chtěla, jsme se zeptat maminečky zda si vzpomenete na jedno jediné ídlo... které jste milovali a milujete nadevše.. co Vám prostě chutná kdykoliv..... u mě je to klasicky čerstvý chléb s máslem a hořčici... to můžu denně..... co vy jsme zvědavka co 😀
bramborova kase a uzeny
Špagety, vžycky když mi je ouvej, dám si špagety 😀 a nebo kakaoo s rohlíkem a máslem 🙂
u mě je toho hodně 🙂 ale třeba čerstvý chleba se s-ýrem- nebo řízek s kaší...
Pečený kuře s rýží
chleba s maslem a kakao
Čtu si Tvou krátkou zprávu a seběhly se mi v puse všechny sliny, moje pohádka mládí (a favorit nad favority) jsou bramborové šišky s mákem... Uznávám, trochu časově náročnější (chleba s hořčicí je hotový dřív), ale já je nedám, protože je miluju...
no já mylela takový to jídlo co prostě zvedne náladu za každé situace 🙂 já jídlo ráda vařím jím prostě vše ale čerstvý chlebíček s dobrým máslem a lnotučnou hořčici je pro mě prostě to nej 😀
U mě je to jednoznačně kuřecí maso. Ať už jakkoliv. Kuřecí prsa můžu vždycky.
kdyz neni nic doma, a mam hodne velke chute, tak klidne rohlik s maslem a soli 🙂. Ale jinak mam rada testoviny.
kaše+řízek+moooře citronu 😀
chleba se sádlem,,cibulí a hodně posolit,,🙂,,NEJLEPŠÍ,,🙂
Já čerstvý chleba s máslem a solí 🙂
špagety 🙂
žemlovka
Bila zelnacka 🙂
tatarak, zelnacka
valašská kyselica, tu můžu i v noci, i když je mi blbě... prostě kdykoli 🙂
opečený toustový chléb s mazacím sýrem a kečupem. Tohle miluji od 5třídy
pečená kachna s červeným zelím 🙂
vajecinka, omeleta a vubec vajicka na vsechny zpusoby 🙂 po tech bych se od mala utloukla 🙂
těstoviny na jakýkoli způsob, po těch ujíždím.....zatím nejsem maminka, ale i tak jsem se zapojila, doufám, že nevadí
@jenie jasně že nevadí..... maminka nemaminka.... prostě jídlo které má od dětství za velkou 1 🙂
krupiceee :D
@brusinka.pusinka cmunda od mojí babičky. (r.n.1910, už by jí bylo 103🙂)) )..nikdy nikdo neudělal takový bramboráky, jako ona, dělám je na chlup stejně, ale nikdy nejsou jako od ní. Úplně mě ta vzpomínka dostala..
Tak u mě je to jednoznačně maminčino pečené kuře s rýží a broskvovým kompotem 😵
Pudink....máme ho dělala obden ze dvou litrů (mám ještě dvě ségry) a říkali mi pudinková princezna 😀
Tak když nepočítám ČOKOLÁDU 🙂 tak asi žemlovka-ale od babičky, já ji neumím tak jako ona. ☹
já čerstvý chleba máslo a vajíčko na tvrdo
coby rychlovka čerstvý chleba s máslem a medem 🙂, jinak vošouchy (bramboráky😉 nebo hovězí steak
Ty jo, mně se vybaví takových jídel! Ale čerstvý chleba s dobrým máslem a černý čaj s cukrem, to nám vždycky dělali babička s dědou. Bylo nás 8 vnoučat, vždycky jsme u nich spali všichni a všichni jsme tohle měli k večeři, chleba na kostičky a máslo ještě trochu posolené. Tak tohle se mi vždycky vybaví, když to jím.
čerstvý chleba s máslem a romadur 😵
@ikarkulka No právě to je to vybyvit si to vzpomenout si.... 🙂 yasnít se jak to chutnalo a nemuselo to být vůbec jídlo světoborné.... ale bylo to nej😀
Brambory s tunou másla, s cibulkou a kefírem 🙂
nevím, co dřív, ale teď u mě dlouho vedou rajčata s mozzarelou, olivovým olejem a bagetkou 🙂
bramborová kaše 🙂
čerstvý chleba s máslem, solí a vajíčka natvrdo, z teplých těstoviny s máslem a sýrem 🙂
kulajda, chleba s máslem a rajčetem. Taky svíčková a žemlovka 🙂
čerství rohlík s máslem 🙂
na to je tu málo písmenek :D ale co asi odjakživa miluju tak bramborové knedlíky s uzeným se zelím, bramborové placky se švestkama dělané v troubě posypané cukrem polité máslem, čerstvý chlebík s čerstvým rajčátkem, brambory, hovězí masíčko a dušená mrkvička, nebo omáčka ze zelených fazolek....... Jeeee teta takové statusy tu už nedávej, mám zas hlad :D
rajská 🙂