Kdo může vidět mé příspěvky na Modrém koníku?

Příspěvky, které zveřejníš na Modrém koníku, mají různou viditelnost - od těch, které může vidět každý na internetu až po takové, které jsou úplně soukromé (např. soukromé skupiny, interní pošta). Sama nejlépe víš, co chceš s ostatními sdílet a co ne. Proto než zveřejníš nějaký svůj příspěvek, přečti si, komu se bude zobrazovat a zda to můžeš nějak ovlivnit. Je v tvém vlastním zájmu nezveřejňovat příspěvky s osobními údaji nebo informacemi, které by ti mohly způsobit újmu nebo škodu.

Bazar

 • Všechny inzeráty a hodnocení jsou dostupné i pro neregistrované uživatele (např. i z Google), aby byly zobrazované co nejvíce zájemcům.
 • Zprávy v inzerátu vidí jen prodejce a kupující.

Fóra

 • Všechny příspěvky ve Fórech jsou dostupné i pro neregistrované uživatele (tj. např. i pro Google).

Skupiny

 • Obsah skupiny vidí jen registrovaní uživatelé. Obsah soukromé skupiny vidí jen její členové.

Zeď

Na svůj profil můžeš vkládat krátké zprávy, alba a články. Při jejich vkládání je můžeš zveřejnit jen pro registrované nebo i pro neregistrované (tedy i pro Google). Tyto příspěvky se budou zobrazovat nejen na tvém profilu, ale současně i na Zdi.

 • Pro už zveřejněnou krátkou zprávu se toto nastavení nedá později měnit.
 • Nastavení alba můžeš kdykoli změnit.
 • Článek můžeš také uložit jako rozepsaný, pak jej uvidíš jen ty sama a každý, kdo na něj bude mít link. Toto nastavení můžeš kdykoli změnit.

Pokud přidáváš komentář k příspěvku jiného uživatele, jeho viditelnost je stejná jako viditelnost daného příspěvku. V případě, že autor příspěvku změní jeho viditelnost, změní se i viditelnost všech komentářů.

Pokud sdílíš příspěvek jiného uživatele, zobrazí se u tebe na profilu. Je vždy viditelný pro každého registrovaného uživatele.

Odborné články ve WIKI

 • Všechny odborné články i zkušenosti pod nimi jsou dostupné i pro neregistrované uživatele (např. i z Google).

Na počítači najdeš kategorie odborných článků (Snažíme se, Jsem těhotná...) na titulní stránce Modrykonik.cz. Na mobilu běž přes menu vlevo nahoře .

Jiné

 • Interní poštu vidí pouze odesílatel a příjemce.
 • Upozornění vidí pouze ten, komu přišlo.
 • Profilová fotka a přihlašovací jméno (login) jsou dostupné pro každého na Internetu.
 • Fotky dětí (které si uživatel nastaví v Můj účet) vidí jen registrovaní uživatelé.

Co se stalo, už nejde odestát

Všeobecně platí: co bylo jednou zveřejněno, nad tím už nemáme kontrolu. Kdokoliv, kdo informaci viděl, si ji mohl zkopírovat. Podobně je to i s vyhledávači (Google, Seznam, Bing...). Co pro ně bylo jednou veřejně dostupné, to už je v jejich kompetenci. Po odstranění původní informace (smažeš své zprávy, fotky) je šance, že to např. Google přestane nabízet ve výsledcích vyhledávání, ale může to nějakou dobu trvat.

Pro citlivé věci využij raději interní poštu a soukromé skupiny, kde je obsah dostupný jen příjemci/členům skupiny. Pamatuj také na lidskou povahu: častým jevem je "únik" informací od tvých známých.

Pokud jsi přesvědčena, že viditelnost tvého příspěvku není v pořádku, napiš nám. Prověříme to.

Všechna témata > Co kde najdu, jak co udělám? > Jsem tady nová