Můžu otěhotnět při antikoncepci?

lucie594
21. dub 2015

Ahoj holky, přivedl mě k Vám problém s menstruací, svému gynekologovi jsem samozřejmě volala, ale i tak se chci poradit. 20.3 jsem nasadila poprvé antikoncepci Minisiston zároveň s mesickama, měla jsem to klasicky 5 dni. Po 21 dnech jsem dobrala platicko a měla 7-denni pauzu, měsíčky jsem dostala 7.den pauzy.. 8.den jsem znovu začala brát antikoncepci ale hned další den mi měsíčky skončili. Měla jsem to silné a najednou jen špinění... tim mě začalo bolet břicho u pupku, mam neprijemny pocity na zvracení, nadýmání a občas cítím křeče v podbrisku ktere prijdou a za par sekund zase odejdou. Gynekolog mi řekl, ať si udělám test týden po tom co jsem nacala platicko. Bojim se kdybych byla těhotná aby to miminku neublížilo... moc děkuji za odpovědi... 🙂

zo_ja
21. dub 2015

Při antikoncepci se otěhotnět dá a e to docela častý, jsou na to i tabulky s procentama, při které kolik... S konkrétníma podrbobnostma neporadím, ale miminko v tuhle dobu to dá, to je stejný, jak okdyž někdo bere opravdu brr léky na nějakou nemoc třeba, ještě neví vůbec, že je těhotnej... Miminko nemá zatím výživu přes placentu, takže tudy to k němu nedorazí... Takže kdyby, mělo by být ok.

sannnya
22. dub 2015

mé kamarádce se to podařilo, pak jí čekaly testy zda je vše ok a malý se narodil 2.2.-úplně zdravé miminko 🙂

verunka_korunka
22. dub 2015

@lucie594 pokud si dobře vzpomínám, první měsíc brání antikoncepce se mělo chránit jinak, protože antikoncepce není v tomto cyklu příliš spolehlivá. Další věc je ta, že je tu spousta žen, co otěhotněly i přes antikoncepci. Přeci jen není stoprocentní a ženy v dodržení doby kdy berou pilulku taky moc ne 😉 Takže těhotenství je možné...

lucie594
autor
22. dub 2015

Děkuji, s přítelem miminko chceme, bohužel mi nešlo otěhotnět a měla jsem vždy velmi bolestivou menstruaci, tak zkouším antikoncepci, srovna mi to prý hormony a může to ovlivnit otěhotnění i bolest při mesickach 🙂 tak uvidíme 🙂 to by byla pekna nahoda 🙂

punky
22. dub 2015

ano da jsem toho dukezem 😉

lucie594
autor
22. dub 2015

Fakt? A jak se to stalo?? 🙂

sannnya
22. dub 2015

@lucie594 mě nepomohla na bolestivou menstruaci ani antikoncepce, navíc pokud chcete miminko, tak brát antikoncepci je s prominutím blbost......já jezdila kvůli bolestem měsíc co měsíc rychlou do nemocnice, abych dostala něco na utišení přímo do žíly, jinak nezabralo nic a jinak jsem šla do mdlob, zvracela jsem, měla zimnici apod. na bolestivou menstruaci jsem začala pít čaj od Grešíka na menstruační bolesti a to bylo to jediné co mi zabralo, navíc jako bonus, to zabralo napořád a to jsem ho pila asi jen 3 měsíce před menstruací, když začaly bolesti.....na srovnání menstruace, když jsem chtěla otěhotnět jsem pila kontryhel a jak vidíš, je to tam 🙂

nov.tere
22. dub 2015

MInisiston je dost problémová antikoncepce. Já přes ní otěhotněla a kamarádka taky má dva chlapečky přes tuhle HA.

lucie594
autor
22. dub 2015

Holky moc děkuji, cajiky zkusím 🙂