Kyselina listová - 800 nebo 1000 mcg?

daniela_hk
6. čer 2016

Ahoj všem, bylo mi doporučeno brát kyselinu listovou, ale nevím kterou vybrat? S jakým typem máte kladné zkušenosti?

Jamieson - kyselina listová 1000 mcg
Elasti-Q - kyselina listová 800 mcg
MedPharma - kyselina listová 800mcg
Femibion - 800 mcg

Předem děkuji za odpovědi 🙂

evusk
6. čer 2016

Nechávám si předepsat gynekologem, ví co mi předepíše a je zdarma🙂🙂

daniela_hk
autor
6. čer 2016

Tak o peníze mi nejde, ale momentálně nemám možnost jít ke svému gynekologovi. Pracuji 100 km daleko. Po telefonu mi doporučil kyselinu listovou, tak řeším, který typ je nejlepší.

luj89
6. čer 2016

@daniela_hk Ahoj, kým Ti to bylo doporučeno a proč ji potřebuješ brát?

ms.neomagic
6. čer 2016

Me tez doporucil a rovnou rekl,ac jeste nejsem tehu,tak Chytre miminko 🙂

daniela_hk
autor
8. čer 2016

Po telefonu gynekologem, jsem sice zdravá, ale už mi je 34. Je to dobré pro vývoj mozku a celé nervové soustavy miminka.

ms.neomagic
8. čer 2016

@daniela_hk tak to jsme na tom vekove stejne...tak si budem drzet palecky..jak dlouho se snazite? 🙂

yelowangel
8. čer 2016

No asi tak. Rozdíl je jenom ve značkách v ničem jiným. Kyselina jako kyselina. Doporučuje se začít brát 3 měsíce před snažením a doporučená dávka na den je 400 mikrogramů takže tyto vypsané jsou zbytečně silné. Spíš bych po nich sáhla pokud by ti B9 chybělo. Jde jenom o vitamín. Jinak je stejně ve špenátu, žloutcích, listový zelenině...V těle vydrží jenom den a pak se stejně vyloučí. Já beru od Dr. Maxe 400mcg, v minulým těhotenství jsem brala od MedPharma taky 400mcg a všechno v pohodě.

luj89
8. čer 2016

Pokud chceš brát listovku proto, že se chystáte na mimčo a jsi zdravá, postačí 400 mcg denně. Víc je celkem zbytečné (na nadbytek listovky v těle jsou dva názory - jeden zní, že se nadbytek vyloučí močí, druhý zní, že nadbytek škodí, může způsobovat rakovinu atd.) . Dala bych si pozor na to, aby byla ideálně listovka v produktu už rozštěpená. Já užívám sirup Ravit, kde rozštěpená je, jinde nevím...

daniela_hk
autor
13. čer 2016

@ms.neomagic Teprve se budeme snažit. Jsem sice zdravá, ale už trošku blbem věku. Tak snad to vše dobře dopadne.

daniela_hk
autor
13. čer 2016

@yelowangel Silnější beru kvůli tomu, že už nestíhám ty 3 měsíce. Ale jen co se to povede, tak dávku snížím.

ms.neomagic
13. čer 2016

@daniela_hk Me bude 35..snazime se od ledna a prd..

daniela_hk
autor
13. čer 2016

@ms.neomagic Teď mi bylo 34, doktor říkal, že jsem zdravá, ale když se to do pul roku nepodaří, že mám přijít na vyšetření.

ms.neomagic
13. čer 2016

@daniela_hk a snazite se o prvni? my o druhy,teda ja o druhy,pritel o prvni,z prvniho manz.mam dceru 8 let...me doktor rekl,ze do roka je to naprosto v poradku..tak nevim

gepe
13. čer 2016

@daniela_hk Femibion s Metafolinem pro jistotu. Metafolin, tj Folaty jsou jiz nastepena a "metabolizovana" listovka, resp vysledek. Pokud zena nema prislusny enzym tak jeji telo nestepi listovku v jakekoliv forme, resp vsechny vitaminy B rady. Tak proto pro jistotu 🙂

lorakv
29. črc 2016

Ahoj, chci se zeptat Femibion 800 (případně jiný doplněk)Vám napsala MUDr.? Já jsem v 5+3 a zatím beru sama od sebe kys.listovou 400. MUDr. mi ještě nic nedoporučila a já se zapomněla zeptat. Nechci nic zanedbat 🙂

yelowangel
29. črc 2016

@lorakv pokud budeš jíst zdravě, budeš mít dostatek vitamínů a minerálů v jídle a nic takovýho nepotřebuješ. Mě doktorka taky doporučila jenom kyselinu, jinak jsem se měla zeptat v lékárně na femibion a tuším mamavit ale podle toho co jsem slyšela se po těch těhotenských vitamínech rodí docela obříci (moje profesorka za střední je živý důkaz, dcera jí v 7 měsíci vážila 3 a půl kila podle uz pak to přestala brát a malá se narodila s 4,6 kg v termínu).

gepe
29. črc 2016

@yelowangel jenze pokud ma napr mthfr, tak jakykoliv prirodni prisun listovky ji nepomuze k nicemu, protoze ji nezpracuje. Ja ten problem mam, nastesti mam k dispozici ciste Folaty (Metafolin) nemusim se zbytecne snazit do sebe dostat vysoky podil listovky ve strave ci ta labletach. @lorakv
Pokud problem nema se stepenim, postaci i uplne obycejna listovka od Naturvity cca do 60kc, v sezone prisun kvalitnich potravin.

nikiss76
5. únor 2024

Je možné mít po kyselině hormonální akné?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda máte někdo podobnou zkušenost jako já. Po konzultaci s mojí gynekoložkou mi bylo doporučeno brát kyselinu listovou - chceme se pokoušet o miminko. Po měsíci užívání se mi v okolí brady a nosu utvořila nějaká vyrážka (rudé fleky) připomínající akné a nejsem schopná se toho zbavit. Máte někdo podobnou zkušenost, případně můžete mi doporučit nějakou jinou KL? Přidávám obrázek přesně té KL, co mám.