Pátá nemoc - zůstat doma?
Syn ( 6 let ) nejspíš měl, nebo má pátou nemoc.
Je to zhruba týden, možná 2 zpátky, co měl syn rýmu a kašel, ale nic víc. Dnes jsem ho vyzvedávala od babičky, kde byl na víkend a od soboty má úplně rudé tváře, ale nic mu jinak není, nic ho netrápí, nemá teploty. Váhám tedy, jestli zítra do školky. Jaké máte prosím zkušenosti s pátou nemocí?
Takto mi vrátili z družiny, jen červené tváře, do konce týdne doma, říkala pak doktorka
Alespon tyden doma. Infekcnost je mala ale porad je a dite je nachylne na vsechno, co proleti kolem nej.
Teď to řeším u dcery 20 let od neděle červené tváře dnes jsem si přečetla že nejspíš 5 nemoc zítra zavolám doktorce a do konce týdne bude doma
dobře 🙂 děkuji
Nase doktorka tenkrat u pate rikala, at necham doma minimalne dokud je vyrazka. Tvarema to zacalo a pak se to rozjelo jeste po tele 🫣
Me dneska doktorka rekla, dokud vyrazka tak byt doma. V utery jsem pro ni byla ve skole, sle prisli mi, ze volali zbytecne, v patek tvare jak rak, vcera jsme resili jestli uz muze jit a do tiho jsem si vsimla, ze ma cele ruce. Dneska to mela vsude. Starsi ryma, teplota, tak doufam, ze se vysype rychle. Jinak pry muze byt vyrazka 10-14 dni.
Tyjo, tak u nás naopak. Doktorka nám řekla, že s vyrážkou už není infekční a může do školky. Manžel chtěl s dcerou zůstat pár dní doma, ale doktorka mu odmítla napsat očr, že k tomu není důvod..
Řeším teď aktuálně s dcerou, na škole se to šíří jako blesk.. ve čtvrtek potvrzena pátá nemoc podle vyrážky a tváří, o víkendu jsem jí nosila i do patra a na záchod, protože ji to napadlo klouby a nemohla skoro chodit, v neděli křeče v břiše.. doktorka nám napřed řekla týden doma, ať čekáme co přijde dál a dneska jsem tam byla kvůli angíně u druhé dcery a prý doma dokud má vyrážku, ode dneska fleky na rukách, nohách a trupu, tak už snad to odchází 🤦
Dcerka mela nedavno, dr brala i vyter z krku a rikala tyden doma…bude oslabena imunita.
@handav no u nás to bylo tak, že manžel volal doktorce, popsal příznaky a sestra mu řekla, že to bude pátá nemoc a že už by neměla být infekční a že když jí nic není, nemáme to řešit a může normálně fungovat. Manžel řekl, že by byl raději, kdyby ji viděla doktorka, tak mu sestra neochotně dala termín na odpoledne a to mu doktorka řekla vlastně to stejné. A když se zeptal na očr, že by s ní stejně zůstal pár dní doma, tak to odmítla, že k tomu není důvod.. Dokonce řekla, že může bez omezení i na sportovní kroužek 🤷♀️
My jsme byli včera u Dr,řekla že dokud je vyrážka tak klidový režim a byt doma. Po vyrazce nejlépe aspoň dva dny ještě doma. Že jr hodně oslabená imunita
S patou nemoci nad doktorka drzela doma 14 dni, vyrazku mel asi tyden, ale doktorka na nem porad videla pupinky (ja teda ne). A ta sama doktorka jine dite poslala do skoly, ze s vyrazkou uz infekcni neni. Clovek nechape.
Takže dnes jsem volala a paní doktorka řekla že do konce týdne doma že když jí nic není tak necháme jen kvůli infekčnosti že vyrážka je infekční 5 dní. A ji ale dnes jsem vyzvedla syna a řekla že dcera má 5 nemoc a hned mi nařídily.syna nechat doma že může být už infekční🙂
@yenefer1 no a mě tvrdila, že může být infekční i s vyrážkou a když jsem se ptala, jestli je to přenosné i na dospěláky, že by hlídal děda, tak mi to nedoporučila, že by mohl mít horší průběh, ale já čekám, kdy se zvyráškuje syn (ten má zatím rýmu), tak sem ho sem raději natáhla a přemýšlím, zda je oba ve čtvrtek neposlat do školy, ale asi to nebudu hrotit, jen malá je doma už týden,...a má pořád růžové tváře, ale už ne rudé a teda ještě má hodně vyrážku na zadku ,tak ro jen kdyby to ustoupilo,..
Pokud je to opravdu pátá, tak po výsevu už není infekční. Nicméně imunita je oslabená. Takže bych nechala ještě doma