MMR -asi blbej dotaz ,ale když jde holka zítra ráno na očkováni mmr , muže pak normálně do školky ? Nebo je nutný nějaký klidový režim . Mám jít do práce ,tak teď nevím jestli ji tahat sebou nebo muže normálně jít
Tak muze, ale dobry napad to neni, lepsi klidovy rezim, alespon ten den, ac nu byvaji pozdeji u nekoho se objevuje treba teplota uz tyz den, takze bych do ms osobne nedavala
nežádoucí účinky se objevují obvykle 10. - 14. den. Mně dr. řekla po očkování 2 dny klidový režim, pak může chodit, pokud bude fit. Ale ted bych si to se školkou rozmyslela, tělo bude oslabené, hned něco chytne. Já to očkovala vždycky mimo hlavní sezonu respiračních onemocnění.
Do MŠ bych určitě hned nedávala. Momentálně bych ani neočkovala a už vůbec ne MMR
ja normalne do skolky davala.
Do školky dávám- ted jsem se ptala dr a mohla i druhý den do Sokola.A ne, nejsem nezodpovědná matka 🙂
Když už očkovat v této době, čehož bych se teda taky obávala (myšleno v době říjen/listopad až březen), ale já to se neptáte, tak před očkováním navýšit vit. C a D a probiotika a po očkování ten den určitě doma a klidový režim a zvážila bych i další den mimo školku. Pak tedy klidně do školky, chápu, že rodič nemůže být týden doma, ale ten klidový režim bych držela ještě aspoň týden, 14 dní, myšleno žádné velké túry, sportovní výkony, dětské herny apod. A vit. I nadále plus přidat koupele v epsomské soli (hořčík). Můžete po očku dávat i Enterosgel na vyplacení škodlivin z těla. 🍀
Já bych nechala doma v klidu po očko
@nebetka Tak celkově to teď vidím u svých dětí. Syn je ve školce max. 10 dní a je doma s nějakou nemocí. Od začátku očkuju, co se dá od jara do podzimu. Zimu vynechávám. Zrovna MMR jsem u obou nechala očkovat v květnu, aby byla tak nějak jistota, že těch 20 dní po nebudou nemocný a případný NÚ se nesejdou s něčím jiným (teď navíc zvýšenej výskyt covidu 🤷🏻♀️). A náš dr. třeba doporučil, aby dítě aspoň měsíc před MMR nebylo vůbec nemocný a to je aspoň u nás momentálně scifi
Tak jsme tam byli na 7:30 a ptala jsem se přímo dr a sám řekl ze nevidí důvod aby byla teď doma , ze vedlejší účinky jsou až tak 5-12 den . Takže klidně jít muže pokud ji nebude špatně hned po . Zůstali jsme 15 minut v čekárně a nic tak normálně šla . Říkal ze teď jsou nové vakcíny a co už očkoval tak naprosto bez nějakých vedlejších účinku .tak snad to bude OK . Jinak ockovana je až teď v 5,5 protože vakcíny nebyli na pětileté .
My máme i ve školce že 24hod. Po očkování dítě nemuze do školky. Mě to přijde logické, nikdy nevíš jestli se jí náhodou nebude špatně, teplota apod.. a pak řešit kdo vyzvedne apod. Takže já vždy dodržují po očkování den klidu a to vysloveně (žádné, herny, cvičení apod)
do školky? vždyť má být po očkování klidový režim