Rozvádím se nebo potřebuji právní poradnu, neplánovaně jsem otěhotněla, jsem samoživitelka a mám problém s financemi

Maminky samoživitelky se často mohou dostat do tíživých situací. Jedním z největších problémů bývá nedostatek financí. Kam se obrátit, pokud jsi ve finanční tísni, najdeš v dalším odstavci. Pokud potřebuješ poradit, jak dál postupovat, a nechceš být na všechno sama, obrať se na některou neziskovku pro svobodné rodiče, například Klub svobodných matek nebo Asociace neúplných rodin. Pokud bys potřebovala pomoct s vymáháním výživného, protože druhý rodič výživné na dítě neposílá, můžeš kontaktovat organizaci Vaše výživné, buď na jejich webu nebo v naší odborné poradně, pomohou ti se soudním vymáháním výživného.

Pokud potřebuješ poradit v právnických otázkách, zkus využít některé z bezplatných právních poraden. Máš-li pocit, že dochází k jakémukoliv zanedbávání péče o dítě, kontaktuj Orgán sociálně právní chrany dětí.

Pokud jsi neplánovaně otěhotněla a nevíš, co si počít, zkus se nejprve s někým poradit. Ženám, které neplánovaně otěhotněly a také matkám s dětmi v nouzi pomáhá například organizace Na počátku. Obrátit se na ně můžeš v Poradně Modrého koníka, také na telefonu 774 440 821 nebo e-mailu poradna@napocatku.cz.

Pokud tě zajímají zkušenosti ostatních žen, které se ocitly v podobné situaci, můžeš se jich zeptat v našem fóru.

Všechna témata > Řeším náročnou životní situaci > Potřebuji pomoc v nouzi