Maminky vadí Vám když jsou mateřském centru nastydlé děti (rýma a nebo kašel)?měla jsem v plánu zítra vyrazit, ale kamárádka mi psala,že její dítko má rýmu a jdou. (minulý týden měl zelenou rýmu) mě se tam kvůli tomu nechce. Nechci aby syn byl nemocný, teď toho řádí dost. Už se mi několikrát stalo, že tam byli děti třeba s dost ošklivým kašlem. Malý mi furt strká vše do pusy, tak to může chytí raz dva. Jsem přehnaná?já syna mezi děti neberu pokud není 100% zdravý.
Já tomuto opravdu nerozumím. Když jsem já nebo dítko nachlazené/nemocné, tak určitě do kolektivu nejdu. Zdá se mi to bezohledné, bohužel také to někdy vídám ☹
Vadí, ale nic s tím neudělám. Jsou maminy, které to prostě neřeší, já zas většinou poctivě zůstávám s dítětem doma a léčíme. Zase kdybych se měla pořád bát, aby se nenakazil, tak bychom nikam nemohli, ve školce bude hůř ☹
Vadí ☹
Pro me je to bezohlednost! Misto vanocnich priprav si diky jedne takove mamince zrovna uzivame cela rodina super virozu/bliozu. Holt mam to zaplacene, tak klidne nakazim vsechny kolem a dite do krouzku povlecu, ikdyby melo 40... 😡
Taky mi to vždy vadilo ale co ted malej chodi do školky hodně jsem polevila kdybych ho kvůli kazdeme zakašlani či zasmrkani párkrát za den nedávala do školky tak tam byl od začátku roku tak Max týden... Snažím se ho doma vždy vyléčit kdyz kašle víc nebo ma zelenou rýmu tak ho doma necham ale je to stejne jedno protoze tam muze jít sebevic zdraví a do týdne je zase nachlazeny... Popravdě ted zpetne lituju ze jsem ho mezi "nemocné" deti a do kolektivu netahala častěji uz by byl promořeny a mela bych větší klid... Takže můj názor je ze nějaké to nachlazení neuškodí školka je mnohem mnohem horsi tak at si organizmus zvyka
Já jsem učitelka a vadí mi to maximálně - včetně toho, že přijdu do práce a tam na mě ve třídě soplí a chrchlá půlka třídy, na ty nudle u nosu, co se u některých dětí vyskytují jsem doslova alergická.... jednou jsem dokonce dostala napsanou písemku s takovou nudlí přes text.... to jsem myslela, že se vyvrátím 😀
Vadí. Pokud jsem já nebo syn jakkoli nastydlí, i vodová bezbarvá rýma, tak se kolektivu dětí vyhýbáme.
Jak kdy - vodovou rymu neresim, to bychom byli doma zavření od podzimu do jara. S kašlem a hutnou rymou uz děti zůstávají doma.
Vadí mi to. Je to bezohlednost. Ale děti se "promořit" musí. A je otázka, jestli chceš radši teď, když jdi na mateřské, nebo az ve školce, az budeš v práci....
nevadí... myslím si, že nastydnutí se nedá chytit, ale závisí na momentálním stavu toho daného dítěte, které se nastydne.... jestli neprochladlo nebo třeba nebylo z něčeho jiného oslabené... můj syn je teda ultra odonej, takže ve svých dvou letech vlastně ještě nebyl nemocnej a pokud jsme někde, kde je smrkající nebo kýchající dítě, tak mě to nechává chladnou....nějak si tu imunitu vybudovat musí a tím, že budou opečovávané jako palácové květinky si jí nevybudujou
a to je duvod, proc tam nechodim, kdyz uz matky s nachcipanýma detma nevedi doma co by, tak vlezou do herny.
Pokud nechrchlaj jak tuberáci a nelítaj zelený soply, tak mi to nevadí. Klaudinka si takhle budovala imunitu.
Nevadi mi takova ta pruhledna ryma a obcasne zakaslani.to mi v tomhle pocasi prijde normalni.kdybych tohle resila jsme oba zavreny od zari do jara doma...jako zelena ryma a dite kaslajici tuberak to uz je jina...
Kdyz uz je videt ze dite kasle a tecou mu nudle tak bych urcite nesla ale na druhou stranu nikam nechodit do doby nez by bylo 100% fit? Cely jeji zivot by sme byly jen doma a to taky nejde.
Vadí mi to hodně