Chése khake, číský kejk, čouskjek ❤️
Dneska si spolu uděláme cheesecake. Je výborný, povede se vždycky a za to dám ruku do ohně, zkouším ho už 15 let 😊
Budete potřebovat:
- Otevírací dortovou formu 22 - 25 cm
- Nějaký tác, rovný talíř
- 2 balení sušenek (věnečky jsou u nás top)
- 70 gramů másla
- 3 lžíce mléka
- 1 lžíci moučkového cukru
- 1 mascarpone případně 1 pomazánkové máslo
- 2 tučné tvarohy ve vaničce
- 1 šlehačku
- 200 gramů moučkového cukru
- 1 menší citron (nebo půlku většího, že jo)
- 1 balení želatinových plátků
- 1 dortové želé
- půl kila mražených jahod
- trochu cukru
Sušenky rozdrtíme (postup v mixéru se neosvědčil, je to pak moc jemné a máslo tam nedrží), smícháme se lžící cukru, mlékem a máslem. Na talíř dáme zavřenou (!) dortovou formu a urovnáme sušenky na dno.
Vymačkáme šťávu z citronu, dáme do hrnce a přidáme po jednom všechny plátky želatiny.
Vyšleháme mascarpone s cukrem do hladka, pak zašleháme tvarohy. Nakonec vylijeme šlehačku a šleháme už jenom na půl výkonu, než se všechno spojí.
Želatina v hrnci už je rozmňaglá, takže hrnec pomalu zahřejeme, až se želatina rozpustí, pak do hrnce zamícháme trochu tvarohové hmoty, a pak všechno dohromady. Nalijeme na sušenkovou vrstvu. Dáme do ledničky chladit.
Jahody rozmixujeme, dáme do hrnce a osladíme podle chuti. Pokud pracujeme s dortovým želé, pak postupujeme podle návodu, tedy smícháme s trochou cukru a celou hmotu provaříme, podobně se chová i agar. Můžeme použít i plátky, ty se ale vařit nesmí.
Ne úplně horkou hmotu nalijeme na bílou hmotu, přikryjeme dortovým dnem, ať mu není líto, že se neúčastní a necháme přes noc v ledničce.
Ráno objedeme ráfek nožem, pomalu otevřeme formu a jíme.
Jde použít všechno ovoce i karamel, čokoláda, ale ty jahody u nás vedou úplně bez konkurence. Můžete dort ozdobit i nechat tak.
My už ten včerejší máme skoro snězený, takže se těším na vaše zítřejší fotky 😊
@jancazao Já jsem pečený nedělala ještě nikdy, protože jsem ho dvakrát jedla u mamky a právě mě nezaujal 😊 Tenhle je jistota, navíc tím jak je za studena, tak je takový fajně svěží. Mám ho moc ráda 😊
@mollyweasley no právě, byl takový hutný, těžký. Tenhle bude mnohem lepší. Měla jsem v plánu hledat jiný recept a tys mi to takhle ulehčila 🍀
Jen musím nakoupit suroviny, ale o víkendu do obchodu nechodím, jen když je to otázka života a smrti 😁😂🤣
@jancazao No ale zase o víkendu máš čas na to ho udělat. Jako, zvaž to ještě, takhle ho může mít už zítra ke snídani!
@mollyweasley já to zvládnu i přes týden 😁 normálně většinou vařím mezi 21a 23 hodinou.
Holky, nevim,jak jste delali peceny,ale ja delam dle apetit cheesecake peceny ve vodni lazni a je topka... Kremovy,rozhodne to neni peceny " tvaroh"
@luciasek07 pokud zakladatelce nevadí, dej prosím taky recept 😊
@jancazao https://www.apetitonline.cz/recept/new-york-che.... Aby nevysel tak draho,tak si vykapavam svou lucinu z jogurtu 😎 zkousela jsme ho v nekolika variacich,ale citronovy je top
@petaov v tom tvarohovém se to dá vyřešit Créme Olé. A případně byste asi mohli mít ovoce čerstvé. Anebo mixlé, ale počítat s tím jako na přeliv, že to prostě nebude držet.
@jana21278 jj, tak akorát to zaplní dno menšího hrnce. Jakmile to trošku zahřeješ, hned se ty plátky rozpustí.
@mollyweasley děkuju
tak koukám, že nikdo fotku nedal. já přidám tu posledního kousku 🙂 ten dort je boží. bála jsem se, že je složitý. recept mi vyšel na tři fotky v mobilu. ale je mega jednoduchý a výsledek je luxusní. teda ještě zapracuju na drcení věnečků a koupím nějakou lepší formu. mám tu klasickou stříbrnou a jahodová vrstva mi po krajích oxidovala do fialova. ještě jednou moc děkuju za humorný recept.
tak koukám, že nikdo fotku nedal. já přidám tu posledního kousku 🙂 ten dort je boží. bála jsem se, že je složitý. recept mi vyšel na tři fotky v mobilu. ale je mega jednoduchý a výsledek je luxusní. teda ještě zapracuju na drcení věnečků a koupím nějakou lepší formu. mám tu klasickou stříbrnou a jahodová vrstva mi po krajích oxidovala do fialova. ještě jednou moc děkuju za humorný recept.
@jana21278 Děkuju za fotku!
Recept je dlouhý, protože jsem se snažila, aby byl opravdu poctivě napsaný a bez chyb v postupu, které to pak pokazí 😊 Jsem ráda, že chutnal ❤️
Děkujiii


Děkuji moc za recept 😘💐
V týdnu jsem dělala pečený a nebylo to podle mého gusta. Děti to nejedly vůbec. Tento určitě moc ráda vyzkouším, ale nevím kdy.