Ahoj, za cas nas ceka rekonstrukce celeho bytu. Potrebovala bych kozultovat se zkusenejsimi tvory na teto planete 😀
Damy drez???
(Fra)granitovy vs tectonite
Názory zkusenosti? Co je lepsi? Ja proste nevim, kterej. Dekuji za pomoc
Vyplatí se opravdu granit. Máme Franke v dekoru světle šedý beton a super. Jsem moc spokojená. Tchyně má tectonite v béžovém a hrůza. Zůstávají fleky od jídla, pití. Celkově není spokojená. My žádný flek nemáme a to tam leju všechno možný. Mapy od vody taky nemáme, ona ano, ale asi to také záleží na tvrdosti vody👍
...na tohle asi bude lepší Modrá střecha...tady je to spíš o harantech...tedy pokud chceš v tom dřezu děti topit, tak to je jiná, to by patřilo sem jistojistě...
Hlavně ne bílý (měli jsme bílý granit od Franke), to čištění je peklo 🤦♀️ Teď máme Franke granit tmavě šedý a super (i při relativně tvrdé vodě) 😉 Když jsme vybírali, tak granit nám oproti fragranitu přišel jako kvalitnější volba.
Máme granit 🙂.
Mame svetlej granit. Leju tam cokoliv a cisteni v pohode. A do niceho jinyho bych nesla. Mam od Bianco. A spolu s tim i stejne barevnou baterii
Ja jsem pro keramicky drez bily od Blanco, za me top
tectonit je uvnitr jiny material a nastrikany vrstvou granitu, takze levnejsi a méně trvacny, muze se ti obouchat. Granit (nebo fragranit) je cely z toho materialu, takze je odolnejsi. Mame uz podruhe granit, cerny a spokojenost
Ja mám od Franke granit a já tedy spokojená nejsem. Je hrozně flekatej od vody
Mám také granitový Franke barva Sahara. Jsou na něm věčně nějaké skvrny, které jsem nemohla vůbec vyčistit. Až před Vánocemi mě napadla spásná myšlenka a natřela jsem to celé savem a na dno dřezu, kde to bylo nejhorší, jsem dala vrstvu vody se savem. Všechny skvrny zmizely a dřez je úplně jako nový 👍.
Já se tedy taky přidávám k těm, co mají granit od Franke. Už od truhláře jsem byla upozornena, že světlý ne, že tam jsou fleky, které pak nejdou dolů. Pořídila jsem světle šedý a fleky jsou okolo vypustí, dají se vyčistit, ale řekla bych, že čím dál hůře. Kdyžtak foto, teď není čištěný a nám se dokonce udělaly i praskliny. Ale upřímně, kdybych měla znovu kupovat, tak opět granit, do nerezu už bych nikdy nesla a tectonite ani nevím, že existuje 😊
@nikolab20 to prave nechci no ty mapy, jakou mas barvu prosim
@majavcelicka děkuji
mám granit Franke barva písková, a jsem spokojená, tvrdá voda, liju tam řepu i kávu, flekatý ho nemám,občas okolo výpusti je nahnědlý, tak ho vezmu nano houbičkou a je to
Mam granit černý Franke a Zane fleky nemám. Mamka čistí jen octem a já někdy fixinelou a je jak nový
Dekuji vsem pujdu tedy do toho granitu 🙂.
Budu mit postupne více dotazu-budu rada opet za vaše nazory.Jsem mlada a blba zivotem moc nepolibena, nezkusena. Jsem rada za kazdou radu, zkusenost. Pekny vecer

Nechci aby se na nem tvorily mapy od vody aj