jsem to tak, že pokud na rtuťáku klasickém budete mít už zvýšenou- např. 37, tak na většině digitálů vám to bude ukazovat např 36,2 - i méně. Prostě to měří na prd. Prodáváme je v práci a schválně jsem nedávno zkoušela 4ks - Omrony a teplota všechny 35,2-35,5 a 35,7. Ještě jsem nenarazila za ty roky na jediný, který by měřil dobře a přesně a to jsem měla doma i ten infra,co měří třeba i pokrmy a stojí přes 2 litry..😒

24. srp 2017
avatar

@jaspina No my jsme se nakonec vrátili ke klasickému rtuťovému teploměru. Sice to s ním trvá déle, ale asi bude nejpřesnější, jak píšete.

30. srp 2017