Anketa- kolik z Vas nosi aktovku ci batoh rano svym detem do skoly? U nas je to tak 90% rodice. Ja mezi ne nepatrim. Nosi si ji sama, uz jen proto, ze sama chce.
Stejně jak @adelinka89
Ale jen v první třídě a mám fakt prťavyho prvňacka
Sama od 1. třídy.
Ja nosila a dlouho. Pak ho hazela pod kocar, kdyz byl na svete mladsi. Nevidela jsem duvod, proc se s nim ma dite tahat, když je tezky a ja jdu vedle ni jen s kabelkou
Velmi výjimečně. Jen když měla starší dcera zlomenou ruku, tak to jsme pomáhali víc. Holky od 2.třídy jezdily samy že školy, takže tak jako tak měly smůlu.
Nosí si ji sama. Já mám v nositku mladší.
Nosi si sama, ja mam v ruce notebook, kabelku a v druhe ruce skolkacka
U nas jedna maminka nosi 3 aktovky kazde rano. Nejstarsi by si ji teda mohl nest sam.
Nosí si ji sama, od začátku. Ale jak říkáš, je minimum děti, které vidím, že by jim tašku nenesl rodič
Občas jsem ji nosila v první třídě, teď výjimečně když mladšího vyzvednu a má těžkou tašku, k tomu ještě atletiku nebo batoh s plaváním,tak mu pomůžu...
Nebudu nosit, vedeme k samostatnosti 😃
@petulaapetula to je zajímavé, u nás ke zase minimum dětí, které si ji nenesou samy 🤔
jen, kdyz je taska fakt dost tezka, a muj batoh je lehci, tak si ho prohodime a pak v dobe, kdy mladsi byla v rekonvalescenci po zlomenine hrudni kosti.
Dcera od 2.tydne skoly jezdi sama busem, takze si vse nosi sama. Odpolko ji vyzvednu z druziny a nese si ho take sama.
Mam svuj batoh,takze deti taky.Nevidim duvod,proc bych to mela nosit ja.Ale treba tchyne jim to davala na kolo,ze to maji moc tezky-no,tak me by se taky libilo,kdych mela volne ruce
Chodí do školy a k tomu patří i nosit aktovku...nebudu ji to nosit...
nenosím, ale u nás je to tedy do auta a z auta. Nicméně bych jim ji nenosila ani kdybychom chodili pěšky.
Dceři je 8 let. Pokud jedeme autem, tašku si nese sama. Když jdeme pěšky, tašku jí nesu vždy já nebo manžel. 40% dětí má vadné držení těla a je to často v důsledku těžkých aktovek. Dle ortopeda by mělo dítě nést 10, max. 15% své hmotnosti. Je pravda, mají skvělou paní učitelku a téměř všechny těžké učebnice a pomůcky si nechávají ve škole. Asi by se zase tolik nestalo, kdyby si ji nosila sama, ale pokud můžu, tak jejím zádům ulehčím. Chodí na karate a na Zumbu, tedy toho správného posilování a pohybu má dost. 😉
Mám prvňáka a druháka, aktovky si nosí sami. Výjimečně když vyzvedávám jen jednoho, tak mu aktovku vezmu.
Nosím, nejraději bych nosila oběma, ale starší nechce. Obě holky jsou jak párátka. Nic si ve škole nenechávají, mají to těžké ja prase, jsem ráda, že jim aspoň tu cestu odlehčím. Ale jsem jedna z malá.
Chodí do školy sami, takže nenosíme. Je ale fakt, že některé dny mají aktovku opravdu těžkou, ve škole si nemůžou nic nechávat.
Většina dětí, včetně toho našeho, si je nosí sami. Já klukovi nenosim ani dopoledne. I když on většinou chodí sám z družiny domů
Nosím když jdeme z kytary, to si nese kytaru. Do školy nikdy. Občas se nechám ukecat ze školy, když mám malo věci, ze ji dám na kočár. Tříleté nosím batůžek do školky, ale taky ne vždy.
Dekuji vsem za odpovedi. Prevazuji ty, ke kterym se vice priklanim i ja. Cili at si nosi sama.
@kakba já teda nevidím v naší škole nikoho z rodičů, že by dětem nosil aktovku... proč??? A že kvůli zádům? Dcera má perfektní polstrovani na zádech na aktovce, nevidím důvod ji to ulehcovat...
Nenosim, rano jdu se tremi detmi, dva z nich aktovku (a docela tezkou) na sobe, ja mam batoh, taky tezky a jeste 4leta, kterou obcas nesu, abychom pak stihli bus 🙂) Takze maji smulu, ale jsou zvykli 🙂
@veroniquecz to je dobře, že máte tolik maminek, co to nedělají.
Já to vidím u školy, čekají rodiče už kdyz vylezou děti na oběd a berou jim tašku a potom už ji nesou dětem oni. Včera třeba i jedna maminka přímo synovi řekla když si ji chtěl od ní vzít, tak že ne, že nemusí, protože jde s ním na testování, takže mu ji vezme. Opravdu to vidim hodně kolem sebe, tak 1-3 třída. Pak už si děti nosí spíš sami
Ráno sám, odpoledne já