klarina_f
21. črc 2019
425 

Rodinné chvíle s Lipa Landem

Lípa. Strom, který byl a je sym­bo­lem republiky. Díky svému vzhledu si získala nejednoho z nás. Mohutný kmen, ladně rozrostlá koruna, která nabízí vlídný stín. Nemluvě o její dlouhověkosti a využití. Dříve lidé věřili, že tento majestátný strom dokáže odehnat zlé duchy a člověka zbaví chmurných myšlenek.

                                       A přesně taková je i česká aplikace

Jednoduché pro vyslovení i těch nejmenších. Stvořená nejen pro děti. Stojí na pevných základech a nabízí mnoho možností, jak se zabavit, učit novým věcem nebo rozvíjet představivost.

Projděte si Lipa Land s námi

Tato aplikace je již přeložena do 8 různých jazyků. Získala 14 ocenění a tím určitě nekončí.

Po stažení se registrujete přes svůj vlastní e-mailový účet a následně můžete udělat dětské profily, které krásně rozdělí samotný svět Lipa Landu. Já udělala rovnou tři profily. Lu je synovo, Bí je dcery a M je pro maminku, tedy mě. Praktické a přehledné.

Samotné nastavení je kouzelné už jenom tím, že můžete nastavit čas, který děti u tabletu/telefonu můžou strávit. Dále můžete projíždět profily a sledovat aktivitu dětí - kolik času strávily v jaké hře, dokonce si můžete přečíst, jakých pokroků vaše dítě dosáhlo. Já dávám velké plus zprávám, které vás o všem informují - právě ty krůčky vpřed nebo i pouhé ukončení audioknížky. Prostě vše pěkně pod kontrolou.

Hlavní stránka je rozdělená do čtyř jednoduchých kategorií.

Každá kategorie má svůj jasný cíl. Celým Lipa Landem vás doprovází tématicky pět dalších sekcí - Kralovství, Velkoměsto, Kouzelníci, Vesmír a Piráti. Najdete je ve hrách, aktivitách, pohádkách i v relaxaci.

HRY

jak jsem psala, jsou rozdělené tématicky, takže si na své přijde jak malá princezna, kouzelník, policistka, tak i kosmonauti nebo obávaní piráti. Každá sekce má minimálně pět her a nespočet kol.

Hry si můžete díky třem tečkám vpravo nahoře filtrovat na · snadné, ·· středně obtížné a ··· obtížné.

Bonusem jsou dvě hry, které jsou pro dva hráče.

POHÁDKY

vám nabízí čas strávený večer s dětmi.

Ale přiznejme si, občas i nás, rodiče, dostihne únava a rádi bychom místo čtení vypnuli. Stačí zapnout Lipa Land a nechat to na něm.

Strýc má příjemný hlas, já i děti u něj pravidelně usneme. Každopádně dcera vznesla dotaz, proč pár pohádek nečte i teta. Tak třeba se dočkáme i toho ženského hlasu.

Nevím jak vy, ale já ráda doplňuji pohádku otázkami. Jsem ráda, že i Lipa to nabízí. Sama pak vymyslím ještě další otázky, ale občas je fajn mít ten základ po ruce. Třeba když je rodič grogy.

RELAXACE

je pro nás jedinou kategorií, kterou jsem zkoumala převážně já. Příjemné na relaxaci, vyčištění hlavy, jógu, meditaci. Bohužel a bohudík na takové věci já sama moc času nemám. Ti dva starší mají rádi mluvené slovo nebo čtení ode mě a ta nejmenší je nejspokojenější u maminky. Avšak zkoušela jsem nejmladší pustit pár šumů a je to spíš remíza. Třeba v relaxaci najdeme zalíbení časem. Nevzdávám to a určitě ji občas rozkliknu.

AKTIVITY

pro nás asi nejlepší kategorie. Je rozdělená do tří podkategorií - hrajte si, povídejte si a tvořte. Každou jsem prozkoumala a musím říct, že to je pěkná práce. Procvičit tělo, zapojit hlavu. Paráda! Tady bych opravdu dala 1*!

Hrajte si a my si hráli.

  • Abeceda z mého těla - nasmějete se a zjistíte, že děti vedou.
  • Přelévání vody - chce logicky teplé počasí, ale opět se nasmějete až vás budou bolet břišní svaly.
  • Cirkus v oblacích? Parádní oddechovka a neskutečně si při tom procvičíte fantazii.
  • Třpytivé ruce - zajímavý nápad a ještě zajímavější jeho realizace. Opravdu to není jen tak se zbavit těch zatracených třpytek. 😀 Zábavné čištění zubů - jednoduché, ale efektivní. 🙂

Povídejte si a my si povídali.

Proč, proč, proč? Pro slepičí kvoč!

Zvědavé děti jsou sice super, ale někdy opravdu nevím, co bych měla odpovědět. "Povídejte si" je super v tom, že dítěti dá zajímavou otázku a dítě vymyslí ještě zajímavější odpověď. 😀  Následně vy nemusíte vařit z vody, prostě přečtete, jak to je. Já s dětmi to obohacuji o další proč a v tom nám sem tam pomáhá i "všemocný" internet. Opravdu doufám, že se tato kategorie bude postupně rozšiřovat.

Tvořte a my tvořili.

Díky tvoření stále a dokola zjišťuji čeho mám doma málo. Knoflíčky, kolíčky, látky, nitě. Pořád něco dokupovat, skladovat pet lahve, krabici rozložit, protože ten karton se bude hodit.

Krepák různých barev, nůžky, špejle a lepidlo. Nevěřila bych kolik práce a času to zabere. Hodina a půl ani nemrkneš. Oči upřené do rukou, jazýček vyplazený v zápalu boje krepák vs. lepidlo. Ale nejen tohle dílo se povedlo.

Klady, mínusy, dojmy a postřehy

Opakování je matka moudrosti, takže to napíši ještě jednou.

+ Aplikace je česká, což beru jako velké plus.

+ Učí rodiče i dítě předškolního věku pracovat s tabletem.

+ Zaujme malého, velkého, holku i kluka.

+ Přehledná, jednoduchá, pěkná.

+ Cenově dostupná (já jsem na toto opravdu držgrešle, ale do této appky bych klidně investovala).

- "Za chvilku to naskočí..." se mi zobrazilo několikrát, ale věřím, že mou chybou. Možná díky internetu.

  • Ráda bych do audiopohádek zařadila i ženský hlas.
  • Ocenila bych, aby se dítě při určitých aktivitách/hrách učilo samostatnosti. Ti dva starší, ač jsou starší, tak jsou jako klíšťata.
  •  Věřím, že aplikace se rozšíří nebo vývojáři začnou pracovat na verzi Lipa Land 2 - školou povinní.
  • Uvítala bych rozšíření. Zahrada - pěstování; domácí práce - že i dítě má své povinnosti; peníze - vydělávají se, nerostou na stromě; básničky/písničky. Třeba. 😀
  • Více her pro dva hráče.

Nyní je appka na tři měsíce zdarma. Zajímají vás novinky, nápady, postřehy? Lipa Land má facebook i instagram. ;)

Já bych ještě chtěla poděkovat za balíček od Lipa Landu. Dětem udělalo vše velkou radost a mě taky. Nálepky, náramky, balonky, pastelky.

A děkujeme za možnost testovat tuto českou aplikaci. Kudy chodím, tam doporučuji. ;)

 #test_lipaland #recenze #zkusenosti_lipaland

Začni psát komentář...

Odešli