Možná si říkáte proč se fotíme s dcerkou před obchodem se spodním prádlem...😀 Pro mě má ale tenhle obchod, tyto prostory veliké vzpomínky. Moje maminka, byla knihkupkyně. Poznala se s mým tatínkem v práci, on byl také knihkupec. Tenkrát byl tento obchod knihkupectví a oba v něm pracovali. Pokaždé když jsem šla ze školy jsem šla rovnou za rodiči do obchodu. Milovala jsem to tam 🤗 Ta vůně nových knih.... Obklopena knihami, zalezlá v růžku jsem hltala nekonečná dobrodružství knižních hrdinů. Nebo jsem mamince pomáhala balit knížky zákazníkům do papíru, rovnat knihy do komínků, utírat prach... Po revoluci se maminka stala soukromnicí a knihkupectví provozovala dál. Tatínek záhy bohužel zemřel, ale ona si knihkupectví dál vedla - již tedy sama. V roce 1999, když jsem čekala svoje první děťátko, byla nucena obchod uzavřít. Příliv velikých knihkupectví její podnikání a jednu velikou životní etapu bohužel utnul. Ale moje vzpomínky jsou tak krásné, že i po tak dlouhé době prostě musím alespoň jednou za čas přijít toto místo navštívit, i když se tam už dávno píše jiná historie..... 🤗😊
Úplně na mě dýchla minulost, před dětmi jsem chodívala také do knihkupectví, seděla na bobku a četla... a většinou jsem si něco odnesla. Do velkých řetězců mě to neláká, těch malých obhůdků je škoda, mají své kouzlo❤️
@emillyhk
@leiladelly 🤗❤️🌷
Knihkupectví jsou moje nejoblíbenější obchody..
Pro mě jsou obchůdky s knihami také nejmilejší prostory. V příštím životě bych chtěla mít buď krámek s knihami nebo papírnictví. A dodatek - máš velmi dlouhé nohy, 🙂
@katella Nohy mám právě po mamince 😊🌷
To je tak krásné, tak hezky se to představuje, když to člověk čte. A naprosto Tě chápu, že tam občas zajdeš. To muselo být fakt parádní dětství. Krása.
Tak trochu" Láska přes internet"a Knihkupectví na Růžku....krásná nostalgie. Jsem šťastná, že mi dcera začala číst...k četbě se člověk musí "vychovat"❤️

To je tak krásný ❤️