icon

Pátá nemoc - zůstat doma?

Syn ( 6 let ) nejspíš měl, nebo má pátou nemoc.
Je to zhruba týden, možná 2 zpátky, co měl syn rýmu a kašel, ale nic víc. Dnes jsem ho vyzvedávala od babičky, kde byl na víkend a od soboty má úplně rudé tváře, ale nic mu jinak není, nic ho netrápí, nemá teploty. Váhám tedy, jestli zítra do školky. Jaké máte prosím zkušenosti s pátou nemocí?

avatar

Pokud je to opravdu pátá, tak po výsevu už není infekční. Nicméně imunita je oslabená. Takže bych nechala ještě doma

11. bře 2024
avatar

Takto mi vrátili z družiny, jen červené tváře, do konce týdne doma, říkala pak doktorka

11. bře 2024
avatar

Alespon tyden doma. Infekcnost je mala ale porad je a dite je nachylne na vsechno, co proleti kolem nej.

11. bře 2024
avatar

Teď to řeším u dcery 20 let od neděle červené tváře dnes jsem si přečetla že nejspíš 5 nemoc zítra zavolám doktorce a do konce týdne bude doma

11. bře 2024
avatar

dobře 🙂 děkuji

11. bře 2024
avatar

Nase doktorka tenkrat u pate rikala, at necham doma minimalne dokud je vyrazka. Tvarema to zacalo a pak se to rozjelo jeste po tele 🫣

11. bře 2024
avatar

Me dneska doktorka rekla, dokud vyrazka tak byt doma. V utery jsem pro ni byla ve skole, sle prisli mi, ze volali zbytecne, v patek tvare jak rak, vcera jsme resili jestli uz muze jit a do tiho jsem si vsimla, ze ma cele ruce. Dneska to mela vsude. Starsi ryma, teplota, tak doufam, ze se vysype rychle. Jinak pry muze byt vyrazka 10-14 dni.

11. bře 2024
avatar

Tyjo, tak u nás naopak. Doktorka nám řekla, že s vyrážkou už není infekční a může do školky. Manžel chtěl s dcerou zůstat pár dní doma, ale doktorka mu odmítla napsat očr, že k tomu není důvod..

11. bře 2024
avatar

Řeším teď aktuálně s dcerou, na škole se to šíří jako blesk.. ve čtvrtek potvrzena pátá nemoc podle vyrážky a tváří, o víkendu jsem jí nosila i do patra a na záchod, protože ji to napadlo klouby a nemohla skoro chodit, v neděli křeče v břiše.. doktorka nám napřed řekla týden doma, ať čekáme co přijde dál a dneska jsem tam byla kvůli angíně u druhé dcery a prý doma dokud má vyrážku, ode dneska fleky na rukách, nohách a trupu, tak už snad to odchází 🤦

11. bře 2024
avatar

@yenefer1 a me doktorka rekla, ze vyrazka sice neni infekcni, ale ze je to respiracni onemocneni a muze to mit stale na sliznicich, ale prislo mi, ze se spis kryla

12. bře 2024
avatar

Dcerka mela nedavno, dr brala i vyter z krku a rikala tyden doma…bude oslabena imunita.

12. bře 2024
avatar

@handav no u nás to bylo tak, že manžel volal doktorce, popsal příznaky a sestra mu řekla, že to bude pátá nemoc a že už by neměla být infekční a že když jí nic není, nemáme to řešit a může normálně fungovat. Manžel řekl, že by byl raději, kdyby ji viděla doktorka, tak mu sestra neochotně dala termín na odpoledne a to mu doktorka řekla vlastně to stejné. A když se zeptal na očr, že by s ní stejně zůstal pár dní doma, tak to odmítla, že k tomu není důvod.. Dokonce řekla, že může bez omezení i na sportovní kroužek 🤷‍♀️

12. bře 2024
avatar

My jsme byli včera u Dr,řekla že dokud je vyrážka tak klidový režim a byt doma. Po vyrazce nejlépe aspoň dva dny ještě doma. Že jr hodně oslabená imunita

12. bře 2024
avatar

S patou nemoci nad doktorka drzela doma 14 dni, vyrazku mel asi tyden, ale doktorka na nem porad videla pupinky (ja teda ne). A ta sama doktorka jine dite poslala do skoly, ze s vyrazkou uz infekcni neni. Clovek nechape.

12. bře 2024
avatar

Takže dnes jsem volala a paní doktorka řekla že do konce týdne doma že když jí nic není tak necháme jen kvůli infekčnosti že vyrážka je infekční 5 dní. A ji ale dnes jsem vyzvedla syna a řekla že dcera má 5 nemoc a hned mi nařídily.syna nechat doma že může být už infekční🙂

12. bře 2024
avatar

@yenefer1 no a mě tvrdila, že může být infekční i s vyrážkou a když jsem se ptala, jestli je to přenosné i na dospěláky, že by hlídal děda, tak mi to nedoporučila, že by mohl mít horší průběh, ale já čekám, kdy se zvyráškuje syn (ten má zatím rýmu), tak sem ho sem raději natáhla a přemýšlím, zda je oba ve čtvrtek neposlat do školy, ale asi to nebudu hrotit, jen malá je doma už týden,...a má pořád růžové tváře, ale už ne rudé a teda ještě má hodně vyrážku na zadku ,tak ro jen kdyby to ustoupilo,..

12. bře 2024