Sžíváme se s miminkem. Šestinedělí, kojení, krmení miminka, problémy a úspěchy: poděl se s námi!

mariegroth
Moderátor
21. črc 2020

Být maminkou není jednoduché a občas tato doba může přinést úskalí a nečekané výzvy.

Jaké bylo vaše šestinedělí?
Co jste se naučily?
Bojovaly jste s něčím (koliky, reflux, spánek, kojení...)?
Jak se vám dařilo krmit miminko?

Podělte se o vaše zkušenosti a zážitky. Pojďme se společně podpořit a naučit se něco nového od zkušených maminek.

#drbrowns

jjasmina
21. črc 2020

My bojovali nejvíc s večerním spankem, do 3. měsíce usínala prostě mezi půlnocí až druhou ranni, takže jsem spala tehdy , kdy ona, ale kolikrát jsem už v 8 večer byla tak vyřízená a nevyspaná, že bych plakala. Kojení to taky, přes den pohoda, ale večer se u toho vztekala a vztekala, chtěla, pak nechtěla, byl to boj , ale ustáli sme to všichni. Kolikrát jsem přemýšlela jestli neskočit pro UM, ale nakonec jsem to nevzdala a pokračovali sme 🙂 Po 3. měsíci usínala kolem 8 a spala až do rána a ted zase mezi 4.-5- měsícem v noci kojim po dvou hodinách, prostě je to jako na houpačce, ale ted je rozdíl v tom, že kolikrát u toho do 10 min zase usne, v šestinedělí se to tak rychle nedařilo

lenatko91
21. črc 2020

Já jsem byla přesvědčená, že když se vybavim probiotiky a mám dceru, tak s prdíky nebudeme bojovat. Skutečnost byla jiná, pomohlo vysadit až mléčné výrobky. A ten její spánek byl dílo, spala mi jen v náruči a přes poledne v kočárku, který jinak odmítala. A když vám pak do toho začne kecat matka své rady z doby paleolitu.. Nakonec jsem ji poslala do háje, poslouchám pouze svůj instinkt a s malou jsme se v klidu sžily a krásně fungujeme 😊

jjasmina
21. črc 2020

@lenatko91 To je jak za mnou přijela máma v šestinedělí a malá začala brečet a vztekat se u kojení a ona do mě valí, máš málo mléka, zajed si pro UM, jen co došel můj a uklidnoval mě( cítila jsem se jako nejvíc neschopná), tak se malá krásně nakojila a usnula. Takže takové návštěvy jsem vyloženě milovala.

lenatko91
21. črc 2020

@jjasmina a přesně z tohoto důvodu jsem návštěvy v šestinedělí zakázala, dokud je sama nepozvu.. Tohle na mě zkoušela i moje matka, pak že mám slabé mléko a když jí to doktorka vyvrátila, tak prej mám jen mlezivo. To už byly malé 3m. A její nejnovější hlod - prej “ty ju eště kojíš? Ty máš ještě mléko? Ono se časem ztrácí” Malá má 8m.

jjasmina
21. črc 2020

@lenatko91 já na otázku: Ty ještě kojis? Začínám mít alergii, ptá se úplně každý

vladienka
21. črc 2020

@lenatko91
@jjasmina hrozne co poklada generacia nasich mam a aj ich mam za fakty... prvorodena hooodne prve 3 mesiace rvala, samozrejme z toho vyplyvalo jedine- slabe mlieko... to ze mala v polroku takmer 9 kil asi bol zazrak a kojila som dva a stvrt roka 😁 pri druhej uz si kecat do nicoho nedam

lenatko91
21. črc 2020

@jjasmina jak kdyby jim po tom něco bylo.. a nebo druhá perla - kolik váží/vážíte? Při druhé variantě zásadně hlásím součet vah nás obou 😃

lenatko91
21. črc 2020

@vladienka kdyby si aspoň zjistily jak je to doopravdy.. ale nee, co bylo za nich je správné, my jsme zblblé internetem 😃 Myslím, že těžce nesou to, že my už nechodíme pro rady k nim, ale radíme si mezi sebou

jako_mala_holka
21. črc 2020

@jjasmina ja mam zas alergii na otazku A ty nekojis? A proc ne, nechce se ti? To bych nekomu uz vyskrabala oci... co je sakra komu do toho, at uz nekdo koji ci ne... navic kdyz to nejde, tak to pak cloveka i docela boli, tyhle kecy 😕 souhlasim s tim, ze priste uz bych zakazala mavstevy komplet aspon cely prvni mesic, bylo to peklo... ted uz je lip, posilam vsechny nekam 🙂
@lenatko91 jooo, internet... tam neni nic pravda, ale 30 let stare rady a zpusoby, to je vonco... "Ale za nas"... no na prespusinku 😅 taky si myslim, ze jim toto vadi

jjasmina
21. črc 2020

@lenatko91 dnes mi moje máma říká, no my sme dávali prvně polévky a ne zeleninu

vladienka
21. črc 2020

@jjasmina a ake polievky ked nie zeleninove?

mariegroth
autorModerátor
21. črc 2020

@jjasmina a tak to ja jsem z nevyspani dost plakala :D Ale je pravda, ze ten spanek se jim tak casto a rychle meni, ze to byla takova moje nadeje, ktera me drzela nad vodou

mariegroth
autorModerátor
21. črc 2020

@lenatko91 Super! Instikt je neco, na co maminky casto pod palbou informaci zapominaji.

mariegroth
autorModerátor
21. črc 2020

@jako_mala_holka lide si casto neuvedomuji, jak strasne nemistne tyto otazky jsou. A oni si mysleji, ze maji pravdu, nebot to tak bylo za nich overene a nikomu se nic nestalo :D. Moje mamka treba nechape, ze nedavam malemu presnidavky. Ze to je proste nejlepsi. Videla ho jist normalni jidlo a "to je spatny pro ne".

mariegroth
autorModerátor
21. črc 2020

@vladienka Pry se delal hodne masovy vyvar

gbp
21. črc 2020

ja mam zase od tchyne doporuceno, ze bych mela aspon vecer odstrikat a dat ji z lahve, abych mela kontrolu nad tim, kolik toho vypije 😁 taky dudlik namacet, aby ho chtela 🙈 nj...ty rady nevyzadane 😂 to je nekdy slast!
sestinedeli pro me bylo absolutne nejvetsi psycho meho zivota. netusila sem, ze muzu byt tak stastna a zaroven zdeptana, vystresovana a totalne na s*acku unavena. normalne sem prestavala videt pismena! z kazdych 3 hodin jsem hodinu spala a takto ve dne v noci. nejdulezitejsi pro me byla pomoc manzela a mamky. tilik nejruznejsich pocitu se ve mne pokupe jeste nemlelo a do toho jsem mela uplne vymyty mozek prolaktinem, takze jsem nebyla schopna ani udrzet myslenku, vazne sem mela strach, ze uz zustanu blba navzdycky 😁🙈

mariegroth
autorModerátor
21. črc 2020

@gbp Namacet dudlik do cukru a jeste “lepe” do medu...😬😬😬😬

gbp
21. črc 2020

@mariegroth jj, to delali me a mela sem totalne vykazeny prvni zuby a doted me med uklidnuje 😂🙈 chodim si davat lzicku 🙄 ale porad lepsi nez panaka...😂

mariegroth
autorModerátor
21. črc 2020

@gbp Haha, hold co se v mladi naucis😉😉

lenatko91
21. črc 2020

@gbp musím se zeptat matky, jestli jsem taky ten medový dudel nedostávala.. jak nemám ráno svoji dávku, jsem nervní 😂

lenatko91
21. črc 2020

@mariegroth já jsem měla spíš problém si uvědomit to, že se nemusím nikomu zodpovídat jak se o malou starám, že si vlastně můžu dělat věci po svém. Že začátku jsem měla pocit, že mám někde nějakého šéfa nebo co..

lenatko91
21. črc 2020

@jjasmina taky se jednu dobu dávalo první ovoce.. já jsem prý ve 3m dostávala ředěnou krupicu.. 🤦🏻‍♀️

honeya
22. črc 2020

@jjasmina jo tchýně říkala, že dávala vývar do flašky nebo snad aji omáčku myslím 😀 nevím teda jak velkému dítěti

mariegroth
autorModerátor
22. črc 2020

@lenatko91 No to ma bohuzel hodne maminek :(

gbp
22. črc 2020

ja sem docela zvedava, az my jednou budeme babicky, co se bude davat a jak se na nas budou koukat, ze sme davaly zeleninu 😁. jestli budou nejake super amarouny nebo co...

xhex
22. črc 2020

S první dcerou to byl boj. Přišla jsem z porodnice a mamka do mě valila, že musím za každou cenu jenom kojit, že kojit může každá ženská. Tak já kojila, kojila a malá furt plakala a hubla. Tak jsme nasadili ke kojení i UM a zase do mě hučela, že měla mít UM hned od začátku. Pak mi s odstupem času říkala, že ji připadalo, že si to miminko vůbec neužívám... No jasně, dítě ubrečený, já nevyspalá, obden jsem ji měla na návštěvě, takže jsem se snažila furt uklízet a všechno stíhat.
S druhou dcerou jsem k tomu přistupovala úplně jinak. Sice taky měla ke kojení příkrm UM, ale rady jsem pouštěla jedním uchem tam - druhým ven, dělala jsem si to podle sebe, návštěvy v šestinedělí zredukovala na minimum a mám pocit, že jsem byla celou dobu v pyžamu 😀 ale malá byla maximálně spokojená a díky tomu i já