icon

Ahoj holky,jdu do toho jo jdu do toho,ale bojim se,po dětech mám velmi špatne zuby,bojím se zubařu jak nevím co,ale rozhodla jsem se,i když mi je 36 let,tak zuby po dětech mám na vytrhání a na klapačky,ano až tak mám špatne zuby,proto jsem se rozhodla,že do toho půjdu,dnes jsem psala jedné zubařce a posílala foto mých zubů,ta se lekla a napsala ať ve čtvrtek dojdu na rtg,vyléčí mi zánět a potom se bude trhat,zaplatím si hned ty prvji implantáty,a pak si počkám na klapačky od státu,prosím napište mi,že dělám dobře a,že vy co jste měly panicky strach ze zubařu,že jste ten strach překonali,je mi zlé,bojím se,chce se mi brečet,ale dělám to pro moje děti,ať tu ještě maminku mají a nestydí se za maminku,ale vážně já už s toho strachu umírám 😭😭
Fotku dávat nebudu,protože se vážně stydím 😭 ale ten vápník a ty zuby mám dědičné a taky jsem o ně přišla díky mých 5ti těhotenství,teda sedmi,protože o dvě miminka jsem v ranné fázi přišla

avatar

Moc fandím🍀

Dnes v 18:55
avatar
@zuzydlo

Moc fandím🍀

@zuzydlo děkuji,snad to zvládnu raději bych 1000x rodila,než abych šla 1x k zubaři 😭😭

Dnes v 18:56
avatar

Určitě běž, není to jen o estetice, ale stav zubů má i vliv na celkové zdraví. Je to výborné rozhodnutí, i do dlouhodobého budoucna.

Dnes v 19:05
avatar
@zuzekk

Určitě běž, není to jen o estetice, ale stav zubů má i vliv na celkové zdraví. Je to výborné rozhodnutí, i do dlouhodobého budoucna.

@zuzekk děkuji moc 😍😍 snad tam neumru strachy 😭 a hlavně děti se za mě nebudou stydět,dělám to pro ně

Dnes v 19:06
avatar

Já mám ze zubařů hrůzu, ale nově mám skvělou zubařku a i když strach mě nepřešel, tak k ní ráda chodím na prevence a dokonce i pravidelně na dentální hygienu. Takže za sebe můžu říct, že ta panicka hrůza už není tak strašná...

Dnes v 19:19
avatar
@rayasisu

Já mám ze zubařů hrůzu, ale nově mám skvělou zubařku a i když strach mě nepřešel, tak k ní ráda chodím na prevence a dokonce i pravidelně na dentální hygienu. Takže za sebe můžu říct, že ta panicka hrůza už není tak strašná...

@rayasisu děkuji moc tak to jsem ráda,že ta panicka hrůza přešla,uvidíme já jsem Dr psala,že jsem pro vytrhání všech zubů a pro implantáty,ale uvidíme co mi řeknou oni 🥰
Ale ty přední vrchní zuby,půjdou určitě pryč,uvidíme co ty spodní 🥰🥰 a snad taky ta panicka hrůza bude u mě lepší 😭

Dnes v 19:24
avatar

Dnes už zubaři pracují při umrtvení, takže to tolik není o bolesti. Držím pěsti ať je to ok. Moc nechápu tohle: zaplatím si hned ty prvji implantáty,a pak si počkám na klapačky od státu,

Dnes v 19:35
avatar
@hojda

Dnes už zubaři pracují při umrtvení, takže to tolik není o bolesti. Držím pěsti ať je to ok. Moc nechápu tohle: zaplatím si hned ty prvji implantáty,a pak si počkám na klapačky od státu,

@hojda děkuji,no četla jsem si,že při vytržení zubu je nějaký implantát co dostaneš hned po vytržení zubu,potom musíš půl roku čekat na ty od státu,je to prý něco jako sádra,prostě nebudeš bez zubů půl roku 😱😱 tak toto si chci zaplatit.

Dnes v 19:38
avatar

Jsi moc krásná žena, zachovají kořeny na těch zubech, co drží můstky nejspíš, neboj

Dnes v 19:41
avatar
@lufulie

Jsi moc krásná žena, zachovají kořeny na těch zubech, co drží můstky nejspíš, neboj

@lufulie nebudou trhat vše, ty můstky jsou parádní, jen to všechno moc bolí a musí si to sednout...

Dnes v 19:42
avatar

Měla jsem naprosto nepopsatelný strach ze zubařů, až jsem si našla zubařku, která při ošetřování dětí používá chrochtající prase😅. Takže teď pokaždé, když sedím v křesle a jímá mě hrůza, tak držím tohle prase, mačkám mu břicho a ono nám do toho vesele chrochtá😂🙈😅. Hodně teda pomáhá, že je zubařka fakt trpělivá a ne sadistka (což byla zubařka, ke které jsme chodily se školou a způsobila mi to trauma).

Dnes v 19:46
avatar
@bekinka

Měla jsem naprosto nepopsatelný strach ze zubařů, až jsem si našla zubařku, která při ošetřování dětí používá chrochtající prase😅. Takže teď pokaždé, když sedím v křesle a jímá mě hrůza, tak držím tohle prase, mačkám mu břicho a ono nám do toho vesele chrochtá😂🙈😅. Hodně teda pomáhá, že je zubařka fakt trpělivá a ne sadistka (což byla zubařka, ke které jsme chodily se školou a způsobila mi to trauma).

@lufulie moc moc děkuji,snad ano 🥰 snad tou bolesti neumru 😭😭 jsem vážně zvědava na ten čtvrtek

@bekinka tak to je pravda u mě to taky mohla udělat ta sadistka ke které jsme chodili ze školou 😭 ale jako to prasatko je fakt super 🤣🤣 mi dnes ta paní zubařka psala,že nemám mít strach,že všichni zubaři tam jsou hodní a skvělí a,že nejdřív mi musí udělat rtg a pak se uvidí,ale vím moc dobre,že ty prdění horní zuby půjdou pryč,uvidíme jak dopadnou ty dolní,ale stoličky už žádné nemám 😱😱

Dnes v 19:50
avatar

Dnes zubari dokazi neuveritelne veci. A ty jsi uz dost zkusena, aby si s nimi dokazala otevrene komunikovat: tohle ano, tohle ne, tohle je moc penez - mate levnejsi moznost? Tohodle se bojim. Jak dlouho to bude trvat? Co mam cekat? Atp.
Urcite zvladnete s pani doktorkou rengen dobre a pak uvidite, jake jsou moznosti.
Taky jsem se bala zubaru az do dospelosti, ted uz se nebojim. Je skvele, ze ses obednala, zuby se samy neuzdravi a ten vysledny komfort, kdyz jsou zuby v poradku a nic neboli, je skvely. ❤️

Dnes v 20:01
avatar

Jsem na tom podobně jako ty,ale strach jsem ještě nepřekonala

Dnes v 20:18
avatar
@juliemichal

@lufulie moc moc děkuji,snad ano 🥰 snad tou bolesti neumru 😭😭 jsem vážně zvědava na ten čtvrtek

@bekinka tak to je pravda u mě to taky mohla udělat ta sadistka ke které jsme chodili ze školou 😭 ale jako to prasatko je fakt super 🤣🤣 mi dnes ta paní zubařka psala,že nemám mít strach,že všichni zubaři tam jsou hodní a skvělí a,že nejdřív mi musí udělat rtg a pak se uvidí,ale vím moc dobre,že ty prdění horní zuby půjdou pryč,uvidíme jak dopadnou ty dolní,ale stoličky už žádné nemám 😱😱

@juliemichal implantáty - čepy s korunkou nehradí pojišťovna, ale ty, jako pacient a tam se za zub pohybuješ v desetitisících .. oprava celé pusy klidně jako nějaké menší auto, cenově vyjde.
Zubařka by ti měla udělat léčebný plán a tak uvidíš zákroky a případné doplatky/platby. Na pojišťovnu jde opravdu jen velmi základní péče, nečekej zázraky.

Dnes v 20:28
avatar

U mě se strach ze zubaře rozplynul se změnou zubaře.

Po extrakci osmičky jsem si říkala, tvl. čeho jsem se tak bála. Bylo to víc v pohodě než kolují historky. Kamarádka si nechávala dělat implantát jednoho zubu, klasika měla strach. Bavily jsme se o tom a říkám jí svoji zkušenost, že ten strach byl horší než samotný zákrok, pak mi říkala to samé. Tedy to nemusí být tak šílené jak čekáš, ale příjemné to asi nebude.

Nemám zkušenost, když se dělá náhrada v takovém rozsahu, ale anestezie dokáže utlumit bolest během zákroku. Po tom si nech napsat něco na bolest, já jsem byla ráda za aulin. Sice je to driák, ale zabral parádně. Dnešní zubaři mi přijdou, že jsou empatičtější, anestezie je standard i u vrtání kazů. Bolest cítit během trhání nemáš, maximálně jen tlak. Mně stomatochirurg řekl, že kdybych cítila bolest, že mi přidá anestezii, tedy se domluv na něčem podobném, to by tě mohlo trošku uklidnit.

Dnes v 20:31
avatar
@juliemichal

@hojda děkuji,no četla jsem si,že při vytržení zubu je nějaký implantát co dostaneš hned po vytržení zubu,potom musíš půl roku čekat na ty od státu,je to prý něco jako sádra,prostě nebudeš bez zubů půl roku 😱😱 tak toto si chci zaplatit.

@juliemichal To je asi toto, ale nejsem si jistá, jestli je to vhodné pro všechny, když tam máš záněty, tak do toho asi implantát dávat nebudou a asi to chce opravdu někoho zkušeného na to. https://www.facebook.com/photo/?fbid=2806157467...

Dnes v 20:35
avatar
@juliemichal

@hojda děkuji,no četla jsem si,že při vytržení zubu je nějaký implantát co dostaneš hned po vytržení zubu,potom musíš půl roku čekat na ty od státu,je to prý něco jako sádra,prostě nebudeš bez zubů půl roku 😱😱 tak toto si chci zaplatit.

@fifina86 Je dobre, ze na to upozornujes. Urcite pomuze si pred rozhovorem s lekarem utridit pojmy. Ale z ostatniho textu odhaduji, ze
@juliemichal sice pise implantat, ale mysli provizorni zubni nahradu, nez se ji zahoji dasne.

Dnes v 20:36
avatar

Budeš pak na sebe pyšná, že jsi to zvládla🍀 💪

Dnes v 20:54
avatar

Ja vim, ze resis asi tu nejlevnejsi variantu, ale klapacky? V tvem veku? Jako pokud neni jina moznost, tak ok. Ale fakt bych se zkusila poradit se zubarkou, co by znamenalo postupne dat do poradku komplet zuby, zachovat co nejvic tvych a pripadne pak dat mustek tam, kde to muselo pryc. Vytrhat a dat klapacky je pro me ta posledni moznost, nedrzi to dobre, hur se s tim ji a mluvi, casto clovek sisla. Proste tvoje zuby to nenahradi plnohodnotne. Z tohoto pohledu mi mustek prijde lepsi, pevnejsi. Jinak ja mela extremni strach ze zubaru, zvysenou kazivost, nejhorsi bylo, ze se mi kazily zuby pod plombama, takze opet opravit, vyvrtat a takhle to slo dokola, nez jsem to vzdala ze strachu.. . Kdyz jsem se konecne odhodlala k zubari, tak jsem se po vyhotoveni lecebneho planu rozbrecela hruzou. Trvalo to, zvladla jsem to, o dva zuby jsem prisla, nastesti o zadni, takze to neni videt. Porad mam problem jit k zubari, i na hygiene jsem v totalni kreci, ne to jeste u zubare. Ale vzdy se odhodlam a jdu. Ted uz to jde lip, kdyz jsem to par let zpet prekonala. Drzim ti moc palce, at to mas stejne a verim, ze to zvladnes.

Dnes v 21:09
avatar

Uvidíš co ti řekne zubařka, ale klapačky v 36 letech bych brala opravdu jako poslední možnost. Chápu, že je to otázka financí a ne každý si může dovolit kvalitní implantáty, ale třeba by ty tvoje zuby šly ještě postupně opravit. Já jsem měla vždycky obrovský strach ze zubaře a přestože jsem chodila pravidelně co půl roku, tak se mi zuby dost kazily. Pak jsem se dostala k novému zubaři a strach byl pryč. Sice mi musel všechny zuby převrtat, protože pod starýma plombama byly kazy, ale tím, že pracuje úplně jinak než stará zubařka, tak to nebylo nic hrozného.🙂

Dnes v 21:41