icon
avatar
apacheeeAMBASADORKA
11. srp 2020    

V posledních dnech vůbec nevím, co vařit, a přijde mi, že pořád dokola točíme to samý - no, není se čemu divit, protože v podstatě od ledna denně vařím obědy pro všechny členy své rodiny 🙈

Dneska jsem při vyklízení myčky otevřela šuplík s příbory a praštily mě do očí špízové špejle, takže pro dnešek máme jasno. Hurá 👏

Už jsme je neměli dlouho, takže budou rovnou na dva dny. K tomu bramborová kaše a zeleninový salát, takže už se docela těším na oběd 😉

Pokud neznáte tyhle špejle z #dm, tak je moc doporučuju, nejsou zbytečně dlouhé, na jedné straně mají ostrou špičku a vůbec se nelámou. Používáme je na vaření i na tvoření s dětmi a fakt jsou 🔝.

V dm je najdete v sortimentu věcí do kuchyně a jedná se o značku Profissimo. Cena je 29,90 Kč a v balení je 125 kusů

avatar

Měla jsem dnes stejný nápad a taky jsou na špejlích z dm 😉

11. srp 2020
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@sunnies ty vypadají parádně 👏

Pečes je v troubě?

11. srp 2020
avatar

Špízy jsme neměli věčnost. Super tip, děkuji, tenhle týden u nás budou 😋👌

11. srp 2020
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@ivakalinova my je měli naposledy možná vloni v létě, vůbec nevím, jak jsem na ně mohla tak zapomenout. Přitom nedají ani moc práce 😁

11. srp 2020
avatar

Nedávno jsem z nich vyrobila montessori pomůcku, zapichování do otvorů v kelímku.

11. srp 2020
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@la_amanita nemáš náhodou fotku pro inspiraci? Ony jsou fakt skvělý v tom, jak se nelamou. Ty, co jsem kupovala dřív, vždycky hned kruply😢

11. srp 2020
avatar

@apacheee to uděláš z jakéhokoli kelímku, třeba od jogurtu. Já použila ten, ve kterém prodávají v Lidlu rajčata, je celý průhledný, víčko jsem přilepila sekunďákem a nůžkami do něj udělala otvory.

11. srp 2020
avatar

@apacheee jj, v troubě

11. srp 2020
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@sunnies ti mě nikdy nenapadlo, já se s tím vždycky dělám na pánvi. Na kolik s jak dlouho asi Pečes? Musím zkusit, až přijde návštěva, bude to výrazně pohodlnější 😁

11. srp 2020
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@la_amanita děkuju 😉

11. srp 2020
avatar
11. srp 2020
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@la_amanita

sticker
11. srp 2020
avatar

Haha, zrovna jsme špízy dojedli :D To je náhoda

11. srp 2020
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@panihk je to vděčný a relativně rychlý jídlo. A dobrý 👏

11. srp 2020
avatar

@apacheee Jo. 🙂 A jinak taky peču v troubě. Dám péct brambory a pak jen přes ně naskládám špízy. Žádný nádobí a výborný jídlo. 😉

11. srp 2020
avatar

Souhlas, to už je sakra dlouhý období. 🙈 Děs, do té doby jsem vařila jen prckům a sobě, klidně na tři dny, pro všechny jen o víkendech. Teď už nemám nápady od května.🙈

11. srp 2020
avatar

@apacheee měla jsem to cca 45 minut na 200 stupňů pod alobalem, pak tak 10 minut odkryté

11. srp 2020
avatar

mnam ty sme taky nemeli uz dlouho, super napad ❤️ hned v tydnu udelam, taky je delam v troube vzdy 👍🏼 uz tam pecu skoro vse snad jen rizky ne 😅

11. srp 2020
avatar

Díky za tip na špejle, já ty klasické vždycky u navlékání zlomím jak to nemůžu propichnout😅. Jinak v létě děláme špízy na grillu a je to super

11. srp 2020
avatar

Holky, jsem takový primitiv, ale co všechno se tam dá prosím dát? Nebo co se osvědčilo či naopak neosvědčilo.... díky!

11. srp 2020
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@anuliinka2013 většina lidí dává cibuli, já to dělám bez ní. Dávám kuřecí prsa, vždy nějaký měkký salám, různé druhy paprik. A na závěr to ještě obalím v krájené slanině🙂

11. srp 2020
avatar

Taky peču v troubě 🙂 a na špíz dávám na plátky nakrájený česnek ,kuřecí nebo (vepřové, krůtí maso ) klobásu či salam,cibuli, cherry rajčátka, papriku a libovou slaninu -posypu kořením dle chuti a šup do trouby 😋

12. srp 2020