icon

Jeste ze uz maji hasici notre dame pod kontrolou a zeny prestanou brecet...dalsich 2367 prispevku o tom, jak nekdo breci by mozna rozbrecelo i me

avatar

Jako placky na pohrbu....budeme brecet i kdyz vlastne nevime proc. .

16. dub 2019
avatar

Mě třeba nenechal chladnou pád dvojčat po teror.útoku,zemřelo velké množství nevinných lidí a taky jsem věděla o jaké budovy se jedná.
Rozhodil mě požár chaty Libušín, protože pocházím z toho kraje.

Asi jsem divná, ale já v první chvíli včera nechápala co hoří 😮 oč se jedná

16. dub 2019
avatar

@simdan Mam to same...nevim co hori.

16. dub 2019
avatar

Pořád lepší než když se to tu hádá ....

16. dub 2019
avatar

@simdan
@natysnovec ja nerikam ze to musi kazdyho vzit, zajimat, brecet. ale vedet co je Notre Dame a jaka dila jsou tam ulozena, to je snad zakladni všeobecný rozhled ne?? 🤷‍♀️🤷‍♀️

16. dub 2019
avatar

@escapelle no tak ja to treba nevim...Asi nemam zakladni vseobecny rozhled.

16. dub 2019
avatar

@natysnovec nejsi sama neboj. Tak nějak vím že to existuje a to je tak všechno. A světě div se, žiju celkem spokojený život i bez toho 😀

16. dub 2019
avatar

Když se řekne Paříž vybavím si Eiffelovu věž... To je můj základní všeobecný rozhled 😉
🌞

16. dub 2019
avatar

Některý lidi prostě rádi truchlej, znali jsme i ženskou, která chodila na cizí pohřby si zabrečet. Notre dame je bezesporu obrovská historická ztráta, ale je to pořád jenom budova, která se dá postavit znova/opravit. Kristova trnová koruna byla zachráněna, netřeba brečet 🙂))

16. dub 2019
avatar

To truchleni mi přijde skoro na stejné úrovni jako když tady někdo přijde o dítě, což je fakt děsivé. Za chvíli tady bude hastag litujemenotredam a je to.

16. dub 2019
avatar

@aiky33 vid mam to same...ziju i bez toho...A OPRAVDU NEVIM CO TO JE...

16. dub 2019
avatar

@aiky33 děsivý to je, protože konstrukce katedrály a cennosti se zachránily ale lidi naříkají, jak kdyby tam zařvala masa lidí. Lidi se začali modlit za lidi žijící v paříži, někdo už dokonce vymyslel vcelku slušný konspirační teorie o tom, jak když shoří notre dame je to konec evropy, atd atd atd...pošahanci, asi maj hovno co na práci. Hayeková s manželem už v tiskovce prohlásili, že darujou 100 mega na opravu. A přispějou další pracháči, osobně nevidím důvod ka jakékoliv panice, za pár let bude jak nová

16. dub 2019
avatar

@tinaprofi tak asi se pak cítí líp, že někoho nebo něčeho litujou. Mě je to upřímně úplně jedno 😀

16. dub 2019
avatar

@aiky33 hele možná že kdyby ses tam před tím vyfotila tak budeš brečet taky 🙂)) třeba to to má nějakou magickou sílu 🙂)))

16. dub 2019
avatar

@tinaprofi jako že bych taky cítila to duchovno? 😀

16. dub 2019
avatar

@natysnovec a co třeba Chrám Matky Boží v Paříži, Victor Hugo..taky nic? To se snad učí ve škole. Moc bych se nechlubila tím, že nevíš, co to je.

16. dub 2019
avatar

@allinka_k myslíš že by jsme se kvůli toho měli jít zabít, nebo že můžeme žít dál mezi vzdělanymi?

16. dub 2019
avatar

@aiky33 Nevedet, co a kde je katedrala Notre-Dame? No...

16. dub 2019
avatar

@aiky33 mně je úplně jedno, jaký na to má kdo názor, někomu je to lhostejné, někomu ne.

16. dub 2019
avatar

A co kdyz je to nekomu treba vazne lito? Ja si navstevou Notre-Dame splnila svuj prvni velky sen. Muj pritel me tam pozadal o ruku. O ctyri mesice pozdeji zemrel pri autonehode. Pro me Notre-Dame znamena hrozne moc, co se emoci tyce. Picovat tu moudra jen proto, ze k onomu mistu nemate zadny vzah? A ze nekdo nevi co a kde Notre-Dame je? To je dle meho nevzdelany blbecek, ktery by se necim takovym nemel vubec chlubit.

16. dub 2019
avatar

@paulline a proto si s takovými lidmi jako jsi ty nemám co říct 😀

16. dub 2019
avatar

Tak me je to taky lito...zvlast kdyz letos jsem se tam chtela jet podivat...ted uvidim jen trosky...ale ta hysterie kolem je vazne trochu moc....prijde mi to,ze se radeji zaradim do houfu abych nebyla za blbecka a nevzdelance...

16. dub 2019
avatar

@aiky33 Zaplat pabuh!

16. dub 2019
avatar

@paulline ale já aspoň umím napsat dvě slova správně 😀

16. dub 2019
avatar

@aiky33 Tak si jeste dopln zakladni vseobecne znalosti a budes naprosto dokonala! A mozna pak nebudes muset pouzivat za kazdou vetou smajlika (abychom vsichni vedeli, jak mooooc to mas v pazi).

16. dub 2019
avatar

@aiky33 A pokud myslis tim "spravne" diakriticka znamenka, tak to jsi borka. Znam jen malo lidi, kteri je pouzivaji. Ja treba na klavesnici u mobilu ne. Ups!

16. dub 2019
avatar

@tinaprofi profesionální plačky byly dřív úplně běžný 😉

16. dub 2019
avatar

Jsem ten status rozklikla, protože mě po ránu rozesmál 🙂 Ale když čtu komentáře, tak je mi spíš trochu smutno. Neberte si to nijak osobně, je to jen zamyšlení. Ale když jsem chodila na základku, tak jsme museli všechny informace na referáty shánět v knihovně. V dnešní době, kdy člověk zadá heslo do googlu a má hned spoustu informací, mi to už přijde trochu úsměvný. Není ostuda nevědět. Je škoda, když člověk nenajde ani dvě minuty času, aby dvě slova zadal do vyhledávače a přečetl si úvodní tři věty. Zabere to dokonce míň času, než hledat, jak dopadla středeční Výměna manželek nebo napsat komentář tady. Neděláme to všechno kvůli sobě, ale i kvůli našim dětem. Nevím, jak u vás, ale náš syn od doby, co chodí do školy, tak nám pokládá záludný otázky na téma "a co jsi dělala, když se stalo..." Začal si totiž povídat se svou prababičkou, která zažila druhou světovou válku a je pro něj strašně cenný slyšet různé věci subjektivně zažité. Podporuje ho to, aby se o věci zajímal, aby si zjišťoval a tvořil si své názory a zájmy... vždyť tohle u svých dětí chceme všichni...

16. dub 2019
avatar

@werumka to je právě to, nikdo se nechce učit, protože se všechno dá najít na netu. Ale pak to ani nehledají a i kdyby jo, za deset minut neví nic. Jsem šťastná, že jsem chodila do školy ještě v době, kdy jsme se všechno srotili nazpaměť. Aspoň můžu dětem něco předat.

16. dub 2019
avatar

@allinka_k Je fakt, že naše děti to mají těžší. Protože internet předpokládá, že prostě umíš třídit informace. Když jsme si chodili dělat výpisky z knih nebo jsem dostala peníze na 4 kopie v knihovně na A4, tak holt člověk musel vybrat to nejdůležitější, srovnat a vyvodit. Jenže třídění informací na internetu a mediální gramotnost ještě v našem školství stále nezavedli, protože na to není prostor ani finance ☹ V dnešní době je strašná přehlcenost informacema a nedivím se, že prostě často lidi radši nesledujou nic, protože by se z toho zcvokli.

16. dub 2019
avatar

když hořelo národní divadlo, tak se na něj 30 let šetřilo a lidi dávali po krejcaru, teď přijde pár celebrit a celý to najednou cálnou, daj přes 2 miliardy a ještě víc a bude jak novej. A protože se tam požádalo o ruku zřejmě asi půl milionu lidí stejně tak jako u každý podobný historický stavby tak to po týhle stránce fakt nikoho nedojme. Je to jen mezi lidma, který to tam zažili. Ale proč si veřejně nepoplakat, jako sport to moc nechápu

16. dub 2019
avatar

Ty jo, mě teda přijde spíš smutné, že existuje někdo, kdo neví, co je to za památku.
Osobně jsem myslela, že základní všeobecných přehled má snad každý člověk. Tak asi ne. To je obrovská škoda, tohle pak předáváme další generaci....

16. dub 2019
avatar

Holky ja si myslim,ze kazdy vi co to je za pamatku...nekdo si to vybavi hned,nekdo pozdeji...ale vi to...tady slo jen o to,ze se tu objevilo o tom " milion " zprav a s nema "milion "uplakanych smajliku...

16. dub 2019
avatar

@caverina právě, že ne

16. dub 2019
avatar

@allinka_k z kazdeho komentu se tu vzdy vytahne jen to co se nam zrovna hodi...asi tak....

16. dub 2019
avatar

@caverina holt jako ženy žijeme i něčím jiným, než rodinou a dětmi a tak to sdílíme. Nemyslím, že to je až tak něco špatného. Když to vadí, tak holt na koně den nelezu.

16. dub 2019
avatar

@krteczech Asi tak. Nehlede na to, ze kazdy vi prd, jaky ma kdo emocni vzrah zrovna treba k Notre-Dame. Vsichni, kdo se zmini (nedej boze vi, kde a co Notre-Dame je) jsou pokrytci a placky...

16. dub 2019