Sly byste na test s ditetem 5 let? Jaky mate nazor?
Myslíš dobrovolně na antigen? To nešla. Když už je v karanténě, tak stejně musí.
Jo
Dobrovolně ne 😉
My nesli, byli bez priznaku, karantena kvuli skolce stejne. Nebudu prispivat do tohoto systemu
Záleží na souvislostech, zda výsledek může ovlivnit další lidi.
Na dobrovolný antigeni ne, povinné ano
Zítra jdu na testy, když budu pozitivní měl by jít povinně i syn (roční). Nadšená z toho nebudu, ale půjde.
Muj tehdy ještě 5r citlivka to ma taky za sebou a není to žádná hrůza. To měl povinně kvuli karantene skolky. Na antigenni ho nebudu brát, protože nemám v okolí nikoho uplne rizikového (s mými rodici, kterým bude 70 se normálně vídáme celou dobu, kromě veku nemaji žádné riziko), ale pokud bych kolem sebe rizikove lidi mela, tak ho bez rozpaků na testy budu brát treba každý ob týden. Fakt to není žádné drama...
Nešly jsme, stejně jsme doma všichni a s nikým v tu dobu nebyly v kontaktu.
@ilonne já jsem v karanténě teď a dcery 1 a 5 let nemusely jít. Jen mají místo 10 denní 14 denní karanténu.
@boruvka878 No, ale správně musí. Pouze ve výjimečných případech, kdy nelze test provést mezi 5 a 7 dnem od kontaktu se karanténa prodlužuje na 14 dní. Fakt. Mám doma čerstvý dopis a stejný nám chodí do naší školy v případě vyskytu
Diky za nazory.
Pritel ma svuj byt, zacatkem prosince chytil kasel, porad se ho nemuze zbavit a i pres negativni test ma strach az uzkost z koronace. Takze marodi u sebe. Ted se tudiz boji byt s nami. Ja bych na test jinak nesla, ale snad bych to i kvuli nemu udelala. Ale dcera kdyby nahodou byla pozitivni, tak ji tim zrusim po-svatky u byvalyho. To se mi nechce uz tuplem. Samozrejme ho chapu, ake resim i jak si predstavuje ze to ted bude dal... Po vanocich zacneme zase chodit do skolky, do prace..
Ted rozhodne nemam pocit, ze by bylo pravdepodobne, ze bysme meli mit koronac. Ale clovek nikdy nevi. Bylo by to dost kvuli nemu
Dneska jsme byli s dětmi 5 a 7 a zvládli to skvěle, mladší syn líp než starší dcera.
@jahodi a nemohl by dceru někdo pohlídat, že bys šla na testy jen ty a pak ho navštívila. U nás šel jen manžel (měl v práci kontakt, ale nerizikový), protože Vánoce, já jsem na RD, starší dítě školka, ale my jsme vyhodnotili riziko jako minimální. Já teda půjdu 26., pokud nezatrhnou návštěvy v DD. Děti bych na testy vzala v důležitějších případech. Nebo respirátor, rukavice,..
@ilonne nevím, co je v dopisech, já jsem to řešila s paní z hygieny, co mi volala z trasování minulou sobotu a pak s druhou po mém pozitivním testu. Řekla, že roční na testy hnát nebude a 5 letou, tím, že je teď se mnou doma a ve školce nebyla taky napíše, že test nepožaduje. Chlap na testu byl 5 dní po mém pozitivním. Pouze odpovídám tazatelce na její otázku, zda bych šla na test. Nešla jsem. U nás může 8 na 1 čas více lidí 😃 byli jsme 3 v autě na 10:30 🙈 asi je to kraj od kraje
@boruvka878 to asi ano. Tchana s tchyni taky nabrali společně v autě, ale měli kazdy svůj čas 7.04 a 7.05
Dobrovolně ne.Manzel pozitivní,já čekám na výsledky testů a děti nemusely jít.Jsem za to ráda.
Byla jsem s 2,5 lety a 6 měsíčním, berou z krku. 2,5 lety zvládl úplně v pohodě "za kokino" 😄
@jahodi ja to trosku nechapu. Proc byste mely chodit na test, kdyz jste zdrave? Copak se hodla pritel zavrit do izolace po zbytek tohoto silenstvi? Vzdyt to muze chytit kdekoliv, nejenom od vas.
@hyacintka11 já se taky děsím, jak to hodlá řešit do budoucna. Každopádně teď mu ještě není dobře a marodí doma, takže to nikde nechytí (pokud už to nemá).
Nám hygiena řekla totéž jako @boruvka878
Jinak na test bych nešla, pokud to není nutné.
@mojezelvicka holky ono i záleží asi kdy jsme tohle v hygienou řešili... Protože aktuálně prý musí na test všichni... To řekla hygiena nám, dva týdny zpět.
@mku já to řešila 13.12 a pak 15.12
Pokud je v karanténě tak na test musí povinně, jinak dobrovolně bych klidně taky šla. Náš triletak to šťourání do nosu zvládnul úplně s přehledem a skoro ani nebrečel. Rozhodně z toho nemá žádnou psychickou újmu, abysme se dalšího případného testu museli bát...