icon

Ahoj, když je třída v karanténě kvůli jednomu pozitivnímu dítěti, znamená to, že my musíme karanténu také dodržovat? Podotýkám dcera včerejší antigenní test ve škole negativní. Samozřejmě do školy půjdou až ve středu, ale jde mi o to, zda teda můžeme normálně ven?

avatar

Dítě má být doma, vy můžete ven.

Odpověz
14. led 2022
avatar
Autor komentář smazal
avatar

Syn mají pozitivniho spolužáka. Syn negativní. Já chodím do práce a chlap taky. Doma je pouze syn.

Odpověz
14. led 2022
avatar

Napsala jsem to blbě 🙈 karanténa jen pro dceru. Dokud nebude pozitivní.

Odpověz
14. led 2022
avatar

Chodili jsme ven za jakýchkoliv okolností. Zdravé dítě bych nenchala 14 dní zavřené doma, odporuje to zdravému rozumu. Procházka pole-lesy, ne OC samozřejmě.

Odpověz
14. led 2022
avatar

Jen je dobré si dávat pozor, kdyby náhodou ona byla pozitivní - tzn. nechodit k rizikovým osobám.

Odpověz
14. led 2022
avatar
mari90
autor

@mimco karanténu má na pět dní, ale ven právě chodíme denně, žijeme na vsi, tak většinou do lesa

Odpověz
14. led 2022
avatar
mari90
autor

@merope to nebudeme, jen nikdo v podstatě nespecifikoval jak to teda má probíhat, jestli ven může, tím myslím na procházku po vsi nebo do lesa

Odpověz
14. led 2022
avatar

@mari90 podle nařízení má být doma. Pokud by k vám přišla kontrola a ona tam nebyla mohli by jste dostat pokutu. Každopádně selský rozum říká že pokud nikoho nepotkáte a venku tak bych šla ven.

Odpověz
14. led 2022
avatar

@mari90 hele uprimne, po dvou letech ruznych karanten a pod - i kdyz je syn v karantene, jde se mnou ven se psem, aby se aspon prosel. Vyhneme se lidem, v baraku ma respirator. Nechodime pak ten 5. den, nez jde na test, to uz jsem ho nechala radeji doma. A po negativnim testu ho taky beru ven,i kdyz ma byt jeste 6. a 7. v karantene (ted uz je to teda jinak). Samozrejme pokud by mu cokoliv bylo, ven by nesel.

Odpověz
14. led 2022
avatar

Moje dítě 13 let bylo za prosinec a leden ve škole 5 dní. Je pořád v karanténě a je pořád negativní. Chodí ven, na procházku nebo si zaběhat. Chodíme směrem k lesů mezi pole. Přece nezavru zdravé dítě na 2 měsíce doma jenom proto, že není ockovana 🤦‍♀️

Odpověz
14. led 2022
avatar
mari90
autor

@evaviki u nás ale na test z té třídy nemá jít nikdo. Prostě teď pět dní doma a pak škola

Odpověz
14. led 2022
avatar

@mari90 u nás pět dní doma. S tím že chtějí pátý den test a pak můžou do školy.

Odpověz
14. led 2022
avatar

@mari90 ano, to jsou nová pravidla.. Stejne na test dite beru pokazde, ptz neni ockovany, tak aby byl pripadne v ochranne lhute..

Odpověz
14. led 2022
avatar
mari90
autor

@mumynek jakože PCR chtějí?

Odpověz
14. led 2022
avatar

My jsme od září po 12. v karantene. To by dcera už neznala, co je to čerstvý vzduch. Ven chodíme mimo lidi, procházky. Už nás to nebaví.

Odpověz
14. led 2022
avatar

@mari90 teď je 5 dní

Odpověz
14. led 2022
avatar

@mari90 Tak dcera teoreticky může ven jen na nezbytnou dobu, může na zahradu. Ale pokud jste někde na vesnici (kde nehrozí, že vás někdo udá 🙂 ), tak do lesa, kde nikdo není, to ani nikomu neškodí. Já si vybavuji, že když jsem jako malá holka byla v karanténě, snad i od doktorky jsme měly dané, že dopoledne (když jsou děcka ve škole) můžeme ven a odpoledne zavření doma (protože to už bychom mohly potkat a nakazit jiné). Chodívaly jsme za město (bydlíme na kraji) do polí a bylo to super - odklidily jsme si sníh z obří kaluže a chodily se na ni klouzat. Moc víc si toho nepamatuji, ale tu kaluž a klouzání jo 🙂.

Odpověz
14. led 2022