icon

Ještě, že má člověk dobré přátele 🙂 Viděli, že vnitřně řeším rázný konec dětství u syna, přijeli mě rozesmát a říkají: "Máš prótěné košek? Tož ho dones, dáme do něho hoso od tetiny Mařky a slevovico od stréca Pepo a pojedeme do té Prahe se podivat do té šmidlišůle, abechme vedeli, kam ten náš senek okaté pode." Já už hanácky neumím, ale kamarádi ještě ano. Účel to splnilo, rozesmálo mě to, no, když tak vezmu tu husu, a vypravím se do té šmidlišůle 😀 😀
PS: Netuším, jak se správně píše hanácky, jen jsem to slýchavala od babičky, tak pokud někdo umí hanácky, promine 😀 😀

avatar

Šmidlišůle 🤣

19. čer 2022
avatar

Ja nevím ale to se pouziva i ve Slezsku ale nevim co to znamená

19. čer 2022
avatar

Tak teď jsem se fakt nařehtala, i když přiznávám, že hose mi trochu zamotalo hlavu 🤣😅

19. čer 2022
avatar
19. čer 2022
avatar

@malenka3
@kolibricek36
@bekinka
@nadja73 Holky, já se řehtala, protože ten , kdo s tím přišel zcela vážně, je , prosím pěkně, vážený pan docent na univerzitě 😀 Prý vezmeme sváteční šaty (pěkně voňavé od naftalínu), pronajmeme autobus, a vypravíme se do toho velkýho světa jako správní hujeři 😀 😀 s husou, slivovicí, poptat se, jak to teda s tím synkem ve velkoměstě bude 😀 😀 Já se tak nařehtala... , když jsem si to představila 😀

19. čer 2022
avatar

@kolibricek36 konzervatoř, ale nevím, zda to není nějaká "volná tvorba" 😀 😀 To nevím, zda připisovat hanáčtině 😀

19. čer 2022
avatar

@leiladelly Hujerovi do Prahy😀

19. čer 2022
avatar

@nadja73 Přesně tak 😀 Jako , trochu úplně nechápu ten věčný boj Praha - Morava, a tože bať, a't je sranda 😀

19. čer 2022
avatar

@leiladelly vzdyt jo. Miluju tenhle humor 😀

19. čer 2022
avatar

tož šmidlišůle slyším prvně :D to bude nějaký novotvar ;) i ta hanáčtina se vyvíjí

19. čer 2022
avatar

@ilci když nevíš, tam to prostě vymysli 😀😀😀

19. čer 2022
avatar

@bekinka myslim, ze presne tak😂

19. čer 2022
avatar

Naprosto bozi, vsechno rozumin. A uz vidim jak jedes stou hoso do teho velkyho Sveta. 😁😁

19. čer 2022
avatar

@leiladelly jako sule jsem pochopila že škola, ale to ostatní mw matlo. moje maminka to říkala v jedné z básniček. Jinaj to asi pochází z němčiny - nejsem jazykovedec😂😂😂

19. čer 2022
avatar

šmidlišůle je boží

sticker
19. čer 2022
avatar

@nadja73 Přesně tak, ta naše zemičká krásná, malebná, s češtinou, hanáčtinou a vším ostatním 🙂 Taky brněnské hantec je supr 😀
@skurinka Tož , Moni, jak se ve velkym světě slyší hanácké přizvok, tož to su za venkovanku, rozumiš, ne?
@kolibricek36 jsi dobrá 😀 Já bych řekla, že to je vymyšlenej novotvar 😀, ale jestli to Tvá mamka říkávala, tak asi ne 😀

19. čer 2022
avatar

@leiladelly tyhle bojůvky Praha X Morava, Praha X Brno, Praha X celý svět vymýšlejí jen zamindrakovani blbci a je jedno, z kterého města jsou 😉

19. čer 2022
avatar

@nadja73 no, mně se třeba na jedné oslavě narozenin v Praze stalo, že nám jeden zneuznaný herec dával "životní lekce", že my jsme ti pitomci, co doma sázej brambory a sekaj zahrádku .., to voni v tý Praze fakt nedělaj 😀 Tak jsem na něho koukala, odkud spadl 😀

19. čer 2022
avatar

@leiladelly to jsou přesně ti, o kterých mluvím. Občas nelze pochopit 🤷‍♀️🙈

19. čer 2022
avatar

@nadja73 😂😂😂 Přesně tak 😀

19. čer 2022
avatar

@kolibricek36 šmidlišůle asi nebude uplně němčina. Jsem z jižní Moravy a u nás se říká šmidlat jako hrát na housle. Tedy asi nějaká složenina..

19. čer 2022
avatar

@pribylovapetra tady taky ve Slezsku, ale já měla na mysli to sule že to bude zkomolenina školy německy

19. čer 2022
avatar

@leiladelly ono tady je ti totiž český německý polský možná i slovenský výrazy dokupy promíšené . No moje neteř se přestěhovala do Čech a její syn moji mamce nerozuměl nikdy.
Ta básnička netuším vybavuje se mi jenom.
A já iden smidlisule...... pod košule.....
Možná bude někdo vědět.

19. čer 2022
avatar

@kolibricek36 Jj, to je prima, třeba někdo bude vědět víc 🙂

19. čer 2022
avatar

@hojda Díky, poslechnu si to.

20. čer 2022