Tradiční čínská medicína na endometriózu a neplodnost. Máte zkušenost?

nimea
17. led 2022

Ahoj, máte někdo zkušenosti s TČM na endometriozu a neplodnost? Ideálně konkrétní doporučení na někoho v Praze a okolí kdo vám pomohl? Vypadá to že se mi vrací endometrioza. Otěhotnění se nedaří a cítím, že po posledním neúspěšném pokusu v CAR potřebuju pár měsíců pauzu abych se dala dohromady. V mém stávajícím rozpoložení jsou jakékoliv další pokusy předem odsouzený k neúspěchu, bojím se ale aby se mi endometrioza moc nezhorsila než posbírám sílu na další pokus. Přemýšlím, že bych v mezičase vyzkoušela právě čínskou medicínu. Mohla by pomoct zastavit /zpomalit endometriozu a zároveň mě připravit na další ivf? Budu ráda za konkrétní tipy, předem díky 🙂

fandysek_1
17. led 2022

@nimea doporučuju TCM Národní doktorku Zhang. Mám s ní osobní zkušenost a nyní máme tři děti.

vitezove
17. led 2022

Chodila jsem jako přípravu na IVF na akupunkturu a pila fakt nechutné bylinky. K ničemu mi to teda nebylo.... ale slyšela jsem dost pozitivního. Ale za mě jen vyhozených spoustu peněz.

fandysek_1
17. led 2022

@vitezove a zjistilo se vůbec někdy, proč to u vás nešlo?

lachtanice86
17. led 2022

@nimea ja byla v HK, peněz to stalo šíleně, výsledek žádný. Tedy endo se šíleně rozjela. Musels jsem na laparku, pak jsem byla vděčná za ha

vitezove
17. led 2022

@fandysek_1 jj, milion různých věcí.

fandysek_1
17. led 2022

@vitezove tak alespoň, že máš nějakou diagnózu. My se X let trápili, ale vůbec se nevědělo, proč to nejde. Nezjistěná neplodnost výsledek lékařů.

vitezove
17. led 2022

@fandysek_1 Ale píšeš, že máš 3 děti. Tak to asi k něčemu bylo... že nebyla diagnóza. A nakonec děti jsou. U nás ne .)

xlenkabava
18. led 2022

Doporučuji TCM Inner Balance, je to tedy v Brně, ale zaměřují se právě na ženské problémy.

fandysek_1
18. led 2022

@vitezove až po návštěvě číňanky a jedné bylinné kůře jsem otěhotněla a pak, už to šlo samo. Ale naštěstí existují adopce a i ty můžeš být máma 😉🍀

lendot
18. led 2022

Můj přítel je terapeut čínské medicíny a zaměřuje se mmj. na ženské gyn zdraví, menstruaci a plodnost (Praha - Libeň). Popřípadě se zkuste objednat na TČM terapie ke gyn. MUDr. Bílkovi na pražské klinice Most ke zdraví, ale má hodně plno, tak nevím na kdy byste tam sehnala termín.

nimea
autor
18. led 2022

@fandysek_1 díky za tip, už jsem o nich někde četla tak to zkusím. Akorát podle jejich stránek to teď vypadá že člověk musí být očkovaný nebo po prodelani covidu, tak uvidíme jestli by třeba nestačil test.

nimea
autor
18. led 2022

@vitezove a kam jsi chodila? Taky někam v Praze?

nimea
autor
18. led 2022

@xlenkabava díky za tip, já mám nejblíž Prahu tak bych raději něco tam ale nechám si to v záloze

vitezove
19. led 2022

@nimea jj, do TCM Clinic

vitezove
19. led 2022

@fandysek_1 tvl jen si vzpomenu na ty bylinky a navaluje se mi. fuj 😂

nimea
autor
2. bře 2022

@vitezove no začala jsem to pít včera a je to teda humus, taky to divně páchne... Snad to k něčemu bude

lenatko91
2. bře 2022

@nimea tělo si zvykne 😃 já už piju druhé kolo (kvůli druhé snaze otěhotnět myslím) a zjistila jsem, že už mi ta chuť ani nevadí 😃

fandysek_1
2. bře 2022

@nimea je dobrý si to dát třeba do vlažneho ovocného čaje a rychle vypít

hojda
2. bře 2022

@nimea Pij to brčkem a posílej rovnou do krku😉

nimea
autor
2. bře 2022

@lenatko91 díky za povzbuzení 🙂 mám to na měsíc tak uvidíme

nimea
autor
2. bře 2022

@fandysek_1 v návodu píšou že se dá sladit medem ale nemám pocit že by to pak bylo lepší

nimea
autor
2. bře 2022

@hojda prima tip, zkusím zítra

vitezove
3. bře 2022

@nimea je ti fakt hrozný. Nezvykla jsme si. Jen horší a horší. Ale každý má trochu jinou směs. To moje bylo fakt jak pít bažinu a ten smrad byl nesnesitelný. Opravdu jsem to pak v půlce vzdala protože jsem měla co dělat abych se po každém doušku nepozvracela.