jitu_hol
    25. čer 2019    Čtené 1026x

    Testujte zdarma plenky Pampers

    Maminky, slyšely jste už o Pampers klubu? Ne? Tak poslouchejte (čtěte)...🙂

    Pampers klub vznikl před necelým rokem s cílem sdružit nejen maminky, které mají rády značku Pampers, ale také tatínky, prarodiče, tetičky a další, kteří se o značku a její aktivity zajímají. Je to výsledek snahy přiblížit se maminkám, umožnit jim testovat nové i stávající či vylepšené produkty, informovat je o novinkách ze světa Pampers a naslouchat zpětné vazbě od všech, kteří jsou ochotni se o ni podělit. 

    Já mám tu čest být součástí Pampers klubu, ale trochu z jiné strany, než byste možná čekali 🙂 Společně s kolegy totiž každý den pracujeme na tom, abychom pro vás, "naše maminky", vymýšleli nové aktivity, plánovali projekty na testování a byli jim k dispozici, když je něco zajímá.

    A protože věřím, že Pampers klub je skvělá platforma nejen pro milovníky značky Pampers, ráda bych vás touto cestou informovala o tom, že jsme nyní spustili projekt na testování plenek Pampers Premium Care!

    Jak testování u nás funguje?

    Registrovaní členové Pampers klubu se mohou přihlásit do projektu a ucházet se tak o místo v projektovém týmu čítajícím 500 maminek (tatínků) a jejich prcků, kteří zdarma obdrží projektový balíček s balením plenek a informačními materiály. Velice jednoduše tedy - přihlásíte se, pokud budete vybráni (nojo, máme jen omezený počet plenek v daných velikostech:( ), pošleme vám zdarma na pobočku Zásilkovny balíček - vy vyzvednete a testujete! Na testování máme většinou 3 týdny, během kterých se o své zkušenosti dělíte s ostatními maminkami a v neposlední řadě s námi a značkou Pampers. A je to!

    Pokud vás myšlenka Pampers klubu zaujala nebo se chcete zúčastnit našeho testování, přidejte se k nám, rádi (ráda) vás v Pampers klubu přivítáme 🙂 Přihlašování do projektu je otevřené do 2.7.

    Stránky Pampers klubu: https://www.pampersklub.cz/

    ...a příště třeba o tom, jaké další aktivity na vás v Pampers klubu čekají;)

    Jitka

    zebra2009
    Zpráva byla změněna    27. únor 2018    

    Ahoj, jmenuji se Emička a narodila jsem se 04.01.2018. Máma s tátou mi koupili plenky Pampers Premium Care, že díky nim budu v suchu a za vodou jako nikdy. Zatím to teda funguje, máte to taky tak? 😉 Jinak pšššt, to je jen můj interní průzkum, aby „naši“ nevěděli 😉

    Najdete mě i ve skupině zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/
    #pampers #plenky #introduction

    helulela
    16. črc 2012    Čtené 0x

    Sestavujeme látkovkovou výbavičku

    Vymýšlení výbavičky je na celém látkování to nejkomplikovanější, zvlášť pokud čekáte svoje první miminko, nikdy jste nepřebalovali a tak vůbec nevíte, do čeho jdete. U látkovek platí, že neexistuje jedna nejlepší, univerzální plenka pro všechna miminka i jejich rodiče, a to situaci moc neulehčuje. Také se nedá určit přesný počet jednotlivých plen. Nezbývá nic jiného, než se řídit několika obecnými radami a plenky otestovat na svém dítěti🙂

    Na začátku je zásadní rozmyslet si, kolik můžete investovat do výbavičky peněz a kolik práce si chcete s látkovkami dát. Nejlevnější a zároveň relativně nejpracnější variantou je přebalování s klasickými čtvercovými plenami. Nejvíc peněz dáte za kalhotovky, příp. plenky "vše v jednom", ale za to budete přebalovat téměř jako s jednorázovkami. V reálu si většinou každý jednotlivé typy plen ve výbavičce nakombinuje podle toho, jak mu to vyhovuje.

    Následující seznamy výbaviček jsou jen orientační, aby si každý mohl udělat představu.

    Nejlevnější startovací výbavička (cca 2 tis. Kč)

    • 40 ks čč 70*70 cm
    • 3 ks svrchních kalhotek (např. 2x PUL, 1x flís)
    • cca 30 ks vkládaček (buď další čč nebo jako levná varianta froté žínky, vkládačky našité ze starých ručníků...)
    • (snappi sponka, separačky)

    Čtvercovky se pro novorozence skládají na "novosklad", aby těsnily kolem nožiček. U větších dětí se pak dávají narovno nebo na "draka". Sklady si můžete prohlédnout zde http://www.branakdetem.cz/clanky/galerie

    S podobnou výbavičkou se dá vystačit prvních pár měsíců, později je potřeba dokupovat savější plenky jako třeba bambusové vícevrstvé nebo kalhotkové.

    Mix od každého něco (podle mě optimální, cenově kolem 6 tis. Kč)

    • 20 ks čč
    • 8 bambusových vv pružných
    • 4 ks kalhotkových plen
    • 2 ks AIO
    • 10 ks vkládaček do čč
    • 3-4 ks svrchních kalhotek (např. 3x PUL, z toho jedny jednovelikostní, a 1x flís)
    • snappi sponka
    • separačky

    Pružné vícevrstvé plenky jsou velmi variabilní, za dobrou cenu a opravdu použitelné od narození až po nočník. Na novorozence se skládají většinou na kalhotkový sklad, který těsní kolem nožiček http://www.anavy.cz/user/upload/skladani.jpg Později se dávají poskládané na třetiny. Můžete je využít jako vkládačku do kapsovek nebo nočních plenek... prostě se hodí do každé výbavičky.

    AIO plenky jsou nadstandart, mají je rádi hlavně tatínkové a babičky. Fajn jsou také k doktorům, kde potřebujete rychle přebalit a jít, nebo na starší zdrhající děti.

    Flísové svrchní kalhotky jsou prodyšnější než PUL, zároveň ale nejsou tak náročné na údržbu jako vlňáčky. U malého miminka se může stát, že je budete muset prát opravdu často a na to se vlňáčky moc nehodí. Vlňáčky ale určitě stojí za vyzkoušení u trochu staršího miminka, alespoň na noc.

    U této výbavičky si vyzkoušíte různé plenkové systémy a postupně dokoupíte, co vám bude nejvíc vyhovovat.

    Komfortní výbavička z kalhotovek (začíná cca na 9 tis. Kč)

    • 24 ks kalhotkových plen
    • 10 ks čč
    • 3 ks svrchních kalhotek
    • separačky
    • libovolný počet kalhotovek můžete nahradit plenkami AIO/kapsovkami, zároveň tak nebudete potřebovat tolik svrchních kalhotek

    I když chcete používat hlavně kalhotovky, určitě si pořiďte i pár obyčejných čtvercovek. Když potřebujete dát plínku třeba jen na půl hodiny před koupáním, na to je kalhotovka opravdu zbytečná.

    Doplňky

    Určitě se neobejdete bez

    • plastový kbelík s víkem na skladování špinavých plen

    Hodí se

    • žlučové mýdlo - na zapírání pokakaných plen
    • lanolin - pokud chcete používat vlňáčky
    • PUL pytel - pokud chcete látkovat i mimo domov
    • tenká dětská flísová deka - když ji rozstříháte na obdélníky cca 15*30 cm, máte výborné pratelné separačky, které krásně drží pocit sucha
    • látkové ubrousky nebo rozstříhaný Perlan, příp. mycí olej Medvídek a lahvička s rozprašovačem - pokud nechcete používat kupované vlhčené ubrousky

    ------------------------------------------------------

    Jednovelikostní vs. vícevelikostní plenky

    O vícevelikostních (novorozeneckých) plenkách uvažujte, když předpokládaná porodní váha miminka je menší než cca 3 kg... když nechcete, aby měl novorozenec v plence objemný zadeček... pokud plánujete plenky použít pro více dětí, vícevelikostní se méně opotřebují.

    U jednovelikostních plenek nebo svrchních kalhotek bývá výhodou zapínání na patentky, které se za dlouhou dobu používání neopotřebovávají tak jako suché zipy.

    Noční plenky aneb plenky, které vydrží celou noc

    Pro starší dítě, které už v noci nekaká, můžete použít jednu plenku na celou noc podobně jako u jednorázovek. Prodávají se speciální, velmi savé noční plenky nebo můžete jakoukoliv dostatečně velikou plenku vycpat hodně savými vkládačkami, např. bmb vv plenkou.

    ------------------------------------------------------

    Pár poznámek na závěr

    Nedělejte si iluze, že ještě před porodem pořídíte kompletní výbavičku látkových plen a vydržíte s nimi až do odplenkování. Dopředu je prakticky nemožné odhadnout, jaké plenky (systémy, materiály, střihy) budou vám a vašemu miminku vyhovovat. Také nároky na výbavičku se mění, jak dítě roste. Z těchto důvodů také nekupujte "sady od narození po nočník" jedné značky. Radši ozkoušejte jednu, dvě plenky a když se osvědčí, dokupte další. Nepořizujte do zásoby ani větší velikosti svrchních kalhotek.

    Pokud už máte svoji výbavičku promyšlenou a chtěli byste ji doladit, můžete ji napsat do této diskuze http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-pleny-konkretni-vybava-jste-spokojene/ Ostatní, kteří už mají praktické zkušenosti, se vám na nic podívají a "zkritizují" ji.

    A nebojte, látkovky jsou jen plíny, žádná věda! 🙂

    helulela
    11. črc 2012    Čtené 0x

    Látkovací teorie v kostce

    Používání látkových plínek vypadá jako strašná věda, ale jen do chvíle, dokud to sami v reálu nezkusíte.

    Základní princip je, že vždy potřebujete savou vrstvu a nepropustnou vrstvu, a to buď odděleně jako plínku a svrchní kalhotky nebo dohromady jako plínku "vše v jednom".

    Typy plen (= savá vrstva)

    • čtvercové - nejlevnější, rychle schnou, méně sají a před použitím se musí poskládat
    • vícevrstvé - mají tvar obdélníku rozděleného na třetiny, kde uprostřed je nejvíc vrstev látky. To zjednodušuje skládání.
    • kalhotkové - plínka šitá do tvaru kalhotek. Vyšší cena, jednoduchá manipulace, delší schnutí. Často tvoří pilíř látkovkové výbavičky.

    Typy svrchních kalhotek (= nepropustná vrstva)

    • PUL kalhotky - spolehlivé, snadno udržovatelné
    • flísové - prodyšnější, ale méně spolehlivé, snadno udržovatelné
    • vlněné - prodyšné, spolehlivé, z přírodního materiálu, náročnější na údržbu

    Pleny "vše v jednom" AIO (all-in-one) = savá a nepropustná vrstva v jednom, nejjednodušší manipulace (obdobně jako s jednorázovkou), zpravidla nejdražší.

    Podle typu uspořádání se dají rozdělit na:

    • "pravé" AIO - savá vrstva a nepropustné kalhotky jsou sešité dohromady, zacházení s nimi je nejjednodušší
    • kapsovky - savá vrstva je vložená v kapse svrchních kalhotek - dají se rozebrat a tím rychleji schnou
    • SIO (snap-in-one) - savá vrstva se ke kalhotkám připíná na patentky. U některých systémů se po použití nemusí hned celá plínka prát, vymění se jen savé jádro a kalhotky se použijí opakovaně.

    Další potřeby

    • separačky - dávají se na vnitřní stranu plenky, zajišťují pocit sucha a usnadňují údržbu pokakaných plenek
    • vkládačky - zvyšují savost plenky
    • snappi sponka - k připevnění plenek, které nemají vlastní zapínání

    V článku jsem pro přehlednost a snadné pochopení shrnula opravdu jen základ. Mnohem víc se můžete dočíst třeba na www.latkovepleny.info.

    Na postup při skládání plenek se můžete podívat například sem - nejpoužívanější je novosklad ze čtvercovek a kalhotkový sklad z vícevrstvých plen - http://www.branakdetem.cz/clanky/galerie

    Výborné video s novoskladem najdete tu http://www.youtube.com/watch?v=gasWvBJEDlU&feature=fvwrel (cca od 1:35 min)