Novinky

#fisherprice

monny3 AMBASADORKA
18. led 2019 Čtené 570x vybrali jsme

Povánoční návrat do reality je každoročně takové nic-moc období, proto bych leden na Koníkovi ráda ještě trochu zpříjemnila soutěží s Fisher Price :two_hearts:

Cenou bude skvělá hračka od Fisher Price - magická hora, která určila i téma soutěže a to "kouzelný okamžik s dětmi" :sparkles: Soutěž probíhá 14.-26.ledna 2019 a má následující pravidla:

1) dejte like tomuto článku;

2) na svůj blog vložte krátkou zprávu s příspěvkem na téma "kouzelný okamžik s dětmi", může to být zážitek z Vánoc, jakýkoliv okamžik z dětství vašich ratolestí nebo třeba i chvíle z těhotenství, je to jen na vás;

3) označte hastagem #fisherprice_kouzlo;

4) pokud chcete, přidejte i fotku vašeho dítka, ať víme, kdo s vámi "kouzlí a čaruje" nezapomenutelné vzpomínky. 

V neděli 27. ledna 2019 vylosuji pomocí generátoru náhodných čísel vítěze :wink:

Moc se těším na vaše příspěvky :blush:

#fisherprice_kouzlo_pravidla #fisherprice 

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
17. led 2019 Čtené 176x

V minulém článku (můžete si přečíst ZDE) jsem nastínila základy kontaktního rodičovství a jak jsme si to zavedli u nás doma s Maximkem. Dnes bych se ráda věnovala více těm trablům v prvních měsících, které nám kontaktní přístup vnesl do života :wink:

Společné spaní

Začneme tedy od podlahy, respektive od postele :slight_smile: Jak jsem již psala, Maximek s námi od začátku spal ve společné posteli. Prvních pár týdnů v hnízdě, potom už bez hnízda. Co se týká praktické stránky, tak dokud to byl jen nehybný uzlíček, tak to bylo velmi jednoduché, jakmile se začal trochu vrtět a zkoušet se přetočit, museli jsme zabránit možnosti pádu z postele. Bohužel postel nemáme ani na jedné straně přiraženou ke zdi, takže jsme museli zabezpečit obě strany postele. Zvolili jsme zábrany z Lidlu, které se vloží pod matraci a tím na posteli drží a jsme s nimi spokojeni. My máme sice pocit, že spíme v ohradě, ale hlavně, že dítě se nám v noci neodkulí z postele :slight_smile: Jinak tedy my máme postel širokou 160 cm, vždy nám to připadalo jako dost, no teď je to tak akorát, pro nás tři :wink: Ostatně, pro mě bylo díky společnému spaní velikou výhodou kojení v noci vleže, člověk se nemusí zvedat, nikam chodit, matka i miminko mohou být tak nějak v polospánku. Takže i když jsem kojila několikrát za noc, byla jsem ráno celkem odpočatá :wink:

V posteli jsem v prvních týdnech a měsících trávila s Maximkem hodně času, dopoledne spal vždy na mě, ležel mi na břiše, občas se nakojil a takhle byl nejspokojenější. Já si jen ráno musela odskočit a dopředu k posteli připravit pití a nějakou sušenku, abych dopoledne neměla hlad a měla veškeré pohodlí, když jsem nechtěla malého ze sebe dávat dolů. Možná to zní tak, že mě malý nějak omezoval, ale já si to hrozně užívala, jak na mě spokojeně oddechodval. A ke všemu jsem za ty první měsíce viděla na tabletu v posteli víc seriálů, než za poslední roky dohromady. Což vlastně byla trochu trable, protože už jsem nevěděla, co sledovat :grinning: Každý den jsem skoukla několik dílů seriálu, miminko bylo spokojené, já odpočatá, byla to skvělá doba :two_hearts: Miminko si ale samozřejmě rychle a rádo zvykne na to, co je mu příjemné, a tak si Maxim zvykl, že při spánku jsem u něj. Ani spánek během dne se tedy neobešel bez mojí přítomnosti v posteli (pro mě o důvod víc, dát si také šlofíka :wink: ). Nemohla jsem tedy dobu, kdy dítě spí, využít na cokoliv jiného, přestože jako těhotné mi přišlo automatické, že v době spánku miminka může maminka doma třeba uklidit nebo pracovat. Zkoušela jsem si vzít notebook do postele a pracovat při jeho spánku, ale rušila ho nejen klávesnice, ale i touchpad (nechápu, ale je to tak :grinning: ), no ještě že filmy a seriály jej neruší vůbec :slight_smile: Takže když jsem chtěla čas na práci, šlo to jen tehdy, když se o malého staral muž nebo babička a vlastně je to tak stále.

(Ne) odkládání miminka

Když se vrátil odpoledne muž z práce, tak jsme se s malým přesunuli na sedačku v  obýváku a čas jsme trávili všichni tři společně. Většinou jsem malého měla na kojicím polštáři u sebe, někdy si jej vzal na sebe muž, koukali jsme na filmy, povídali si, dívali se spolu nevěřícně na malého, jak je dokonalý. Maximkovi nevadil běžný hluk v domácnosti, takže muž klidně pouštěl mlýnek na kávu nebo mlel maso a vařil a malý u toho spokojeně spinkal. Jak jsem psala v minulém článku, měli jsme pro malého veliký proutěný koš, ve které jsme si původně mysleli, že bude spinkat buď u postele, nebo potom v obývacím pokoji, ale upřímně v něm byl jen po dobu štědrovečerní večeře, když mu byl týden a potom jsem jej tam odkládala, když jsem šla na WC :grinning: Víc jsme koš nevyužili, protože malého jsme měli neustále u sebe. Vyslechla jsem si samozřejmě poznámky od příbuzných i známých, že si ho moc rozmazlíme a že přece může spát v tom košíku, ale víte co? Asi by tam během dne spát mohl, ale já jsem to tak nechtěla, chtěla jsem jej mít u sebe, protože jsem prostě cítila, že tak je to správné a nám oběma (vlastně všem třem) příjemné. Když usnul v mé náruči po kojení, tak mě nikdy nenapadlo, že bych jej odložila. Neměla jsem důvod. Matky více dětí možná namítnou, že to ony nemohly, že se musely starat o starší dítě a nemohly vylehávat celé dny s miminem v posteli a na sedačce... No jo, ale já prostě mohla, tak proč bych nám to nedopřála? Takže co se týče odkládání, byl prostě malý pořád u jednoho z nás a je pravdou, že si prostě zvykl na v podstatě neustálý kontakt s námi, takže jej absolutně nebavilo třeba ležet pod hrazdičkou nebo s hračkami na dece, on chtěl pořád někoho u sebe, ať mu něco povídáme, ukazujeme atd. Takže opravdu neznám situaci, že bych jej (dříve než ve 3/4 roce) položila na zem a třeba 5 minut něco dělala bez něj. Tím pádem jsem sice prvního 3/4 roku na rodičovské třeba nevařila (kdybych musela, tak bych i vařila), ale všechno ostatní jako prádlo, nádobí, trochu úklid, jsem doma dělala prostě s malým v šátku :wink: 

Bojkot kočáru 

Bohužel pro babičky si ovšem Maximek nošení natolik zamiloval, že když asi ve 4.měsíci začal být zvědavý a chtěl se rozhlížet po světě, tak byl v kočáru velmi nespokojený a chtěl se jedině nosit, protože ze šátku měl výhled a dobře se mu tak venku spinkalo. Poté, co párkrát venku v kočáru plakal a uklidnil se jedině po vytažení ven, případně po navázání do šátku, jsem už ven s kočárem nechodila, nemělo to smysl a kočár stál celý měsíc zcela nevyužitý doma. Babičky to samozřejmě mrzelo, ale věděla jsem, že v této chvíli to nebudu lámat přes koleno, když malý dal jasně najevo, jak je mu dobře. A opět jsem si vyslechla, že jsem jej rozmazlila, že v kočáru brečí proto, že ví, že jej vytáhnu a dám do šátku. Což bylo podle ostatních špatně. No ale pro mě to bylo dobře, moje dítě mi dává najevo, že se mu něco nelíbí a já mu mohu velmi jednoduše vyhovět a vyjít vstříc, když jej budu mít u sebe v šátku. Přece, když má dospělý dvě možnosti a jedna z nich je mu příjemnější nebo pohodlnější, tak kterou si vybere? Vždyť je to krásné, že miminko si tak zamiluje těsný kontakt s rodičem, že jej vyžaduje. A mně to vyhovovalo, moc jsem si užívala procházky venku, bylo jaro, malý v šátku, já v batůžku vše potřebné s sebou, procházkou jsem to vzala třeba přes kavárnu pro smoothie, na čerstvém vzduchu jsem nachodila každý den několik kilometrů a postupně tak mimo jiné shazovala poporodní kila :wink: 

Takže stručně a jasně, dítě mělo v podstatě bojkot kočáru, což byla pro někoho potíž, ale nám to v běžném provozu nijak nebránilo. A představte si, že po několika týdnech se to zlepšilo, hlavně, když si byl malý jistý na břiše, my na podvozek dali sportovní část kočáru (do úplného lehu) a začali jsme zase jezdit i s kočárem, kde malý ležel na bříšku, střechu jsme odhrnuli a on tak mohl zase zvesela koukat na svět :wink: Chtělo to prostě jen nějaký čas a přizpůsobit jízdu v kočáru tak, aby to miminku vyhovovalo. 

Kojení na veřejnosti 

Posledním problémem prvních měsíců, který ale já sama v sobě velmi rychle překonala, bylo kojení před lidmi. Nejsem ani typ, který by se v létě opaloval nahoře bez, natož vytahovat prsa někde v kavárně? Ale víte co, tak jako všechno ostatní s miminkem, mi i tohle přišlo zcela automatické. Buď bych totiž musela plánovat procházky a posezení v kavárnách mezi kojením, ale někdy se kojil znovu po půl hodině, jindy po dvou hodinách, těžko odhadnout dopředu, nebo bych seděla zavřená doma, abych náhodou nemusela kojit venku. A tak to přišlo samo ruku v ruce s tím, že jsme s mužem dál fungovali hodně jako dřív, chodili na kafíčka, na výlety, na večeře, nebo třeba i na běžecké závody (jako podpůrný tým samozřejmě :slight_smile: ). Jasně, že jsem se snažila kojit decentně a nevystavovat se zbytečně před lidmi, otočit se, nosit na kojení vhodné oblečení atd. No ale prostě z mého pohledu to nakonec nebyl vůbec takový problém, jak jsem čekala. Malý dostal najíst kdykoliv chtěl a já mohla klidně tzv. mezi lidi :slight_smile:

Je dost možné, že by malý vyžadoval tolik společnosti a kontaktu i bez našeho kontaktního přístupu, každopádně tímto způsobem mu jeho potřebu prostě naplňujeme a jsme spokojení všichni. Ostatně, možná je dobře, že nám tak vyplňuje všechen čas, protože tím, že mě trochu brzdí v práci, si aspoň naplno užívám mateřství :two_hearts: (koneckonců i tu práci, když už na ni mám opravdu čas) :wink: No a sice nemám čas na svoji běžnou práci, jak jsem si představovala, ale náhoda mi do cesty přivedla Modrého koníka a momentálně i ambasadorování pro #fisherprice, takže je to v rovnováze a já si užívám jak život rodičovský, tak i tenhle "mini"pracovní :blush:

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
10. led 2019 Čtené 89x

Tuhle malou žirafku Maximek využil hlavně venku v kočárku, protože doma pouštíme před spaním projektor i s hvězdičkami, ale rozhodně žirafku nepodceňujeme, má toho hodně co nabídnout :wink:

Žirafka je určená k usínání a aby prcka uspala, umí přehrát 10 melodií a 3 druhy bílého šumu (prales, vlny a déšť). Můžete zvolit hlasitost a vybraný zvuk hraje 20 minut.

Ovládání žirafky je tlačítky na spodu, takže stačí zapnout, postavit na skříňku, položit do postele nebo třeba připnout očkem na kočárek a mrňous může usínat u příjemných zvuků. 

A to je vlastně všechno. Žirafka je opravdu jednoduchá, ale mně se moc líbí, doporučuji ji třeba jako první dárek pro miminko v rodině :wink: Kdybych před rokem znala žirafku, neměli bychom doma si 6x dražšího plyšáka s bílým šumem, který Maximka nechává totálně chladným :grinning: 

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
14. pro 2018 Čtené 84x

Tak tahle hračka se na první pohled líbila mně, ale Maximek si k ní musel najít cestu :slight_smile: Asi se mu zdála moc složitá, nebo vlastně nechápal, co se po něm chce, ale už to pochopil a baví jej stejně jako mě :wink:

Takže hora (já si původně myslela, že je to maják :slight_smile: ) je prostě válec z kroužků, do kterého hážete zvířátko a když zvířátko dopadne, tak zmáčkne plochu uvnitř základny a rozbliká se malý červený panáček a zahraje melodii.

Takže takhle my hážeme zvířátka (v balení je jen jedno zvířátko, ale je stejné jako v chrastícím autíčku, takže díky tomu můžeme házet kočku a medvěda) a hora nás odmění melodií, Maximek si k tomu tleská a je spokojený, že se nám to podařilo :slight_smile:

Při Maximkově (ne)koordinaci ručiček to většinou máme tak, že ty kroužky shodí a zůstane mu jen základna a má to tak jednoduší, že háže zvířátko jen do té základy (nebo musím kroužky přidržovat, aby mu nepopadaly). Ale zase kroužky si k tomu klidně navlékne třeba na ruku, takže neleží ladem :grinning:

Přijde mi moc fajn, že melodie dítě motivuje k dalšímu vhazování zvířátka (i když věřím, že nejeden filuta přijde na to, že melodie hraje při zmáčknutí růžového panáčka nebo té plochy uvnitř a bude ji klidně pouštět ručičkou :slight_smile: ).

A až Maxima začne zajímat a (začne zvládat) stavění dílků na sebe, tak se těším, že si horu vždycky postavíme a pak do ní zvířátka hodíme, klidně horu rozboříme a začneme znovu :slight_smile: 

Hora je určená pro děti od 6 měsíců, no u nás se s ní dá začít až teď před 1.narozeninami, dříve by vůbec nevěděl, co s tím :grinning: Ale zase se mi teď opravdu líbí nejen tím, jak dítě motivuje a učí o následcích, tím že zahraje melodii (nebo taky tím, že když horu zboříte, musíte ji znovu postavit :slight_smile: ), ale že vybízí k aktivní hře, nejde jen o mačkání tlačítek, ale o stavění, koordinaci a radost z dobře vhozeného zvířátka :wink:

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
10. pro 2018 Čtené 266x

Jídlo je pro většinu z nás nedílnou součástí vánočních svátků, mnoho z nás se drží tradičních receptů a postupů a vzpomínky na Vánoce máme tak pevně s jídlem spojené, že jen vůně některého z nich v nás vyvolá vánoční náladu. Pojďme se společně podívat na to, jak to bylo dříve a kdy a jak se dnešní tradiční vánoční menu zrodilo. 

Adventní půst

Štědrému dni předchází adventní půst. V průběhu staletí se měnil termín zahájení půstu (trval dokonce 8 týdnů, dnes „pouze“ 4 adventní týdny), ale jeho smysl i pravidla byla a jsou v zásadě stejná. Jde hlavně o zjednodušení a omezení jídelníčku, zejména o zákaz konzumace masa a alkoholu a odepření si dobrot, což byl dříve například med, zavařeniny a ořechy. Naopak postním jídlem byly a jsou ryby, které dnes vidíme hlavně na štědrovečerním stole. Střídmý jídelníček měl věřící přivést více k vnitřnímu rozjímání a myšlenkám o Bohu. Advent a tím tedy i půst končí západem slunce na Štědrý večer. Co si tedy dopřát po skončení půstu? Podívejme se na proměny vánočních jídel v Česku v průběhu času a třeba se inspirujeme :blush:

Vánoční tabule v minulosti

Venkované a prostí lidé po staletí udržovali původní tradici štědrovečerního stolování i jídelníčku, kdy se na stole mělo objevit zejména to nejlepší, co se v uplynulém roce podařilo vypěstovat, což mělo zajistit blahobyt i v dalším roce. V mnoha rodinách začínala hostina podáváním kousku chleba s medem jako symbolu eucharistie. U stolu samotného se také objevovala symbolika. V některých oblastech bylo zvykem svazovat dřevěné nohy stolu řetězem či rozkrajovat jablka na počet dílků strávníků, kteří je pak společně snědli. Oboje mělo vyjadřovat myšlenku soudržnosti stolovníků, svázanosti a přání návratu všech zúčastněných v plném počtu i příští rok. Nebylo výjimečné, že se v domácnostech zemědělců objevovalo pod stolem rozložené obilí, nebo alespoň zrna pod ubrusem, čímž chtěl hospodář zajistit úrodu v příštím roce. V průběhu 19. stol. se měnily symboly plodnosti, a proto se později na stůl pokládaly třeba i peníze. Na štědrovečerní tabuli se objevovaly všechny plodiny, které byly součástí úrody ať už v čerstvé podobě, či zpracované v nějaké pochutiny. Zpravidla nesmělo chybět červené krásně naleštěné jablko, jako symbol plodnosti, a také ořechy, které byly chápany jako plodina signalizující svým množstvím bohatství.

Po kousku chleba s medem se podávala polévka, tradiční se vařila z luštěnin - čočky a hlavně hrachu. Typy hlavních jídel měly krajové varianty. Na Valašsku se dlouho v jídelníčku držela pohanková kaše, jinde kaše jáhelná s medem. Častým hlavním jídlem byl nákyp s příměsí hub v Podkrkonoší zvaný hubník, ve středních Čechách kuba. V Polabí zůstaly na dlouhou dobu na jídelníčku tzv. peciválky -speciální pečivo polévané švestkovou omáčkou, jinde sirupem a máslem. I přes krajové odlišnosti byla všude jedna věc společná - nejedlo se maso. Tradiční podoba jídelníčku se ve vesnickém prostředí udržela obvykle až do 20.století.

Ve 20.století si měšťané při odpolední procházce před večeří dopřávali v lahůdkářstvích a restauracích šneky, kteří jsou postním jídlem a strávníci tak stále měli šanci vidět „zlaté prasátko“.

Za první republiky se také zrodila tradice kapra, kterou Češi převzali z Vídně, protože v důsledku rozvoje rybníkářství byly ryby hojné a levné. Dnes se nejčastěji připravuje smažený kapr, ale v dřívějších dobách se podával zejména kapr namodro, tedy vařený s octem či bílým vínem a kořenovou zeleninou, nebo načerno, který je vařený a podávaný s hustou sladkokyselou omáčkou ze sušených švestek, rozinek, perníku a černého piva či červeného vína. Mimochodem nejstarší dochovaný recept na kapra je z roku 1810 a trval tři dny. Kapr se pekl v omáčce z dušené cibule, kořenové zeleniny, mandlí, rozinek, povidel a sladkého piva se sušenými švestkami, ořechy a strouhaným perníkem. Podával se s vánočkou či šiškami, později s knedlíky. Tento recept však postupně kvůli své složité přípravě z jídelníčku zmizel a do české kuchyně přišel z Rakouska zmiňovaný kapr smažený. Dnes tradiční bramborový salát se v české kuchyni objevuje až někdy během 2. světové války, jeho původ tkví zřejmě v ruské kuchyni.

Významným pozůstatkem tradic z 19. století je vánočka. Z kynutého těsta pletená sladká velká houska, dříve známá i jako štědrovnice, posypaná mandlemi, plněná rozinkami, byla v minulosti považovaná nejen za velmi důležitou součást štědrovečerního jídelníčku, ale i celých Vánoc. Krajově se vytvářel také tzv. vrkoč, jehož základem byly pečené pletence z kynutého těsta, spojované hůlkami s navlečenými sladkostmi, sušeným ovocem a čerstvými jablky. Vrkoče byly různých tvarů a užívaly se k různým příležitostem od Mikuláše, přes Vánoce, Nový rok až po Masopust. O vrkoči se např. zmiňovala Božena Němcová i další klasici české literatury. Vrkoče byly někdy objektem nadílky, jako např. Mikulášský vrkoč, nebo Vrkoč pro královnu dlouhé noci.

Vánoční tabule v současnosti

Současnou tradicí je podávat jako předkrm polévku, ve třetině domácností je to polévka rybí. Kdo neholduje rybám, volí jinou polévku, nejčastěji zelňačku, houbovou anebo čočkovou polévku, která je mimo jiné i tradičním novoročním pokrmem. Za tradiční hlavní jídlo nyní považujeme smaženého kapra, a to více na Moravě, naopak v Čechách vítězí smažený řízek. K oběma variantám se však tradičně podává jako příloha bramborový salát. Rodinné recepty na salát jsou velmi rozmanité, základ tvoří brambory, petržel, celer, mrkev, hrášek, cibule a kyselé okurky, to vše spojené majonézou, avšak mohou se do něj přidávat též např. vejce, salám, šunka či sýr. Za určitý zvláštní fenomén můžeme považovat severovýchodní Čechy, kde si při sváteční večeři spousta lidí ráda pochutná na klobáse či jiné uzenině, což je velmi časté například v Německu.

Další vánoční dny, tedy první svátek vánoční a den sv. Štěpána (25. a 26. prosince), už nemají tak obřadní charakter jako Štědrý den. Skladbu a výběr jídel pro tyto dny ovlivňují zejména krajové a rodinné zvyklosti. Na den sv. Štěpána se obvykle podává pečený krocan, husa anebo kachna, případně pokrmy z jiných druhů masa.

A jak to máme s vánoční tabulí u nás doma?

S mužem spolu trávíme Štědrý den od prvního roku, kdy jsme spolu (takže letos nás čekají už 9.společné Vánoce) a štědrovečerní jídlo u nás prošlo určitým vývojem :blush: První rok trval můj muž na tom, že musíme mít kapra a salát. On je totiž na kapra od mala zvyklý a chutná mu. U mých rodičů se naopak kapr nikdy nedělal, protože můj táta nemá ryby rád a překoná se pouze výjimečně, když mu máma připraví filé (ale pozor, filé se u našich dělá na vepřovém sádle, aby to pořádně chutnalo :grinning: ). Takže já mívala od mala smažený řízek. Dokonce jsem až do dospělosti úspěšně bojkotovala bramborový salát no a když už jel friťák, tak jsem k řízku dostávala hranolky, vlastně taková skoro až fastfoodová verze večeře, no já byla jako dítě moc spokojená :blush:

Tak si asi umíte představit moje nadšení, když muž trval na kapru se salátem. No říkala jsem si, že je to tradice, že to se o Vánocích má, tak jsem se „obětovala“. A jako kapr mi fakt hrozně nechutná! Nehledě na to, že první dva roky muž koupil živého kapra, doma se ho snažil zabít, což byla scéna jako z nějaké komedie, a pak jsme ho celého vůbec nesnědli, i když se manžel fakt snažil a měl jej i ke snídani. No a mně po těch pár pokusech došlo, že si tu nejslavnostnější večeři v roce nechci odbýt z povinnosti s jídlem, které mi nechutná. A tak posledních několik let různě střídám ryby, někdy mi manžel připravil pstruha, lososa, naposledy candáta. A letos jsem si namyslela mušle sv.Jakuba (a můj muž je Jakub, takže je potěšen :blush: ). A protože i Maximek už si pochutnává na normálním jídle, tak ten asi dostane lososa. No jako sen každé hospodyňky, chystat pro tři lidi tři různé hlavní chody, že? Muž totiž tvrdošíjně zůstává u smaženého kapra :grinning: Ale aspoň ten jeho salát tedy jím, když ho každoročně připravuje asi 4 kila a hrozně se na něj už od listopadu těší a samozřejmě mu jej chválím, když jsem mu to zhatila s kaprem, tak aspoň ten salát mě naučil (jednou ročně) jíst :blush:

Ať už u vás doma držíte tradiční pokrmy nebo ne, hlavně si to společné hodování užijte, vychutnejte si nejen dobroty, ale hlavně blízkost s rodinou a čas s těmi, které máte rádi. Krásné Vánoce a spokojená bříška vám přeje Monika & Maximek s Fisher Price :two_hearts:

#vanoce_s_ambasadorkami

#dny_s_ambasadorkami

#fisherprice


Zdroje:

https://regina.rozhlas.cz/adventni-pust-7347887

https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/sneci-patri-v-cesku-k-tradici-co-ji-o-vanocich-milovnici-dobreho-jidla.A101217_163013_dobra-chut_glu

https://www.svet-zdravi.cz/clanky/ceske-tradicni-vanoce-co-se-jedlo-drive-a-co-jime-dnes

https://byznys.ihned.cz/c1-39593530-tradicni-vanocni-tabule-na-morave-jeste-kapr-ale-cesi-ted-maji-radsi-rizek

Diplomová práce České a moravské vánoční tradice:

https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/120046765

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
10. pro 2018 Čtené 176x

Všem vám moc děkuji za zapojení do soutěže a krásné příspěvky. I já si ráda zavzpomínala na populární hračky našeho dětsví a několikrát jsem si řekla "no jó, přesně tohle jsem taky chtěla" :grin:  A myslím, že mnohé jsme si uvědomily, že někdy chce dítě věc, která může rodičům připadat absolutně zbytečná a nesmyslná, ale když se to přání splní, může to být krásná vzpomínka na celý život :wink:

A teď už tedy k vyhlášení vítězů, na které jistě netrpělivě čekáte. Tentokrát jsme losovali pomocí generátoru náhodných čísel, správných soutěžních příspěvků bylo dohromady 108 a nám stačilo vybrat dvě čísla, pro pejska padlo neuvěřitelné číslo 1 (přestože jsem si myslela, že jednička snad nikdy nepadne :grinning: ) a pro pejskovu sestřičku číslo 28.  Takže tramtadadá vyhlašujeme, že výhercem pejska je @adys92 a výherce pejskovy sestřičky je @bettynka26 !!! Moc gratuluji, doufám, že hračky budou dělat vašim prckům radost a že se z nich stanou skvělí kamarádi :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

V novém roce určitě připravíme další soutěže, takže kdo nevyhrál, může zkusit štěstí zase příště. Všem vám přeji za sebe, Maximka i za Fisher Price krásné Vánoce, ať mají vaši nejbližší radost z dárků a vy ať máte radost z jejich radosti (ale nějaký super dárek ať najdete pod stromečkem i vy :kissing_heart: ).

Veselé Vánoce, Monika a #fisherprice :christmas_tree::christmas_tree::christmas_tree:

#vanoce_fisherprice 

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
7. pro 2018 Čtené 189x

Děvčata, ženy, dámy, maminky... :kiss::kiss::kiss:

Předně bych vám chtěla moc poděkovat za všechny vaše komentáře, všechny jsem si je přečetla (což jsem asi neměla dělat při procházce s kočárem v areálu nemocnice, protože, nelžu vám, mi teklo při čtení i pár slz a asi jsem vypada jako pacient, který obdržel hodně špatnou zprávu, takže příště se vás budu raději ptát na oblíbené jídlo, to bude bezpečnější pro mé city :grin: ). A protože mě odpovědi opravdu zaujaly, dovolte mi je nejdříve trochu shrnout, než vyhlásím vítěze. 

Musím říct, že asi víc než 90% odpovědí se shodovalo na potřebnosti zdraví, některé dokonce s konkrétními blízkými osobami a jejich příběhy. O potřebě zdraví, ale i tom, že zdraví si za peníze nekoupíš (tedy v té základní rovině), se určitě shodneme a proto je toto přání jistě na místě :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Potom bylo časté (mezi maminkami asi nijak překvapivé) přání alespoň jedné klidné noci bez buzení a pořádný odpočinek. Věřím, že toho spánku se všechny za několik měsíců (nebo let 🤯 ?!) dočkáme, protože si ho prostě fakt zasloužíme :sleeping::sleeping::sleeping:

Další opakující se odpovědí byly dobré vztahy v rodině, zejména tam, kde je něco špatně a opět často s konkrétními příběhy o tom, s kým se chcete udobřit nebo kdo vám schází. Ani tohle není snadné splnit a já pevně doufám, že tam, kde to jde, se vám to vyplní :four_leaf_clover::four_leaf_clover::four_leaf_clover: 

A po tomto shrnutí mi dovolte vyhlásit výherce uspávacího projektoru s motýlím kamarádem :butterfly::butterfly::butterfly: Odpovědí bylo do půlnoci celkem 175 a generátor náhodných čísel vybral číslo 96 což je odpověď uživatelky @misak48 , která si přála mimojiné přirozený nadcházející porod v lednu, tak věřím, že to vyjde a že miminku se bude hned od narození líbit usínání s projektorem :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Velmi blahopřeji k výhře a přeji nejen klidné usínání s projektorem, ale hlavně klidné a spokojené vánoční svátky vám všem a ať se vše, co si přejete, splní :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

Monika a #fisherprice 

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
6. pro 2018 Čtené 310x

A zase po roce, máme tu Vánoce... Často si říkám, že je skvělé, že Vánoce jsou zrovna v zimě. Dávají nám příležitost si ten celkem škaredý prosinec, kdy je všude mokro, bláto a skoro pořád tma, rozradostnit a užít přípravami na Vánoce :ribbon::ribbon::ribbon:

Máme před sebou ještě tři adventní týdny, tři týdny příprav na Štědrý den. Na den, který je kouzelný zejména pro děti, pro které se snažíme udělat Vánoce dokonalé. Pro nás maminky je ale někdy těžké, vymanit se z kolotoče shánění dárků, úklidu, pečení cukroví a do toho všeho starostí o děti, které v této době permanentně soplí a kuckají. Před Vánoci, víc než kdy jindy, bychom se proto měly soustředit i samy na sebe. Nenechat se tím vánočním blazněním pohltit a dělat jen to, co nás opravdu baví. Pro někoho je to úklid, pro jiného pečení desítek druhů cukroví, vybírání dárků nebo jejich balení :snowflake::snowflake::snowflake:

Ale určitě pro všechny z nás je na adventní době krásný zejména čas strávený s rodinou. Vidět radost v dětských očích u živého Betlému na náměstí, vyhovět jejich chuti na trdelník a oprašovat jim z pusinek drobky, foukat dětem horkou čokoládu, na kterou se tak těší :coffee::lollipop::snowman2:

I my ambasadorky jsme spolu alespoň virtuálně strávily nějaký čas a připravily jsme pro vás pásmo adventních soutěží a právě dnes je řada na Fisher Price. A já se snažila přijít na to, jak v soutěži spojit radost dětskou z dárků a radost maminkovskou :balloon::tada::ribbon: 

Pro tu radost dětskou je to jasné, tou je soutěžní cena. Tentokrát je to skvělý uspávací projektor s motýlím kamarádem, který teď v zimě a ve tmě můžete využít nejen na uspávání, ale třeba i na promítání a pozorování hvězdiček na strop :star2::star2::star2: Malého plyšového motylího kamaráda si navíc váš prcek může brát všude s sebou. A aby děťátko mohlo pod stromeček usínací hračku vyhrát, musí se zapojit maminka. A protože každé z nás by udělalo radost něco jiného a já osobně věřím, že prvním krokem k čemukoliv je pozitivní myšlenka, tak bych byla ráda, kdybyste na chvíli zastavily ten tok myšlenek o úklidu a pečení a věnovaly minutku myšlence samy na sebe :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Proto dnešní soutěžní otázka zní: "co by VÁM OSOBNĚ udělalo největší radost?". A vůbec nemířím jen na dary materiální, které se dají zabalit pod stromeček, ale spíš na zážitky a prožitky, které si přejete v životě mít a uchovat si je ve vzpomínkách stejně tak, jako tu dětskou vánoční radost :gift::gift::gift:

Kompletní pravidla jsou tedy následující:

  1. Dát like tomu příspěvku :thumbsup:
  2. Odpovědět do dnešní půlnoci v komentáři pod tímto příspěvkem na otázku "co by VÁM OSOBNĚ udělalo největší radost?" :gift:
  3. Dát like dnešnímu vánočnímu článku od Týnky @kristinandbaby :thumbsup:

Výherce uspávacího projektoru s motýlím kamarádem bude vylosován generátorem náhodných čísel a zveřejněn na mém blogu v průběhu zítřejšího dopoledne. Držím vám palce :four_leaf_clover::four_leaf_clover::four_leaf_clover:

A hlavně se moc se těším na vaše odpovědi a věřím, že všechny vaše myšlenky a odpovědi letí vesmírem k Ježíškovi či jakékoliv jeho dospělácké verzi a jsou prvním krokem k jejich splnění :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart: 

Krásný a pohodový adventní čas vám přeje Monika a #fisherprice 

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

#soutez

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
4. pro 2018 Čtené 43x

Venku škaredě, je potřeba mít dostatečnou zásobu hraček na doma a tahle vkládací zvířátka mi přijdou fakt super a pro děti dlouho využitelná, tak můžete mrknout, jak si s nimi hraje náš začátečník :slight_smile: 

Puzzle tvoří vkládací deska a 6 zvířátek. Zvířátka jsou v podstatě jako formičky nebo bábovky a mají na sobě stejný obrázek, jaký je v desce, aby to bylo pro začínající "puzzlaře" jednoduché :slight_smile:

Zvířátka jsou podle mě moc pěkná, barevná a veselá, můžete je i postavit, takže rozhodně nemusíte jen vkládat do desky, ale můžete je dát do ohrádky, udělat si Zoo atd. Protože Maximek ještě vkládat neumí, tak u nás zatím nejvíc frčí, že zvířátka z desky vytahuje a dává mi je do ruky :wink:

Někdy si zvířátka vyskládáme na opěrku sedačky a Maximek je shazuje, což možná není úplně vzdělávací hra, ale znáte děti okolo roku, shazování je veliká zábava :grinning: 

Každé ze zvířátek - formiček má jinou barvu, takže je určitě můžete využít i k procvičování barev. A sice jsem to nezkoušela, ale myslím, že by zvířátka mohla v létě sloužit i jako bábovky, co myslíte? 

Jo a zvířátka i deska jsou z tvrdého plastu, takže mi přijdou dost odolná, už jsem na desku párkrát i šlápla (no jasně, když se večer hračky neuklidí) a přežila to bez újmy (já i deska) :slight_smile: 

Puzzle jsou určeny pro děti od 12 měsíců, ale jak vidíte u nás, dají se využívat pěkně i dříve, když dítě princip vkládání ještě nechápe. I tak se s nimi pěkně bavíme :slight_smile:

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
2. pro 2018 Čtené 56x

Nás to prostě baví. A vás podle všeho taky. Vánoce jsou navíc obdobím, kdy se mají plnit přání a sny a dělat si radost. Proto opět začínají DNY S AMBASADORKAMI.

Odfrkněte si na chvíli od vánočního shonu a odreagujte se při gruntování, zdobení, nakupování, pečení a všeho ostatního, co pro vás představuje začátek adventu. Máme pro vás znovu týden (dobře, tentokrát skoro dva) nabitý zajímavými články o Vánocích a o všem, co k nim patří, a také samozřejmě se spoustou soutěží. Protože ty ke dnům s ambasadorkami taky neodmyslitelně patří.

Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. A i když se na vás třeba neusměje štěstí, obohatíte alespoň svého ducha. :slight_smile: Každý den vyhlížejte článek; jednou o vánočních pověrách, jindy třeba o tom, proč jíme zrovna to, co jíme. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami. Nebyl čas vymýšlet nic extra nového, na tento formát už jsou všichni zvyklí. :slight_smile: Ale nějaká ta změna přeci jen proběhla, proto si je přečtěte pozorně:

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like Vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné Ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Pevně doufáme, že se vám i tentokrát budou dny s ambasadorkami líbit, užijete si je, dozvíte se něco nového a třeba si i odnesete jednu z výher.

Hodně štěstí! První článek se na blogu objeví už zítra!

Užijte si pohodový advent a do soutěží vám hodně štěstí přeje monny3 a Fisher Price :slight_smile:

#vanoce_s_ambasadorkami #fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
1. pro 2018 Čtené 499x vybrali jsme

Vánoce ťukají na dveře, za chvíli tu máme advent, zdobení domácností, všude světýlka, koledy, pečení cukroví a balení dárečků... Jako maminky máme předvánoční čas náročnější než kdysi jako děti, tehdy vše připravili naši rodiče a  my si mohly Vánoce užívat tak, jak to umí jen děti :slight_smile:

A proto bych nás všechny ráda do té doby, kdy jsme byly malé holčičky, přenesla alespoň prostřednictvím soutěže, takže tady jsou pravidla:

- soutěž probíhá 1.-9.prosince 2018 a vyhlášení bude 10.prosince 2018

- soutěží se o Mluvícího pejska a Mluvící pejskovu sestřičku (takže budou DVA vítězové)

- pro zapojení do soutěže stačí:

1) přidat na hlavní koníkovskou zeď příspěvek na téma "VYSNĚNÁ HRAČKA MÉHO DĚTSTVÍ" - napište jaká byla vaše vysněná hračka, jestli jste ji dostaly nebo ne, co jste s ní potom krásného zažily, nebo co se vám při těch vzpomínkách prostě vybavuje :slight_smile:

2) doplňte fotkou nebo obrázkem (můžete vygooglit fotku oné hračky - určitě i my ostatní rády zavzpomínáme na další hračky z našeho dětství, nebo připojte jakoukoliv fotku z vašich současných Vánoc)

3) napište zda soutěžíte o pejska nebo jeho sestřičku

4) označte hastagem #vanoce_fisherprice

V pondělí 10.prosince vylosujeme s Maximkem dva vítěze a hračky by k nim měly doputovat jistě ještě do Štědrého dne :wink:

Moc se těším na vaše příspěvky a že si snad s úsměvem na rtech vzpomeneme na hračky našeho dětství a na radost, kterou jsme jako děti měly o Vánocích… 

#vanoce_fisherprice_pravidla #fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
30. lis 2018 Čtené 121x

Po pravdě musím říct, že když jsme autíčko vybalili a začali zkoumat, co to jako dělá, byli jsme zklamaní, že nedělá nic. Ale pozor, to nic není úplné nic. V autíčku sedí zvířátko (taková zvířátková kapsle bych to nazvala :slight_smile: ), když na zvířátko zatlačíte, tak autíčko něco udělá, například to naše "mrká" světly a při tom mačkání autíčko tak jako chrastí (proto se také v katalogu jmenuje chrastící vozítko). 

Autíčko má samozřejmě kola, takže s ním prcek může jezdit po zemi, zvířátko jde z autíčka vytáhnout a dítě si může hrát jen s ním (je chrastící) nebo jen s prázdným autíčkem (znáte to, strkat do pusy, zamotat mámě do vlasů a tak podobně :grinning: ).

A proč se mi nakonec autíčko zalíbilo a označuji jej za neobyčejně obyčejné? Protože pro dítě je to ideální první autíčko na hraní, nic se z něj nemůže ulomit, je jednoduché, ale pro dítě přesto zajímavé. Padne prckovi pěkně do ruky, aby mohl zkoušet své první autíčko rozpohybovat ježděním po zemi. I to chrastění, které dospělému nepřijde jako něco zajímavého, je pro dítě výzva zkoumat, proč to autíčko chrastí.

Takže nakonec jsme si autíčko s Maximkem dost oblíbili a až na to, že zvířátko občas z auta "vystoupí" a my potom nevíme, kde ho hledat, tak nám autíčko dělá jen radost :wink:

Jo a "mrkat" může autíčko i mačkáním jediného tlačítka, které má, takže, kdyby se zvířátko na dobro ztratilo, tak si přesto můžeme zachrastit a zamrkat :slight_smile:

V nabídce je ještě letadlo a bagr, takže můžete mít širokou škálu chrastících dopravních prostředků. Takže za nás je to rozhodně super první autíčko (nejen pro kluky), než se propracujete k angličákům či jiným složitějším kouskům :wink:

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
22. lis 2018 Čtené 77x vybrali jsme

Tenhle super plyšák je vhodný už pro miminka od 3 měsíců a prcek si s ním postupně vyzkouší plno objevitelských aktivit. Maximek jej dostal do ruky až jako 11 měsíční, i tak jej ale hodně zaujal, tak to pojďme omrknout detailně :slight_smile: 

Mně se tahle hračka moc líbí provedením, přijde mi designová, barevná pro dítě ale přitom tak nějak elegantní a trochu v nordic stylu díky pleteným materiálům na boku. Sloník je z každé strany jiný, na každé straně má také jiné ucho, na jedné straně dokonce se zrcátkem. Pro miminko, které se se světem seznamuje zejména hmatem je objevování různých materiálů a barev jistě napínavé a příjemné. 

Sloník má k sobě přišitého i motýlka s barevnými křídly ze zajímavé látky, ten se Maximkovi moc líbil, převracel jej v ruce pořád dokolečka a zkoumal ten vzor na křídlech. A vedle motýlka je na sloníkovi ještě chrastící kolečko s kuličkami, takže když sloníka pověsítě třeba na kočárek (k zavěšení má sloník na sobě kroužek), nebo s ním budete jen tak třást v ruce, bude sloník vydávat pro miminko zajímavé zvuky.

Sloník při muchlání šustí, takže další vjem pro vnímavá miminkovská ouška. Z pusy mu čouhá lístek, na zadečku má zasukovaný ocásek, na špičce chobotu třásně. No prostě ať sloníka dítě vezme do ruky z jakékoliv strany, má co objevovat a zkoumat.

Za nás je to skvělá první hračka, miminko určitě zaujme a bude jej vybízet ke zkoumání dlouhou dobu. Určitě je to i krásný dárek pro miminko v rodině či u přátel, mě by rozhodně pro miminko takový dárek moc potěšil :wink:

No a že je slon symbolem štěstí, to určitě víte, takže pojistit prckovi štěstí rovnou takhle hračkou v kočárku či postýlce, to nemůže být na škodu :wink:

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
15. lis 2018 Čtené 85x vybrali jsme

Protože usínání je v některých rodinách kapitola sama pro sebe a dokáže nejednoho rodiče pořádně potrápit, představíme si dnes řadu usínacích hraček od Fisher Price, které jsou navrženy tak, aby miminkům a malým dětem zpříjemnily cestu do říše snů. A pokud vaše miminko potřebuje k usnutí vás a vy musíte miminko ke spaní „uhoupat“, pak se tyto hračky budou hodit i vám, protože vám prostě zpříjemní večer :blush: Některé uspávací hračky máme samozřejmě doma a postupně budeme přidávat i naše krátké minirecenze :wink: Tady vás ale teď čeká kompletní přehled:

Nový kolotoč nad postýlku motýlci


Tento kolotoč využijete nejdříve jako klasický kolotoč do postýlky, nad miminkem budou poletovat tři okřídlení medvídci, pohon v kolotoči je bude otáčet a zároveň bude kolotoč na strop promítat tlumeně zářící hvězdnou oblohu a hrát uklidňující melodie. Tři zvukové režimy nabízejí až 30 minut ukolébavek, bílého šumu nebo uklidňujících zvuků přírody. To vše miminko uklidní a postupně jej ukolébá do spánku.

Později kolotoč odpojíte od postýlky a změníte ho v uspávací projektor na noční stolek nebo prostě noční světýlko do dětského pokoje či ložnice.  

K projektoru je také dálkový ovladač, kterým můžete projektor na dálku spustit.

Projektor s motýlím kamarádem 

Tento projektor umí na strop promítat okouzlující projekci hvězd, měnit barvu nočního světýlka a k tomu hrát mnoho příjemné uklidňující hudby a zvuků přírody. Vyberte si tu nejlepší kombinaci přesně pro vaše děťátko. Rozkošný plyšový medvídek může buď odpočívat v projektoru, nebo spinkat spolu s děťátkem v postýlce jako samostatná hračka. Projektor je vybaven časovačem, který lze nastavit na 10, 20 nebo 30 minut. Projekce hvězd a klidná hudba napomáhá k relaxaci a zároveň stimuluje rozvoj sluchových a zrakových smyslů.

Usínáček žirafa

Roztomilá žirafka uspí vaše děťátko do 20 minut díky klidné hudbě a zvukům. Můžete mu pustit 10 uklidňujících písniček, bílý šum, nebo zvuky přírody. Kromě uklidňujícího účinku má hudba také pozitivní vliv na rozvoj dětského sluchu. Žirafku můžete postavit na komodu, případně ji za poutko můžete přichytit ke kočárku a dopřát miminku jeho oblíbené uspávací melodie i na procházce.

Plyšový hrošík projektor na zeď

Hrošík přehrává uklidňující ukolébavky, zvuky přírody nebo bílý šum a zároveň miminku na strop promítá jemnou záři plnou hvězd. Projekce a melodie mohou hrát až 30 minut. Hlavička a nožky hrocha jsou plyšové, a tak se s ním děťátko může v postýlce i mazlit.

Žirafka do postýlky

Roztomilá žirafka do postýlky je skvělou kamarádkou i usínáčkem zároveň. Její měkké, přítulné tělíčko poskytuje děťátku pocit tepla a bezpečí, když ji děťátko obejme nebo jí zmáčkne bříško, začne žirafka tlumeně svítit a hrát ukolébavky. Hraje 8 písniček, což je dohromady 5 minut hudby, která se nakonec sama ztiší a miminko tak může v klidu spinkat, nebo se k žirafce znovu přitulit, aby začala hrát.

Medvídek Butterfly dreams

Jemný plyšový povrch je velmi příjemný na dotek a hebká saténová křidýlka každé děťátko snadno uchopí. Stačí jen lehce stisknout medvídkovo bříško a medvídek začne tiše hrát po dobu až 30 minut směs uklidňující hudby, bzučících zvuků, rytmů připomínající tlukot srdíčka, zvuků přírody nebo jen jemný šum. Nebo můžete miminku pustit 10 minut příjemných vibrací a jemného šumu, aby klidně usínalo.

Uspávací sovička

Heboučká plyšová sovička přehrává více jak 15 minut uklidňující hudby a díky tomu poskytuje miminku pocit klidu a bezpečí. Po stisknutí bříška se ozvou ukolébavky a její bříško se jemně rozzáří do tmy. Nožičky sovičky mohou sloužit jako kousátko, což oceníte při růstu prvních zoubků. Můžete si vybrat sovičku v holčičí růžové nebo hnědé neutrální barvě.

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
11. lis 2018 Čtené 168x vybrali jsme

Dnes bych vám ráda představila některé z produktů značky Fisher Price, které využijete již od narození. Ze své dosavadní maminkovské praxe vím, že miminko toho v prvních 3 měsících života moc nepotřebuje, tedy materiálně samozřejmě, a tak není potřeba zahltit jej hračkami. Proto vám chci ukázat produkty, které jsou podle mě opravdu využitelné a mohou nám zpříjemnit a usnadnit první měsíce společného života s miminkem. A kromě faktických informací připojuji hlavně svůj praktický pohled, tak na to mrkněte, nejen pokud miminko teprve čekáte, nebo máte doma čerstvě narozeného človíčka :slight_smile:

Hrací dečka Rainforest friends

Hrací dečka je jednou z ideálních prvních hraček pro vaše děťátko. Dítě ležící na dečce pozoruje hračky nad sebou a když už je mu pár měsíců, snaží se na ně dosáhnout a může si s nimi hrát. Hračky z této dečky můžete sundat a vzít s sebou na procházku. Roztomilý lvíček má navíc dva zvukové módy a děťátko výborně zabaví.

Z mého pohledu: dečka s hrazdičkou je prostě klasika a většinu dětí opravdu baví hračky nad sebou pozorovat, v prvních měsících může zvládat hračky sledovat jen pár minut, ale i to je v životě miminka veliký pokrok k určitému osamostatnění. Hračky jsou nápadité a výrazné, takže zaujmou a bonus je lvíček se zvukem, dečka sama je příjemná na dotek. Za mě určitě moc fajn věc pro miminko.

Aktivní dečka na cesty 

Dečka má pro upoutání miminka jasné barvy a různé textury k probádání. Zábavu miminku ještě zpestří tři veselé hračky, třásně nebo saténový list, které pomáhají stimulovat zrakové a hmatové smysly dítěte. Dečka je opatřena látkovým poutkem, kterým ji připnete ke kočárku, takže se nemusíte obávat ztráty během cestování.

Z mého pohledu: Tato cestovní dečka mi přijde skvělá i na doma, na trénování pasení koníků a otáčení hlavičky za hračkami. Na ven je bezva zvlášť pro jarní miminko, se kterým chodíte v teple ven, protože takto můžete venku miminku udělat jeho vlastní "piknik" na dece, která jej upoutá a může na ní zkoumat zajímavé a přitom bezpečné věci. Stejně tak si dečku můžete vzít kamkoliv na návštěvu, dečka je při složení malá a nezabírá moc místa, takže ideální do batohu nebo koše kočárku. 

Sedátko Rainforest 3 v 1

Sedátko Rainforest 3 v 1 nabízí více možností použití, a to od miminka až po batolata a děti do 18 kg. Pro miminko je to nejdříve houpací lehátko se zábavnými hračkami nad hlavou, do kterých může maličké plácat a pozorovat je. Nebo může v lehátku odpočívat, to mu zpříjemní vibrace, které děťátko utiší a ukonejší. Potom, když děťátko povyroste, můžete tyč s hračkami jednoduše odejmout a proměnit ho v houpací křesílko. V křesílku můžete dítě i krmit, houpání lze změnit na fixní polohu s podpěrou.  

Z mého pohledu: lehátko/sedátko pro miminko je podle mě opravdu praktická věc, v prvních měsících hlavně tehdy, kdy maminka potřebuje mít miminko pod dozorem, ale přitom něco udělat, ať už třeba pověsit prádlo, nebo umýt si vlasy. Takže možnost přenést si lehátko kam je potřeba a mít tak miminko stále na očích, je nedocenitelná. Houpání v lehátku se miminkům líbí, vibrace jej opravdu mohou příjemně uklidnit a některá miminka v lehátku i spinkají. Když je miminko větší ale ještě nesedí, využijete sedátko při krmení.

Kolotoč na kočárek

Kolotoč k zavěšení na kočárek. Miminku se nad hlavou v kočárku pohupuje pět barevných zvířátek, které jej podněcují, aby se za nimi natáhlo a hrálo si s nimi. Sluneční paprsky svítí přes pohyblivá ramena kolotoče a odrážejí se od průsvitného sloníka, žabky a lvíčka, čímž vytvářejí pro dítě velkolepou třpytivou podívanou. Nejblíže k miminku je chrastící panda a cinkající opička, kteří jsou vyrobené z materiálů, které bude váš průzkumník nadšeně prozkoumávat.

Z mého pohledu: zabavit miminko v kočárku když už neprospí celou procházku, ale ještě nemůže sedět, může být oříšek. Takovýhle kolotoč na kočárek mi proto přijde fajn, zvířátka jsou zajímavá a moc se mi líbí, že některá jsou "průhledná" a pro miminko může být poutavé, když přes ně bude svítit sluníčko.

Tak to byly potřeby pro nejmenší a protože od 3 měsíců už miminko začíná objevovat svět i ručičkami a na řadu přicházejí hračky, v některém z dalších článků si ukážeme hračky Fisher Price právě pro ty nejmenší.

#fisherprice 

Čti celý článek
ekulka
7. lis 2018
Mala podedila hracku-robota-kalkulacku od Fisher Price. Je uz vic jak 10let stara, prezla dve deti a porad je plne funkcni... ALE namluvila ji presne ta "pani", ktera namluvila pejska, hrnec, mic, proste vsechny FP hracky. A tak bych se chtela zeptat @monny3, jestli treba o te pani neco blizsiho nevis :slight_smile: Travim s ni v podstate kazdy den (u nas jede mic), kazdy den me nekolikrat vyzve "Budeme si spolu hrat?", tak uz ji beru jako takovou kamaradku se slabsi slovni zasobou. Tak kdyz uz jsme ty kamosky, tak bych ji chtela poznat vic :slight_smile: #fisherprice
Zobraz celou zprávu
monny3 AMBASADORKA
1. lis 2018 Čtené 393x

Dnes mi u jména na Koníkovi přibyla krásná „cedulka“ s nápisem AMBASADORKA a já mám velikou radost, že se o tento okamžik s vámi mohu podělit, protože ode dneška jsem ambasadorkou značky Fisher Price tady na Modrém koníku!

Určitě nejsem sama, kdo rád sleduje koníkovské ambasadorky, působí na mě totiž jako super holky, které nám servírují zajímavé příspěvky nejen o svých značkách ale i ze života, a ještě díky nim můžeme něco cool vyhrát :blush: Ode dneška patřím k nim, a tak bych se vám ráda trochu představila: jmenuji se Monika a momentálně jsem na rodičovské dovolené se synem. Profesí jsem manažer zahraničních projektů ve stavební firmě, ale ve volném čase se snažím život moc „nemanažerovat“ a hlavně si užívat přítomný okamžik, i proto mám v ruce často zrcadlovku, kterou s radostí fotím nejen našeho Maximka. No a doma se o nás stará (a na ven nám vymýšlí často celkem náročný program) skvělý manžel a táta Kuba.

Když jsem před časem uviděla výzvu, že ambasadorku hledá právě Fisher Price, hned jsem věděla, že určitě pošlu přihlášku. Post ambasadorky mě totiž lákal a zároveň jsem byla upřímně potěšená, že je to právě Fisher Price. Maximovi je totiž nyní 10 měsíců, takže výběr hraček je u nás téma velice aktuální. A já před pár měsíci s hrůzou a překvapením provomatky zjistila, jak obrovský je trh s hračkami a hlavně jak snadno utratíte v hračkářství šílené částky. Takže bylo potřeba se v hračkách trochu zorientovat a ty více znalé z vás určitě nepřekvapí, že právě hračky Fisher Price mě velice zaujaly. Snažím se pro Maximka vybírat hračky smysluplné, které jej budou rozvíjet, které jej podnítí k objevování něčeho nového, u kterých není dítě jen pasivní, ale které jej zabaví právě zapojením do hry. A přesně takové hračky Fisher Price jsou. A upřímně raději utratím peníze za jednu pořádnou hračku než za deset aušusových, kterým hned něco upadne, nebo které dítě vůbec nezaujmou a hodí je do kouta. A z toho pramení moje radost, že mohu na Koníkovi prezentovat značku, která patří k top světovým značkám ve svém oboru a které důvěřuji, protože jinak bych ambasadorkou určitě být nemohla.

Naše role je tedy jasná, přiblížit vám značku Fisher Price, představit vám jednotlivé hračky, informovat vás o novinkách, odpovídat na vaše dotazy, podělit se o naše dojmy z jednotlivých hraček a také pro vás připravit několik soutěží :blush: Na tuto novou roli se velmi těším a samozřejmě s vámi budeme s Maximkem sdílet nejen náš život s hračkami Fisher Price ale i naše další všední radosti a starosti.

Doufám, že jako ambasadorka Fisher Price pro vás budu přínosem a budeme se spolu dělit o zážitky s hračkami, o radost našich dětí, o nápady, jak těm malým zázrakům pomoci objevovat svět a rozvíjet jejich zvědavost i schopnosti. Nejen pro tyto účely máme novou skupinu o hračkách Fisher Price, do které vás tímto srdečně zvu: https://www.modrykonik.cz/group/8459/ a kam již nyní můžete přidávat své zkušenosti s hračkami Fisher Price.

Děkuji vám za přečtení a těším se na všechno, co nás na Koníkovi společně čeká :heart: 

#fisherprice

Čti celý článek
lucikproch
29. zář 2018 Čtené 35x

Předem této recenze bych chtěla poděkovat Modrému koníku za další možnost testování. Moc mne těší, že jsem byla opět vybrána. A co si budeme nalhávat, nejkrásnější jsou na tom ty dárečky :grinning: :hearts:. A teď k věci :wink:. Na testování dostala každá vybraná maminka 3 produkty od společnosti Fisher- Price a to:

- Kolotoč nad postýlku s motýlky

 -Projektor s motýlím kamarádem pro klidné spaní

- Mluvící pejskovu sestřičku

Každý jeden výrobek jsme řádně otestovali. I přes Eliščin pobyt v nemocnici a zahraniční dovolenou, jsme vše stihli otestovat a vyzkoušet (dokonce i zamatlat, zašpinit a několikrát švihnout na zem :grinning:).

KOLOTOČ MOTÝLCI

Kde začít.

Naše Eliška nebyla nikdy zvyklá usínat při koukání na kolotoč a nebo při poslechu hudby....chááá to ani náhodou :wink:. Od narození usíná jen s flaškou mlíčka a hlavně v mé blízkosti. Jak dopije dám dudel, otočím na bříško a asi do 10minut je tuhoš. Bohužel i tak krásný kolotoč na tom nic nezměnil.

Kolotoč je variabilní a roste s dítětem. Jako první slouží od narození, připevněný na postýlce. Má 3 varianty zvuků a to ukolébavky, bílý šum a zvuky přírody. Zároveň na strop promítá hvězdnou oblohu. Kolotoč má i dálkový ovladač. Ten je za nás tedy nic moc :frowning2:. Asi bych ho navrhla jinak. Hlavně aby měl více tlačítek a tím možnost na dálku zvolit jinou hudbu a nebo jen vypnout projekci. Třeba to jde, ale já na to tím jedním tlačítkem opravdu nepřišla.

Až dítě povyroste, tak se dá připevnit na stůl jako uspávací projektor. Také lze motýlky připevnit například na kočárek a nebo vzít sebou na cesty. Za nás je kolotoč krásný, ale bohužel asi už je na něj Eli dost velká.

MOTÝLÍ KAMARÁD

Tak tento projektor neměla Eli ani možnost vyzkoušet, protože si ho hned zabavil Matyášek (5 let) do svého pokojíčku. Každý večer si ho bere sebou do postele, položí si ho na polštář ke zdi a pustí si hvězdičky. Tím, že je Maty strašpytel a bojí se tmy, tak to je pro něj super pomocník při usínání a má ho místo lampičky. Jen tedy, aby byly hvězdy po celém stropě, tak by musel být umístěn uprostřed místnosti. Medvídek je opravdu krásný a roztomilý. Projektor lze nastavit na 10,20 a 30minut, po této době se sám vypne. I u tohoto projektoru lze pustit buďto hudbu a nebo bílý šum. Jde i zesilovat zeslabovat podle potřeby. Provedení je moc pěkné a hlavně i kvalitní (soudím podle toho, kolikrát už spadl na zem a je stále v TOP stavu). Méďa se dá prát v pračce, což je také dost praktické. Určitě bych ho doporučila nejen pro miminka, náš předškolák je tomu důkazem :wink:.

PEJSKOVA SESTŘIČKA

Tato hračka je pro mne bohužel docela sklamání. Sice to píši nerada, ale testování není vždy jen kladné. Po rozbalení balíku, jsem si říkala "jéééé, ta je nádherná" a to vážně je. Je ňuňavá a krásná, ale to bych bohužel řekla, že je tak jediné. Je dost možné, že se mnou spoustu lidí nebude souhlasit, ale co už :wink:. Máme doma starší verzi mluvícího pejska a řekla bych, že je to nesrovnatelné porovnání s provedením. U sestřičky kam šáhnu, tak jdou hrozně nahmatat veškeré strojkya dráty, což u pejska tak moc hmatatelné není. A písničky, to ani nemluvím. Já vím hračka je pro malé děti, ale proč kurňa musí zpívat tak falešně (to podotýkám, že mám hudební hluch :wink:).

Sestřička má 3 úrovně.

  1. Objevování – vhodné pro děti od šesti měsíců - první slova a zvuky zažehnou zvědavost dítěte
  2. Povzbuzení – vhodné pro děti od dvanácti měsíců - podporuje dítě prostřednictvím otázek a jednoduchých pokynů
  3.  Hraní – vhodné pro děti od osmnácti měsíců - imaginativní zábava a rané hry na role               

Co mi ještě vadí, že se nedá vyprat (což nejde žádný s těchto pejsků). Každopádně víc vede starší verze pejska, ale určitě ji nezatracuji, třeba Eli ještě nadchne a až povyroste tak si s ní víc vyhraje.

Na závěr bych chtěla napsat, že značce Fisher price zůstaneme věrní nadále. Hraček od této značky máme požehnaně a věřím, že ještě nějaké přibudou.

KONÍKU DĚKUJI JSI TOP:hearts:

#test_fisherprice2

#recenze

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další