liss_durman
1. zář 2017
123 

Televizní outsider

To, že se nekoukám na televizi, mě začíná seriózně diskvalifikovat v sociálním životě. Je ze mě definitivní outsider. Nejen že neznám hlavní postavy z Růžovky ani z Ulice,že vlastně ani netuším, kolikatisící díl momentálně probíhá a kdo koho zabil nebo přefiknul. Nemůžu diskutovat o tom, kdo je v jiném stavu a s kým. Zkrátka témata ke konverzaci s okolním světem se značně úží a nezbývá než probírat bolavé klouby. Jakmile se řeč stočí na cokoliv spojeného s televizí, mohu jen účastně přikyvovat a doufat, že se mě nikdo přímo nezeptá: „Vidělas ten poslední díl?“ To je pak docela blbý přiznat, že ne, když jste doteď přikyvovali jako o život.

Nedávno jsme byli s Pažoutem bez dětí a když nejsou ti malí svěřenci pekla doma, je to hrozná nuda. Nejenže se televize ani jednou nezapne, neprobíhají bouřlivé nepokoje ohledně toho, zda poběží nejdřív Locika nebo Balerína, kteréžto často vyústí až k létání náklaďáčků a hasičů.

Tak jsme se rozhodli jít takhle jednou večer v rámci sociálního začleňování navštívit Pažoutovy rodiče, abychom zažili trochu toho televizního vzrůša. Když to doma nemáme.

Nadšené očekávání kvalitní zábavy v podání televize Šlágr, kterou obvykle u tchyně chtě nechtě zhlédneme, je zničeno hned při příchodu k televizní obrazovce.Tchyně obvykle velmi prožívá všechny zážitky, které se tam probírají mezi Moravankou a Duem Yamaha, a pak nám o nich vypráví. Kdo s kým, za kolik a tak. Má perfektně zmáknutou tu sociální strukturu, kdo je čí otec, syn, děda, bývalý manžel, současný milenec a budoucí manžel atd. A když už se chcete ptát, jaké protiprdící slipy vám teleshopping doporučí, zjistíte, že Šlágr je dnes nahrazen televizí Barrandov.

Ale není třeba zoufat. Teď už dobře vím, že televize Barrandov je zárukou ještě kvalitnější zábavy než protiprdicí slipy a dva roboty na čištění porcelánových slonů za cenu jednoho.

Nejdřív jsem se ve zprávách dozvěděla k životu nepostradatelné informace o tom, jak funguje akupunktura pro pejsky a její nepostradatelný význam promoderní generaci pejsků, potažmo celou společnost. Své o tom ví i yorkšír Punťomil, který si takto vyléčil nechuť k psím granulím. Granule mu nedělaly dobře. Ale akupunktura ho vyléčila. Nyní mu šťastní páníčkové servírují jen lanýže a on je nejšťastnějším yorkšírem v republice. Páníčkové teď sice žijí pod mostem a přechodně na stanici veterinární akupunktury, ale nikdy nebyli šťastnější.

Po zprávách přichází hlavní program s názvem „Jak to skutečně bylo“ nebo tak něco. Tady čuchám velkou dávku kvalitních prožitků, to se pozná už z upoutávky. Proč se mladá žena vydala k věštkyni? Co se dozvěděla? Zhulila se věštkyně vonnými tyčinkami nebo mohla mluvit pravdu? To vše a mnohem víc po reklamě!

Po zmíněné reklamě (Correga) konečně přichází ta chvíle prozření. Věštkyně pochopitelně tvrdí, že viděla od první chvíle auru té paní, která už od začátku značila tragédii. Kdyby náhodou selhala aura, jistí to křišťálová koule, z níž vykouknul jednorožec. Jednorožec v křišťálové kouli samozřejmě symbolizuje smrt partnera, to ví každý. Zatímco se vědma snaží v přímém přenosu oběsit na svém náhrdelníku s pentagramem, napjatý divák s ní začíná soucítit. Určitě měla pravdu, když tu maldou paní vyděsila smrtí manžela. Jednorožec atakdále. Manžel, pravděpodobně neholografický a sedící hned vedle na pohovce, by jednoho sice znejistěl, ale nic ještě není zcela vysvětleno. A pak, když už byste se nad věštkyní slitovali a poslali ji na balkón dát si jointa, moderátor se vytasí s nějakým esem v rukávu. Kde se vzal tu se vzal, sedí tam šéf dotyčné paní a ukáže se, že vědma pro něj v minulosti pracovala. A to nadúvazkově a velmi usilovně, ve dne v noci.

Dál už je to Esmeralda hadr. Účastníci talkshow se do sebe pouští hlava nehlava a vědma chvílemi vypadá, že by se kromě jointa a vonných tyčinek klidně rozšoupla ještě o čáru koksu. Moderátor se hrdě bije do prsou a překřikujíc vřavu v pozadí nabádá posluchače, aby se na něj neváhali obrátit s další záhadou, kterou on hravě rozlouskne.

Říkám vám, že když člověk dokouká tohle, je to už jen krůček k Výměně manželek.

Foto - zdroj: www.kyblsrandy.cz

Šup na FB:

https://www.facebook.com/umelecvdomacnosti/

  Televizi nemame a jsem rada, staci mi to u nasich, milion programu a vsude reklamy, prepinaji z filmu na film a clovek uz nevi, na co kouka, reklamy trapne, stejne nevim o cem, pak me vytaci, ze vzdy ma nejaka reklama uspech a vsude furt slysim Das si fofolu? Svet se zblaznil. Mamka zije Ulici a Ordinaci a vzdy to potrebuje zkonzultovat, kdyz se nahodou zakoukam na 2 min., protoze nemam kam jinam koukat, tak hned zacne, No to je ten a ma takove problemy s tou a tou...hm me to nezajima. My si poustime filmy, na ktere mame chut, delame pauzy kdyz potrebujem, a ne ze zadrzuju curani a cekam na reklamu, dcerce poustime stahnute vhodne pohadky bez upoutavek na hnusne akcni filmy, zpravy si prectu na netu a to jen co me zajima, Nova by mela stahnout zpravy na 10 min., bo uz nevi, co tam davat. A uplne me vytaci Sama doma, bo tchyne to sleduje a pak me poucuje ve vecech ohledne deti, ale vsak to rikali v Sama doma, delas to spatne....
  1. zář 2017
  @pettykul Přesně takhle to děláme. Máma dva disky plné filmů pro děti i dospělé. I v těch seriálech jsem svého času jela (zase přes disk - Zoufalé manželky, Sex ve městě), ale je to normální vymývání mozku, když to člověk nezvládne sám korigovat. Teď už si to sama dávkuju, že třeba večer si dám jeden díl sexu ve městě a u toho posiluju, takže tím nestrávím já nevím kolik času. Ale prostě televizní vysílání děkuji nechci a nevedeme ho už dlouho 😃
  1. zář 2017
  Tchyně po těch x letech má pořád dojem, že sledujeme seriál a talk show a reality show každou chvilku se mě snaží zapříst do rozhovoru na téma, zda se nedívám na ty Malé lásky/černou kroniku z Televzních novin/TOP star magazín (kdo co s kým)/Ulice/Soudkyně Barbara/Přístav/Ohnivý kuře/nějaký další nový seriál xy...
  1. zář 2017
  Mám to stejně - škoda času...
  A u dětí aspoň vím, na co se skutečně dívají. A když něčemu v pohádce nerozumí, tak ten kus vrátíme a vysvětlíme si "co, kdo a proč" dělá.
  1. zář 2017
  Já se toho musím tak trochu zastat.. než v těchto seriálech (myslím teď masivní Ulici a Růžovku) začal "kámen p*cat cihlu" (sorry, jinak to nejde říct), tak jsem byla jako zdravotnik, co pokračoval do školství úplně nadšená. Říkala jsem tomu preventivní seriály. 80% situaci řešilo nějaký problém společnosti, až tedy otázky zdraví, nebo školy, života.. věřím, že tu spoustu lidí z té masy to ovlivnilo maximálně pozitivně. Ptz kolik lidí kašle na prevence a ja nevím.co,.nebo si neví rady s určitou situaci. V těch seriálech byly padne rady a ukázky a z většiny to nebyly nesmysly. Teď už to je samozřejmě úplně jiná liga a s vymýváním mozku souhlasím..pořád si ale myslím, že koukat na tohle, nebo prostřeno, výměnu manželek a všeobecně ty reality show všechny, to je vůbec zlo. To ať si lidi žijou v imaginárních světech , ale tyhle nahraný "reality" jsou za mě úplně nejvíc nejhorší.
  1. zář 2017
  Jo, jsem taky dost sociálně vyčleněná, páč televizi nemám. A ani google účet, FB, chytrý telefon, WhatsApp a kdoví co ještě. A je mi to dost fuk 😉
  Za to každý týden přečtu jednu až tři knihy...
  1. zář 2017
  Mam uplne stejný problém,nemam televizi
  1. zář 2017