Přátelé, mohla bych se poptat spíš jen tak ze zvědavosti a pro zajímavost co kdo obědváte na Štědrý den? 😉
Ja nic, vecerime uz v pet. Manzel vinnou klobasu.
U nás je tradice k obědu houbový kuba
Kubu. 🙂
u nás bílou zelňačku 🙂
Neobedvame, vecerime uz kolem ctvrte🙂
Nic 😉
Nic abychom viděli zlate prasátko 😊
Cukrovi 😍😁
Bílá zelnacka s bramborem
My buď čočku nebo houbovyho kubu🙂
Rybí polevku,tu si na večeri nedáváme 😉
Vlastne nevim. Predloni byl kuba, ale moji mili neji houby, tak to byly cesnekovy zapeceny kroupy. Vloni nevim a letos se asi postime 🙂
Jen hrachovku
Taky máme hrachovou polévku.
Nic, kvůli zlatemu prasátku (samo proto aby bylo dost místa v briskach na večeři o devatero chodech...)
Zelna polévka.
Vinná klobása s chlebem.
Zelňačka bez klobásy. Chlap vždycky měli vinnou klobásou,ale mě nechutná,holkám taky ne takže vloni mě říkal ať ji kvůli němu nekupuji.takze Želivku a rohlík
V Zoo si pravidelne davame takovy maly smazeny koblizky, doma se doladujem cukrovim a pak brzy vecerime 😂
Houbovy kuba
My nic😀
My vinnou klobasu
Nic 😂
zelňačku s dobrou klobásou 😅
@perla28 9 chodů?? No hoď to sem, ať si poslintám 😂👍
@zuzineckah to je spíše "9 chodu"... Zkrátka rodinná tradice po generace velí, že štědrovečerní končí až se s ní devatero chodu, respektive druhů jídel... Takže 1.predkrm, 2.oplatka/orisky s medem, 3.polevka, 4.ryba, 5.salat... A zbývají 4 druhy což se udělá jakože třeba mandarinka (klidně se podělí mezi více lidí), oříšek, linecké kolečko....
@perla28 jo táááák, já myslela, že máte nějaké třeba degustační menu, protože jinak jsem si to nedovedla představit 😂 bych asi praskla 😂 takhle by to šlo 👍akorát teda u nás se jí ryba se salátem (resp. ne ryba, ale vinná klobása/řízek) společně jako jedno jídlo 🙂
@zuzineckah u nás samo taky.. ale počítá se prostě za dva 🙂
@zuzineckah jakože dva druhy jídla...
Neobedvame 🙂
U nas "myši"
U nas cocka bez masa jen s vejcem a bez rohliku. Mamka dela domaci vdolky k cocce. Jinak nic. 😎 uzobavame prubezne cukrovi a ovoce a salat co odpociva na veceri.
u nás nic 🙂
slovenská zelňačka
My mame jen cockovou polevku, ktera je i na veceri.. a jinak cely den zobeme cukrovi 🙂
Mamka dělá rybí polévku a kubu,ale já kubu nejím ,tak si udělám krupičnou kaši🙂
my si jen uděláme obložený talíř
Kubu
bílá zelná polévka s bramborem a vajíčkem.
Kubu
Rybí polévku
Čočkovou polevku.
Vinnou klobasu s chlebem nebo prostě zobem co je na stole 😉
Krkonošské kyselo
U mých rodičů je vždycky k obědu vinná klobása. Tak jsme -výjimečně -převzali zvyk manzelovy rodiny a jíme cockovou polevku. A můj muž k ní vždycky musí mít strudl 😀
My vaříme kulajdu.
houbové risoto
Ja delam cesnecku 😃cockovku,rybi a ani kubu co varila mamka nejime 🙂
Kuba 🙂
Nic, až večeříme cca v 5 večer 🙂
My si pochutnáváme na zelňačce od babi😍
čočkovou polívku se zelím
nic.. 🙂
Krupicová kaše 🙂.
Vetsinou jen polevku - vyvar nebo hrachovku 😁