Komu bylo taky tak úzko během té polední sirény 😢?
@bobo2015 Za horniky, kteri zemreli pri vybuchu metanu
Aha ☹
Bylo mi těžko, je to strašné neštěstí :(
Nám tu sirény nehoukaji, ale včera, když to ráno manžel z Decka přepnul na zprávy, tak mi uzko bylo hodně...
Mě 😢
Mě....
Jj v Karviné jsem se narodila. Otec pracoval na šachtě. Maminka často mluvila o tom, jak v dobách před mobily den co den čekala jestli se vrátí z práce...
zapalíla jsem jim svíčku :(
Taky jsem hned zapalila svicku se slzami v ocich 😔
Hrozny pro ty rodiny 😔
mne taky 😢
U nas sem nic neslysela je hroznej vitr. Ale je to strasne,😭
@perla28 to muselo byt na nervy. Obdivuju zeny horniku
U nás nic nehoukalo
U nas pri zacatku siren zacalo huste prset, jak rikavala moje babicka "i nebe zacalo plakat" 😢
Můj taťka v karvinskem dole pracuje, jen teda v jiném.. je to strašné
Nam na dole umrel tata a jakekoliv nestesti tohoto druhu spatne nesu. Hezke, ze pustily sireny.
@duhovakony taky jsme si včera povídali o tom, že tenkrát to na druhou stranu bylo, že horníci jsou opravdu někdo... Dostávali byty, měli mnohé výhody a jestliže maminka měla v nemocnici plat asi 1800, oni měli v pohodě k 10tis. Dnes že mají peněz opravdu málo a vlastně to riziko, evidentně, je stále vysoké. Ale tak to jsme si tak povídaly povídaly... Přeci jen, ona v Karviné opravdu strávila kus života a nějak i na ni ta zpráva měla vliv...
V Karviné nám kvůli té smutné události zrušili i program vánočního jarmarku. Prožíváme to tady všichni. Je to strašná událost ☹ bohužel pred Vánoci se to stává skoro každý rok, že na šachtě někdo zahyne.. Manžel ze šachty odešel před 2 lety a já jsem za to nesmírně šťastná..
Jinak včera bily i všechny zvony v karvinském kostele 13 minut za každého horníka, který tam zahynul..
Zrovna jsme si rikali proc houkaji?