Od zítřka se ruší výuka na základnich a středních školách, na MŠ se to nevztahuje, ale Elenku i tak stahuju ze školky. Do práce nechodím, není to problém.
Já už dcerku stáhla od včerejška.
Myslím že na školky to nakonec rozšíří taky
já mám staršího doma po viroze tento týden, ale asi ho nedám ani v pondělí, pokud budou stále zš zavřené a mš otevřené
já tohle nechápu, ve školce je stejný počet děti jak ve třídě ve škole, ale školku nechají....
Dcera vcera i dnes po O, od zitrka jo stahuji, ocekavam, ze to udela vice rodicu a budou poloprazdne tridy
@veruuu_kubesovic Ale ve skole je treba 20 trid v jedne budove, ve skolce treba tri, navic hlavni duvod, proc se to ZATIM pry netyka MŠ, je, aby lidi chodili do prace. Starsi deti v ZŠ uz pripadne mogou byt dona samy i bez rodicu (samozrejme prvnaci, druhaci nee, ale je treba zavrit cele skoly, ne jen druhy stupen treba, to by byl nesmysl). Ty materinky a jesle mozna budou nasledovat
@veruuu_kubesovic taky nechápu, nehledě na to, že spousta dětí v MŠ má starší sourozence na ZŠ. A jaký že aby rodiče pracovali? Jaký je rozdíl mít předškoláka a prvňáka? Prvňáka necháš v 6 letech doma x hodin samotného?
Ja uz si dceru nechala od vcera doma. Skolky podle meho nazoru nechavaji, aby porad rodice chodili do prace, at to nejde jeste vic do haje. Starsi decka ze zŠ uz prece jen muzou zustat doma samy.
a jak to pak bude pro rodiče, když tedy musejí zůstat s dětma doma? dostanou paragraf? nebo nemocenskou?
Já si stáhla dceru take. Včera přišla ze školky, 5x zvracela, horečka 38,8 a má karanténu nařízenou ode mě. Naštěstí jsem na PN, tak to pro mě není problém, ale představa, že jsem v práci, tak fakt nevím, jak bych to zvládla...
@adula000 ano, dostaneš. Ale vystaví ho škola. Přikládám info od MUDr 😊
Nebo aspoň tak to bylo včera. Dnes nevím, asi to chce sledovat info. 😊
@lenkabukov aspoň, že tak.
také si myslím, že časem to rozšíří i na MŠ, vždyť i oni se řídí školským zákonem...mě se to netýká, ale nevím kolik rodičů nechá doma samotné 6leté dítě?

podle mě je otázka než se to dotkne i MŠ, stáhnu mladší od zítra taky