Budu moci šátkovat novorozeně? A v zimě?

iveta93
4. říj 2015

Ahoj, omlouvám se jestli je tu už někde takový dotaz, ale s tímto tématem nemám absolutně žádné zkušenosti. Na konci listopadu čekám holčičku, ale máme většího psa se kterým budu muset chodit já tak každé 3-4 hodiny. Přítel pracuje v zahraničí, sem tam mi může pomoci mamka, ale stejně. Řeším jak budu venčit - malou nemůžu 15-20 minut nechat doma, ale ani se mi nechce tahat několikrát denně ven kočár (nemluvě o tom že na tu louku bych se s kočárem asi nedostala). Proto mě napadlo že by bylo dobré pořídit si na toto šátek, ale jelikož už bude konec listopadu a bude zima nevím jestli je můj plán proveditelný. Takže mé otázky zní. 😀 Můžu už tak malé miminko dávat do šátku? A budu ho v něm moci vzít v zimě na chvilku ven? Případně jakou stránku nebo obchod by jste mi pro koupi šátku doporučili? A jaké jsou vaše zkušenosti se šátkováním? Děkuji za názory a zkušenosti. Hezký den. 🙂

klaire22
4. říj 2015

Určitě můžeš tak malé miminko dát rovnou do šátku. Buď do kolíbky - ale četla jsem, že to prý není úplně ideální, že je lepší miminko vázat vertikálně hned od začátku - buď na žabičku a nebo už s nožičkami od sebe - ale to jak miminko dovolí. Existuje i nosící oblečení - mikiny, bundy, takže se dá nosit i v zimě. Případně stačí manželova bunda, která je větší 🙂 Jinak já šátkuji relativně chvilku, tak nemohu tolik radit jako jiné zkušenější "nosnice", ale roční období není takové omezením, jak se zdá 😉

sara84
4. říj 2015

No uprimne novorozene bych ven pod -5 nevzala,a predstava,ze ho oblekam x denne...nezavidim ani trochu, my chodime do skolky 2x denne, v kvetnu- cervnu byl novorozene mladsi, ted uz ma 5.mes a i tak jsem rada,kdyz je rano 2 st a starsiho vezme sousedka...Nemuze nekdo z kraje pomoct? Na jare uz bude vetsi,ty caste prochazky budou radost, ale pro ten zacatek to bude tezke...Satek se.muze vazat od narozeni, ale ty prechody z bytu ven x krat denne budou tezke pro oba..

anetpierowska
4. říj 2015

Jestli mas fb tak zkus skupinku ERGONOMICKÉ NOŠENÍ DĚTÍ nebo NOSIME DETI. Tam ti poradi s vyberem satku a vse kolem nej. Take mi tam poradili🙂

tria002
4. říj 2015

Ja satkovala hned od narozeni. Prcek se mi normalne vesel pod bundu, takze budu nosici obleceni porizovat az ted,kdyz mu je rok..
Oblekla jsem ho a jeste zapnula pod svoji bundu.
Nejjednodusi uvaz je kriz s kapsou. Navody najdes na youtube. Vonzino1 nebo wrapyouinlove.
Zacinala jsem elastikem. Odpusti chyby a muzes utahovat. Ted mam pevny satek a mei tai. Miluju noseni.
Nakojis, mas volne ruce..

eficenka
4. říj 2015

šátkovala jsem od narození s druhou dcerkou a s první dcerkou od jejich 3 měsíců a ven jsem chodila i v -15!! bydlíme na horách a celý den opravdu zalezlá být nechci. navíc v šátku ,pokud si pořídíš nosící bundu a mikinu si miminko udělá své mikroklima a je mu daleko příjemněji, než v kočárku.
objednej také thermo oblečení ( moira, outlast) a směle do toho!!
a návody jsou nej na youtube vonzino1

no_title
4. říj 2015

Já nebudu prvních pár měsíců používat kočárek vůbec, pouze šátkovat 🙂 řešila jsem, co s pediatrem, protože ten náš je v 1. patře v klinice bez výtahu. A se svým zdrav. stavem, kdy mi může každou chvíli něco vypadnout z ruky, jsem nošení kočárku do schodů předem zavrhla. Takže dokud nebude chodit, budu šátkovat, až bude moct chodit, tak se hold bude muset snažit 😀

mia_mia88
4. říj 2015

Ahoj. Ja nosim cca od trech tydnu. Male jsou necele ctyri mesice a pripada mi, ze to delam odjakziva. Prodavame ted i kocarek. Je nam na dve veci. Obcas ho teda pouzivame na nakupy. 😀 Ale k veci... v lete to bylo super, ze jsem navazala a vysla ven. Ted uz je to trochu otravnejsi to oblikani, ale to bys do kocarku musela taky. Na zimu jsem male poridila kombinezu. Ted to resim navleky z vlny. Az bude vic zima, schovam ji pod kabat, co jsem nosila jako tehotna. Neboj se, urcite to zvladnes. Jinak satek mam Elevill. Super investice, hned od zacatku byl mekky a po par nosenich uz se navazovalo jedna basen. 🙂

lauraf
4. říj 2015

S šátkováním neporadím, ale možná by stálo za to přeučit psa na delší intervaly, zdravý pes v pohodě vydrží 8 hodin, pro klid počítat třeba 6. Toho našeho kolikrát ráno nemůžu dostat z pelechu ani po 12ti :D Přeci jen ta příprava a oblíkání a slíkání zabere nějakou dobu a tak nebudete dělat nic jinýho, než se chystat ven nebo převlékat z venku... I psovi určitě prospěje více jedna dlouhá procházka (kdy se vylítá, unaví a doma je pak rád, že někam zaleze), než co 3 hodiny jen na vyčůrání... Mluvím z vlastní zkušenosti a taky to "čištění" psa po podzimní/zimní procházce bych nechtěla dělat co tři hodiny...

veruska007
5. říj 2015

Já šátkovala všechny tři děti, cca od 14 dnů, začínali jsme kratší trasy, postupně jsme prodlužovali. Bez problémů jsem chodila ven i v mrazech (i pod - 20, holt někdy to jinak nejde). Se šátkem se dá v pohodě i v zimě, já si koupila ve výprodeji v Tescu fleecovou vestu o velikost větší, dávala jsem si ji přes šátek a děti tam měly vždycky teploučko. Anebo jsem si vzala manželovu bundu 😉. Měla jsem šátek Šanami, dnes už je o dost větší výběr, nebála bych se bazárkového, jen za mne rozhodně ne elastický.

Jinak na krátké vzdálenosti a na doma se mi osvědčil i babyvak, ale ve velkém mrazu a na dlouhé nošení to není, cca od 5 měs. se mi osvědčilo i ergonomické nosítko.

Že budeš muset chodit x-krát denně ven, z toho si hlavu nelam. Kdybys měla víc dětí, máš to úplně stejně! Když se nám narodila třetí dcerka, běžně jsem se s dětmi vypravovala ven 5x denně (1. cesta do školky s nejstarším, 2. dlouhá dopolední procházka, 3. cesta do školky a domů, 4. cesta na kroužek nebo na nákup, 5. večerní procházka). Bylo to hektické, ale přežili jsme to 😉. Jak se zaběhnete, bude to v pohodě.

milmic
5. říj 2015

Já jsem šátkovala děti od porodnice. Ted na jaře jsem přišla domů s dcerkou z porodnice a hned jsem s ní vyrazila ven v šátku. V kočárku zatím nikdy nebyla. Mám nosící bundu, dva šátky, zprvu jsem nosila v kolíbce, později ve vertikálním úvazu.

Jeden šátek mám trošku slabší, druhý trošku silnější, ten nosím při chladnějším počasí. Na miminko mám dobrou čepičku, fleesové botičky na nohy a nosící kalhoty - nejsou nijak speciální, jsou to jenom kalhoty ušité kamarádkou s hodně vysokým pasem a dlouhýma nohavicema. V zimě jsem miminko oblíkala bodyčko, a maximálně mikinku. Protože má přes sebe 3 vrdtvy šátku, já ho hřeju a obvykle jsem v zimě měla fleesovou mikinu na sobě, takže to hřálo všechno dost. Směle do toho!

konidana
6. říj 2015

šátkovat můžeš od narození i v zimě. Mě se osvědčilo vázat šátek pod flízovou mikinu i pod bundu, miminko nemusí být nabalené a je krásně v teple i když mrzne. Ale já mám výhodu, že jsem vysoká a hubená, takže se mi děcko vešlo pod bundu i ve dvou letech:D

anetka1701
6. říj 2015

Já jsem měla šátek i v porodnici :o) Úplně v pohodě, podle mně to je lepší jak kočár - ten jsem začla použvat na druhou dceru až mnohem později a spíš třeba aby se v něm vyspala nebo tak :oD Jak jsme někam jeli, něco podnikali, tak jedině šátek 🙂

mmmk
6. říj 2015

Vzdy jsem vencila psa s manducou nebo satkem. Proste kocar a pes mi nesel dohromady, zvlast kdyz pes musel byt na voditku. Nosila jsem pod nosici softshellkou angel wings. Pro tenhle ucel se vyplati i vyssi cena, opravdu jsem ji vynosila a nosim i bez nosence. Maji jeste i kabaty, ktery tehdy nemeli + ruzne fleecovky a mikiny. To bylo supr v tom, ze jsem malou uvazala na sebe, oblikla fleecovku a softshellku, narazila ji cepku nebo kuklu a sly jsme do mrazu. Zadne cpani do kombinezy nebo oblikani x vrstev. Jestli mas nejake dotazy, klidne napis SZ 😉