icon

Přátelé, mohla bych se poptat spíš jen tak ze zvědavosti a pro zajímavost co kdo obědváte na Štědrý den? 😉

avatar

Vetsinou jen polevku - vyvar nebo hrachovku 😁

14. lis 2017
avatar

Ja nic, vecerime uz v pet. Manzel vinnou klobasu.

14. lis 2017
avatar

U nás je tradice k obědu houbový kuba

14. lis 2017
avatar

Kubu. 🙂

14. lis 2017
avatar

u nás bílou zelňačku 🙂

14. lis 2017
avatar

Neobedvame, vecerime uz kolem ctvrte🙂

14. lis 2017
avatar

Nic 😉

14. lis 2017
avatar

Nic abychom viděli zlate prasátko 😊

14. lis 2017
avatar

Cukrovi 😍😁

14. lis 2017
avatar

Bílá zelnacka s bramborem

14. lis 2017
avatar

My buď čočku nebo houbovyho kubu🙂

14. lis 2017
avatar

Rybí polevku,tu si na večeri nedáváme 😉

14. lis 2017
avatar

Vlastne nevim. Predloni byl kuba, ale moji mili neji houby, tak to byly cesnekovy zapeceny kroupy. Vloni nevim a letos se asi postime 🙂

14. lis 2017
avatar

Jen hrachovku

14. lis 2017
avatar

Taky máme hrachovou polévku.

14. lis 2017
avatar

Nic, kvůli zlatemu prasátku (samo proto aby bylo dost místa v briskach na večeři o devatero chodech...)

14. lis 2017
avatar

Zelna polévka.

14. lis 2017
avatar

Vinná klobása s chlebem.

14. lis 2017
avatar

Zelňačka bez klobásy. Chlap vždycky měli vinnou klobásou,ale mě nechutná,holkám taky ne takže vloni mě říkal ať ji kvůli němu nekupuji.takze Želivku a rohlík

14. lis 2017
avatar

V Zoo si pravidelne davame takovy maly smazeny koblizky, doma se doladujem cukrovim a pak brzy vecerime 😂

14. lis 2017
avatar

Houbovy kuba

14. lis 2017
avatar

My nic😀

14. lis 2017
avatar

My vinnou klobasu

14. lis 2017
avatar

Nic 😂

14. lis 2017
avatar

zelňačku s dobrou klobásou 😅

14. lis 2017
avatar

@perla28 9 chodů?? No hoď to sem, ať si poslintám 😂👍

14. lis 2017
avatar

@zuzineckah to je spíše "9 chodu"... Zkrátka rodinná tradice po generace velí, že štědrovečerní končí až se s ní devatero chodu, respektive druhů jídel... Takže 1.predkrm, 2.oplatka/orisky s medem, 3.polevka, 4.ryba, 5.salat... A zbývají 4 druhy což se udělá jakože třeba mandarinka (klidně se podělí mezi více lidí), oříšek, linecké kolečko....

14. lis 2017
avatar

@perla28 jo táááák, já myslela, že máte nějaké třeba degustační menu, protože jinak jsem si to nedovedla představit 😂 bych asi praskla 😂 takhle by to šlo 👍akorát teda u nás se jí ryba se salátem (resp. ne ryba, ale vinná klobása/řízek) společně jako jedno jídlo 🙂

14. lis 2017
avatar

@zuzineckah u nás samo taky.. ale počítá se prostě za dva 🙂

14. lis 2017
avatar

@zuzineckah jakože dva druhy jídla...

14. lis 2017
avatar

Neobedvame 🙂

14. lis 2017
avatar

U nas "myši"

14. lis 2017
avatar

U nas cocka bez masa jen s vejcem a bez rohliku. Mamka dela domaci vdolky k cocce. Jinak nic. 😎 uzobavame prubezne cukrovi a ovoce a salat co odpociva na veceri.

14. lis 2017
avatar

u nás nic 🙂

14. lis 2017
avatar
Komentář byl odstraněný
avatar

slovenská zelňačka

14. lis 2017
avatar

My mame jen cockovou polevku, ktera je i na veceri.. a jinak cely den zobeme cukrovi 🙂

14. lis 2017
avatar

Mamka dělá rybí polévku a kubu,ale já kubu nejím ,tak si udělám krupičnou kaši🙂

14. lis 2017
avatar

@perla28 jo tak tento zvyk přinesl manžel do rodiny taky jen s tím že těch chodů je 12,aby byla hojnost každý měsíc v roce.. vždycky myslím, že prasknu:D
Jinak obědváme zelnou polívku s brambory se škvarkami a Kubu;)

14. lis 2017
avatar

my si jen uděláme obložený talíř

14. lis 2017
avatar
14. lis 2017
avatar

bílá zelná polévka s bramborem a vajíčkem.

14. lis 2017
avatar
14. lis 2017
avatar

Rybí polévku

14. lis 2017
avatar

Čočkovou polevku.

14. lis 2017
avatar

Vinnou klobasu s chlebem nebo prostě zobem co je na stole 😉

14. lis 2017
avatar

Krkonošské kyselo

14. lis 2017
avatar

U mých rodičů je vždycky k obědu vinná klobása. Tak jsme -výjimečně -převzali zvyk manzelovy rodiny a jíme cockovou polevku. A můj muž k ní vždycky musí mít strudl 😀

14. lis 2017
avatar

My vaříme kulajdu.

14. lis 2017
avatar

houbové risoto

14. lis 2017
avatar

Ja delam cesnecku 😃cockovku,rybi a ani kubu co varila mamka nejime 🙂

14. lis 2017
avatar

Kuba 🙂

14. lis 2017
avatar

Nic, až večeříme cca v 5 večer 🙂

14. lis 2017
avatar

My si pochutnáváme na zelňačce od babi😍

14. lis 2017
avatar

čočkovou polívku se zelím

14. lis 2017
avatar

nic.. 🙂

14. lis 2017
avatar

Krupicová kaše 🙂.

14. lis 2017
avatar

@b_o_b Tak váš tip nás hodně zaujal, díky moc 😉

15. lis 2017