
Chatbot Miky zjistil: 10 % maminek má problém s tím, že si jejich dítě hraje s hračkou určenou pro opačné pohlaví
Možná to víš a možná ne. Modrý koník a Viber spolu začali spolupracovat. Pokud si stáhneš stickery Modrého koníka, přivítám tě já, modrokoníkovský chatbot Miky. Rád ti budu přinášet těhotenský newsletter, zajímavosti z našeho webu a každý pracovní den se ohlásím s Otázkou dne.
A protože během dne řešíš dítě, nepořádek, domácnost, tchýni na telefonu, vaření, uklízení navařeného jídla i ze stěn, pískoviště, dětské koutky, praní, žehlení, další vaření a někdy k večeru tu studenou kávu z rána… přicházím já, abych ti přinesl alespoň jednu krátkou zajímavost. Protože ruku na srdce… nezajímá tě, jak to stejné, co denně řešíš ty, řeší ostatní maminky?
Já jsem se například minulý týden dozvěděl, že výběr kočárku pro miminko je pomalu zapeklitější než výběr životního partnera. Vypadá to, že přibližně každé druhé mamince zůstane po vlastním namáhavém výběru toho pravého kočárku “radar” na kočárky ostatních maminek. Jinými slovy - 47 % dotázaných maminek tento “radar” v oku má, 53 % maminek je toho ušetřených.
Až 41 % dotázaných maminek se přiznalo, že po porodu řešilo padání vlasů. A v mém miniprůzkumu o tom, zda naše maminky považují manželství jen za kus papíru nebo něco víc, vyšla jednoznačně ta romantičtější varianta. Až 83 % maminek považuje manželství rozhodně za něco víc než jen za překonanou tradici.
Také mě zajímalo, jak je to s časem, který maminky věnují denně své vizáži. 20 % maminek přiznalo, že řešit svůj vzhled vůbec nestíhají, 80 % má lepší pocit, pokud si pro sebe 5 minut někde krkolomně ušetří a vzhledu je věnují.
Pokud máš další nápady na zajímavé otázky na ostatní maminky, jejichž odpovědi by tě zajímaly, poděl se v komentářích se svým nápadem. Každý nápad na Otázku dne odměním 3 srdíčky. Přeji ti pěkný den a uvidíme se brzy 🙂 Viber stickery a celý modrokoníkovský svět na Viberu si můžeš STÁHNOUT TADY.

Blesková soutěž: Vyhrajte rodinnou vstupenku na speciální premiéru dětského filmu TvMiniUni: Zloděj otázek, která se bude konat v přírodě i s herci a autory filmu
Po 144 odvysílaných dílech pořadu TvMiniUni na ČT:D se na přání dětských diváků rozhodli jeho tvůrci přesunout televizní pořad na plátna kin a napsali originální scénář, který propojuje loutkové postavy s herci jako je Bára Poláková, Pavel Liška, Jiří Havelka či Miroslav Krobot. Právě teď hrajeme o rodinnou vstupenku na speciální premiéru v přírodě, která proběhne 7. 6. večer v Klecanech u Prahy za účasti herců i tvůrců filmu, takže je opravdu na co se těšit.
A co ve filmu uvidí malí diváci?
Televize TvMiniUni vysílá, a i tentokrát tvrdí, že odpoví i na ty nejvšetečnější dětské otázky. Ovšem popravdě pan Vrána dnes nemá moc dobrou náladu, a tak žádá pana praještěra Voráčka, aby vybral jenom lehké otázky a ty složité vyřadil… Ale pozor!!! Žádné otázky od dětí tu nejsou, všechny zmizely! A s nimi zmizel i lapač otázek. Do TvMiniUni navíc začínají volat znepokojení rodiče. Něco se stalo s jejich dětmi. Najednou už se na nic neptají, nemají žádné otázky! Žádné proč, nač, jak, kde, kolik, a co když?
Všem z TvMiniUni začíná být jasné, že se děje něco závažného. Rozjíždí se velké pátrání plné dobrodružství i záhad. Stopy nakonec vedou až k Velké herně, kterou řídí chlapeček Bambíno a strašidelná a nepříjemná paní Konvičková. Spolu ukradli lapač otázek, aby všem dětem vysáli z hlav jejich otázky. Na Bambína totiž nemá jeho maminka čas a táta po jedné hádce odešel a vůbec… Rodiče jsou často nespokojení, když se jich dětí na něco ptají, nemají čas, potřebují pracovat a chtějí ticho a klid. Tak teď mají všichni, co chtěli. Klid bez otázek. Bez nich je ale nuda a taky chybí odpovědi. Jak tohle celé dopadne?
Jak se do soutěže můžete zapojit?
Napište nám do komentářů, na jakou nejvšetečnější otázku jste zatím svým dětem museli doma odpovídat vy, a jak jste z toho vybruslili. Čas máte do čtvrtečního poledne, potom vybereme tu nejvšetečnější otázku ze všech a její autorka získá vstupenku na premiéru filmu pro celou rodinu, která se bude konat 7. 6. v Klecanech za účasti herců i tvůrců filmu. Těšíme se! 🙂

Staré dobré skupiny v novém šatu
Modrého koníka opět čeká vlna lásky a pochval od svých uživatelek ;) Čím si ji vyslouží?
Podobně jako jiné části stránky, i blogové Skupiny jsme upravili, abychom drželi krok s novými technologiemi. V nejbližších dnech se začnou zobrazovat.
Jak to bude vypadat?
Skoro všechno by mělo fungovat stejně jako teď, s mírnou aktualizací vzhledu. Naopak, přidali jsme několik často žádaných funkcí užitečných především pro moderátorky. Ale například i možnost seřazení příspěvků tak, aby první byly ty, kde se diskutuje.
Pokud najdete nějaké chybičky, na které jsme zatím nenarazili, dejte nám prosím vědět v tomto formuláři. Tak se vaše připomínky co nejdříve dostanou na správná místa.
Držme si palce 🙂
My, mateřské dovolenkářky, jsme na modrykonik.cz 😍
A Vy nás můžete začít odebírat i na Youtube, protože i tam je Modrý koník - videorozhovory, příběhy maminek, recenze produktů, recepty a papáníčko a mnoho dalšího pro Vás/nás chystáme a věříme, že se zapojíte i Vy 👍
Ahoj, máme novinku!
Československý youtube kanál Modrý koník je tady! Na první video se můžete podívat už teď
a těště se i na ta další, která chystáme - stačí náš kanál začít Odebírat 🙂 Tak “dovolenkujte” s námi!
Těšíme se na Vás.
Jennyska, Petush a Modrý koník team

Představení blogové skupinky: Bezplenková komunikační metoda #pridejse
Na Modrém koníku máme více než 1400 blogových skupinek. Některé jsou veřejné, některé jsou uzavřené, větší, menší, zabývající se těhotenstvím, mateřstvím, krásou či koníčky. Dnes bychom vám chtěli představit skupinku, která se věnuje Bezplenkové komunikační metodě. Skupinku moderují dvě maminky, bajcabens a pernicek1, které nám odpověděly na několik otázek:
Ahoj holky, mohly byste nám skupinku Bezplenková komunikační metoda krátce představit?
pernicek1: Ač to možná na první pohled nevypadá, skupina se věnuje hlavně KOMUNIKACI s miminky. Ve zkratce: věříme tomu, že miminka už od narození nám dávají najevo své potřeby, včetně vylučování. A ve skupině vše okolo “BKM” řešíme.
bajcabens: Dají se zde najít nějaké základní informace o tom, jak se s BKM poprat a moderátorky nebo i ostatní členky rády poradí v případě, že některá maminka nenajde odpověď na to, co ji trápí. Kromě toho zde maminky sdílí své úspěchy i neúspěchy a zkušenosti ze svého praktikování BKM. Někdy třeba i své úsměvné zkušenosti.
Jaké jsou vaše vlastní zkušenosti s praktikováním BKM?
bajcabens: S dcerkou jsme bezplenkovou metodu praktikovaly sice jen částečně, ale moc nám to pomohlo, protože tak od roka nebo i dřív jsme měly bobky jen v nočníku :D Čůrala sice většinou do plínky a málo kdy jsme čůrání vychytaly, ale i to, že jsme zvládaly kakání, bylo super. Dcerka se potom ze dne na den odplenkovala ve 22. měsíci a to i na noc. I když k plínce na noc jsme se z praktických důvodů vrátily, je většinou suchá. Za mě není důležité být stoprocentní. Podle mě je to hlavně o vzájemné komunikaci a nejdůležitější je, aby byly obě strany (maminka i miminko) spokojené ;)
