Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mohu založit skupinu, ve které se bude prodávat zboží nebo nabízet služby?

Ano, ale takové skupiny mají specifická nastavení, se kterými je třeba počítat:

1. Prodejní skupina musí být soukromá

Při zakládání skupiny vyber, že nebude veřejná, ale soukromá.

2. Prodejní skupina se nezobrazuje v přehledu skupin

Při zakládání skupiny zruš výběr „Zobrazuj v seznamu skupin“. Tvoje skupina se nebude zobrazovat v tomto přehledu a nebude ji možné ani vyhledat.
Přečti si, jak tedy o skupině můžeš dát vědět ostatním.

3. Problémové obchody řeší moderátorka skupiny

Jako moderátorka jsi zodpovědná za veškeré dění ve skupině. Nastav si proto dobře pravidla skupiny, abys mohla řešit i problémy s obchodováním. Team Modrého koníka zasáhne, jen když obsah nebo vzájemné chování bude v rozporu s hodnotami, kterých si na Modrém koníku vážíme.

Doporučujeme ti obchodovat v bazaru

Nejlepším místem pro obchodování na Modrém koníku je bazar. Zboží se v něm dá skvěle vyhledávat podle kategorií, značek, ceny a dalších parametrů a vidí jej obrovské množství zájemců, nejen členové soukromé skupiny. Obchodování v bazaru je také bezpečnější díky veřejnému hodnocení prodejců i kupujících a v případě problémových obchodů můžeme podat pomocnou ruku.
Doporučujeme ti proto zadat si inzeráty a obchodovat v bazaru. Pokud se rozhodneš pro soukromou skupinu, přijímáš všechna výše uvedená omezení i zodpovědnost.

Aukce, výměny, vzájemná pomoc

Tato omezení se týkají skupin, kde probíhá klasický typ prodeje, podobně jako v bazaru. Pokud je skupina zaměřená na prodejní nebo výměnné aktivity, pro které nelze využít bazar (aukce, výměna, dobročinné darování, poptávka apod.), pak je také nastavená jako soukromá, ale může se v přehledu skupin zobrazovat.

Všechna témata > Co kde najdu, jak co udělám? > Skupiny