icon

Holky kyselinu listovou jedly jste až do konce těhu?? 🤰

avatar

Ne,jen prvni 3měsíce

19. bře 2017
avatar
19. bře 2017
avatar

ne ne, jen v prvním trimestru ...

19. bře 2017
avatar

Jo a pak ještě při kojení.

19. bře 2017
avatar

já ano užívala jsem Femibion bez jodu

19. bře 2017
avatar

já jí jím doteď, ale vím, že jsem v tom výjimka 😊

19. bře 2017
avatar

Jo až do konce porodu a v období kojení je taky důležitá. Zpočatku prvního trimestru se bere 800 mikrogramová a od druhého trimestru 400 mikrogramů

19. bře 2017
avatar

Myslim,ze pokud se stravujes normálně a zaradis i zeleninu,ovoce a další,tak neni potřeba. Me jedine co na konci chybelo,tak železo,coz byva take celkem caste,tak mi ho napsal dr. Jinak znam hodne zenskych a je to i dokazane,ze kdo ji celou dobu vitamíny,tak maji pak vetsi mimca,ale neříkám samozřejmě,ze je to pravidlem. Ja mela malou vetsi i bez toho 😀. Ale určitě stačí davat si pestrou stravu.

19. bře 2017
avatar

Prvni trimestr

19. bře 2017
avatar

@janyesg s tou velikostí mimča je to právě klam.. nic není dokázané.. Mudr říkal, že je to nesmysl.. velké děti mívají jen ženy s onemocněním cukrovky..
např moje první dcera byla narozena 9 dní po TP a vážila 3600gr a 52 cm.. váha tedy úplně normální druhá dcera narozena týdne před TP a váhu měla 3290gr a 50cm..
hmotnost miminka je také hodně o genech...
ale to vše záleží na každé z náš.. co bude užívat a jak se bude stravovat.

19. bře 2017
avatar

Ahoj, listovka je velmi důležitá 3 měsíce před otěhotněním a v prvním trimestru, kdy se vyvíjí nervová soustava. Dál už stačí množství přijaté ve zdravé stravě 🙂

19. bře 2017
avatar

Bastim Femibion a budu i pres šestineděli. Tri lékari ( moje mudr, hematolog a mudr ze screeningu) mi řekli, že pres tu zimu je to dobré uživat, protoze te cerstve stravy jako v létě tolik není. Miminko z nasi stravy vystaci, vitaminy jsou hlavne pro nas, abychom jich mely dostatek a telo nestradalo, kdyz si to z nas to mimi bere, je dulezite to doplnit kvuli tomu, aby se nam spravne nastartovala laktace a telo bylo pripravene a silné na porod. Po viraminechndeti vetsi nejsou, rikaji si to maminky mezi sebou prý , ale není to prý pravda ( rikam jen co mi rikali lékari, taky jsem si to myslela) mimi si proste vezme co potrebuje a doplnkove vitaminy jsou pro nase telo ne pro miminko . Takze ja bastim, ale ne denne ( to jsem dodrzovala v prvnim trimestru) ted zobnu femibion jednou ta dva az tri dny 😊

19. bře 2017
avatar

Beru listovku pořád.

19. bře 2017
avatar

Taky beru pořád, nic se tím nezkazí, přebytek vycuras

19. bře 2017
avatar

Nebrala jsem ji ani pred tehotenstvi,v tehotenstvi.

19. bře 2017
avatar

Já brala před otěhotněním a celý tehu,ale vysoké dávky,mám neuro onemocnění,tak aby to bylo podchycené.a po půlce jsem brala už jen 2x v týdnu tu vysokou davku

19. bře 2017
avatar

@adenka84 oni dr.maji také různé názory a ja četla spis ze studií,ze to opravdu je možné,take jsem psala,ze to neni pravidlem,tak čtěte prosim pořádně,samozřejmě,ze je to každého věc a já napsala jen to,jak to vidím ja. A je to především o genech,ja cukrovku nemela a nemam a mala byla větší. Nestojím o vysvetlovani a vyvraceni nazoru,jen jsem proste chtela pani napsat muj nazor,ale určitě ne vnutit a dohadovat se tu,jestli to tak tak ne nebo neni 🙂

19. bře 2017